Atopowe zapalenie skóry – wakacyjny niezbędnik rodzica

0

Atopowe zapalenie skóry, świerzbiączka, astma skóry, skaza białkowa – wiele nazw, które sprowadzają się do jednego – bardzo silnej reakcji skóry na czynniki uczulające. Tej przewlekłej chorobie w fazie nasilenia towarzyszą: silny świąd, przesuszenie skóry oraz wysypka rumieniowa lub grudkowo-pęcherzykowa, w niektórych miejscach z wysiękiem. Objawy te są szczególnie uciążliwe dla naszych pociech – często nie mogą powstrzymać się przed drapaniem, które prowadzi do poważniejszych zmian skórnych oraz infekcji. Dlatego właśnie rodzice powinni zadbać o komfort swojego malucha. Na szczęście latem to staje się o wiele prostsze!

Zbawienny letni klimat

Wraz ze wzrostem temperatur i wilgotności powietrza skóra atopowa może wreszcie odetchnąć. Dziecko spędza więcej czasu na świeżym powietrzu, a przewiewne i lekkie ubrania sprawiają, że naturalna bariera skóry jest mniej podrażniona. Najlepsze są tkaniny z naturalnych włókien, takie jak len czy bawełna.

Delikatna kąpiel

Czas spędzony na świeżym letnim powietrzu w promieniach słońca jest nie tylko ukojeniem dla skóry dzieciaków, ale również sposobem na wielkie odkrycia. Nasze pociechy aktywnie spędzają wolne chwile, bawiąc się i nie szczędząc sił. Po tak intensywnej zabawie są zwykle spocone i wymęczone, niezbędna jest zatem porządna, ale delikatna kąpiel. Najlepsze dla skóry z AZS są emolienty bez parabenów i dodatku mydła, mające neutralne Ph. Idealnym rozwiązaniem jest olejek oczyszczający z serii Eau Thermale Avene XeraCalm A.D. Wyselekcjonowane pod kątem skuteczności i tolerancji składniki aktywne powodują, że olejek uzupełnia niedobór lipidów w skórze. Delikatnie oczyszcza suchą, bardzo suchą czy atopową skórę niemowląt, dzieci i dorosłych.

Morze i słoneczna plaża

Wyjazd na wakacje to dodatkowa przyjemność, którą możemy sprawić atopowej skórze. Wyjątkowe właściwości nadmorskiego powietrza, kąpiele w słonej morskiej wodzie oraz rozsądna eskpozycja na słońce łagodzą objawy choroby. Nie można jednak przesadzać z nadmiernym opalaniem, zawsze pamiętając
o nałożeniu kremów z filtrami o wysokiem faktorze SPF. Po kąpieli w morzu natomiast należy wziąć prysznic i zadbać o odpowiednie nawilżenie.

Kojące nawilżenie

Kąpiele morskie oraz słoneczne mogą również wysuszać skórę, dlatego tak ważne jest nawilżenie. Skóra, jak wszystkie inne narządy, zawiera dużo wody, dlatego podczas słonecznych wakacji musimy pić duże ilości płynów ? najlepiej wody z dodatkiem cytryny ? aby nawilżać ją od wewnątrz. Kluczowe jest również uzupełnienie niedoborów bariery hydrolipidowej tuż po kąpieli. Dzięki synergicznemu połączeniu składników aktywnych krem i balsam Eau Thermale Avene XeraCalm A.D koją i łagodzą podrażnienia przywracając uczucie komfortu. Zawarty w produktach kompleks ceramidów CER-OMEGA zmniejsza suchość skóry, zapewnia optymalny poziom nawilżenia i odbudowuje barierę hydrolipidową.

AVENE XERA CALM A.D_beautyshow

Leave A Reply

Your email address will not be published.