SunsiMed – wyrób medyczny do ochrony przeciwsłonecznej od Avene

0

SUNSIMED  jest wyrobem medycznym o działaniu chroniącym przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB na skórę oraz zmniejszającym ryzyko powstania zmian o charakterze rogowacenia słonecznego, nowotworów skóry (z wyjątkiem czerniaka), a także fotostarzenia skóry. 

Na podstawie materiału doktora Daniela BACQUEVILLE, dział farmakologii, Centrum R&D Pierre Fabre, Tuluza, przedstawionego podczas Dni Dermatologii w Paryżu, w grudniu 2016 r. Laboratoria dermatologiczne Avene uzupełniły gamę oferowanych produktów przeciwsłonecznych o nową formułę medyczną: SunsiMed wyrób medyczny klasy I.

Międzynarodowe badania kliniczne, które przeprowadzono w celu oceny nowego produktu potwierdziły zasadność jego stosowania w zapobieganiu ryzyka powstawania rogowacenia słonecznego, nowotworów skóry (z wyjątkiem czerniaka) oraz fotostarzenia.

Czym jest wyrób medyczny?

Wyrób medyczny oznacza jakiekolwiek narzędzie, przyrząd, urządzenie, oprogramowanie, materiał lub inny artykuł stosowany samodzielnie lub w połączeniu, przeznaczone przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu:

-diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób,

-diagnozowania, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub rehabilitacji w przypadku urazu, lub upośledzenia,

-badań, zastąpienia lub zmiany budowy anatomicznej, lub procesów fizjologicznych,

-regulacji poczęć,

i który nie osiąga swojego głównego zamierzonego działania w lub na ciele człowieka za pomocą środków farmakologicznych, immunologicznych ani metabolicznych, lecz który może być wspomagany w swoich funkcjach przez takie środki.

 

avene2-beautyshowUnikalny kompleks fotoochronny Sunsitive protection

-Opatentowany, fotostabilny kompleks 4 filtrów przeciwsłonecznych zapewniabardzo szerokie spektrum ochrony przeciw promieniowaniu UVA-UVB, gwarantując skuteczność, bezpieczeństwo i doskonałą tolerancję.

-Pre-tokoferyl o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym, będącyfotostabilnym prekursorem witaminy E o przedłużonym uwalnianiu. Jego działanie jest dziesięciokrotnie skuteczniejsze od witaminy E*. Jego zastosowanie w produkcie wynika z faktu, iż wolne rodniki powodują stres oksydacyjny, który może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń komórek i tkanek.

-Woda Termalna Avene o uznanych właściwościach kojących i zapobiegających podrażnieniom. Bogata w wysokiej zawartości składniki aktywne zawdzięcza swoje działanie unikalnemu i niezmiennemu składowi. Woda termalna Avene obniża reaktywność komórek wpływających na nadwrażliwość skóry.

Phisol-K: zwiększona skuteczność

Emulgator nowej generacji, który zapewnia niezwykle równomierne rozprowadzanie preparatu na powierzchni skóry pacjentów z grupy ryzyka. Jest to cząsteczka amfifilowa, która umożliwia uzyskanie bardzo cienkiej emulsji umożliwiającej równomierny rozkład filtrów słonecznych na skórze. Dzięki temu efekt ?tarczy ochronnej? zostaje wzmocniony.

 

Wyjątkowa konsystencja zachęcająca do stosowania

Starannie opracowana konsystencja SunsiMed zapewnia uczucie przyjemności przy nakładaniu, szybko się wchłania i nie tworzy klejącej powłoki.  To zachęca użytkowników do postępowania zgodnego z zaleceniami lekarza. 93,5% badanych osób oceniło konsystencję jako przyjemną lub bardzo przyjemną **.

Pojemność 80 ml/99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.