W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zabiegi na cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, ujędrniające – Instytut Medestetis

0 20

Instytut MEDESTETIS dr n. med. Joanny Kuschill-Dziurdy, to klinika, w której najnowocześniejsza technologia i wysoko wyszkolona kadra służą pięknu, a innowacyjna aparatura w rękach doświadczonych specjalistów, zapewnia trwałe i naturalne efekty. Zespół Instytutu MEDESTETIS tworzą specjaliści z obszaru medycyny estetycznej, kosmetologii, dietetyki i fizjoterapii, oferujący kompleksową opiekę terapeutyczną i holistyczne podejście do urody i zdrowia.

EAT SKINSHOCK FALA AKUSTYCZNA

Efektem zabiegu jest odbudowa kolagenu, redukcja blizn i rozstępów, ujędrnienie zwiotczałej skóry, poprawa jej kolorytu i tekstury, zwiększenie napięcia i elastyczności, wygładzenie nierówności po liposukcji i lipolizie, a także eliminacja ubocznych produktów przemiany materii.

Dotknięta cellulitem skóra jest pofałdowana, mało sprężysta, a wyglądem przypomina owoc pomarańczy, stąd potoczna nazwa tej dolegliwości. Najczęściej zajętymi miejscami są uda, zwłaszcza ich tylna część, pośladki, brzuch oraz skóra ramion. Medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w tej nierównej walce z tym problemem. System Eat SkinShock do bezinwazyjnego ujędrniania skóry i tkanki podskórnej został stworzony z myślą o pacjentach, którzy chcą poczuć się pięknie ze swoim ciałem.

SkinShock wykorzystuje falę akustyczną oraz energię wysokiej częstotliwości w celu wywołania elektrostymulacji mięśni. Wyzwalane przez głowicę fale są efektem transformacji energii kinetycznej wytwarzanej przez sprężone powietrze z kompresora. Energia przenika w głąb tkanki (jest przenoszona w formie skoncentrowanych fal akustycznych rozpraszanych przez specjalnie zaprojektowaną końcówkę głowicy). Impulsy wytwarzają wibracje powodując naprzemienne mechaniczne rozciąganie i relaksację tkanki łącznej.

Konsekwencją zabiegu jest poprawa mikrocyrkulacji, poprawa metabolizmu na obszarze zabiegowym, eliminacja złogów poprzez udrożnienie systemu limfatycznego oraz procesy: neokolagenezy powstanie nowych zagęszczeń pasm kolagenu oraz neowaskularyzacji nowotworzenie naczyń włosowatych.

Dla optymalnego efektu trzeba poddać się serii 10 zabiegów, w odstępie czasowym od 2 do 4 dni. Po takiej kuracji efekty są długotrwałe.

Przeciwwskazania: ciąża, żylaki, zakrzepica, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, choroba nowotworowa, padaczka, otwarte rany w miejscu zabiegu, wszczepiony rozrusznik serca, brak czucia w okolicy zabiegowej, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, metalowe implanty w okolicy miejsc poddawanych zabiegowi

Cena od 160 zł

LIPOLIZA  REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Miejscowe gromadzenie się większej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała, nie tylko powoduje dyskomfort pacjenta, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu może być zabieg lipolizy. Jest to niechirurgiczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Preparat, na którym bazuje terapia to połączenie fosfatydylocholiny (substancja rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholatu (substancja niszcząca tłuszcz). Uwolnione z komórek tłuszcze są następnie transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu.

W miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, wstrzykiwana jest mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Oddziałując na komórki tłuszczowe rozpoczyna ona proces usuwania nadmiernej ilości tłuszczu z organizmu. Preparat wraz ze środkiem znieczulającym wstrzykuje się specjalną długą i cienką igłą.

Rezultaty zabiegu uwidaczniają się stopniowo przez kilka pierwszych tygodni. Ich utrzymanie zależy od prowadzonego stylu życia, oraz stosowania się do zaleceń lekarza (wskazane jest stosowanie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej, przyjmowanie większej ilość płynów).

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Wzmacnia je masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub endermologia miejsc poddanych leczeniu.

Cena od 400 zł

LIPOMASSAGE LPG

Wykorzystywany w terapii Cellu M6 Endermolab dzięki innowacyjnej technologii zapewnia wysoką jakość zabiegu, bezpieczeństwo oraz pełną ergonomię. Praca urządzenia oparta została na technice LPG wykorzystywanej w zabiegach medycyny estetycznej. Aparat został w bardzo praktyczny sposób zintegrowany z łóżkiem zabiegowym przyspieszając tym samym pracę i maksymalnie skracając czas wykonywania zabiegu.

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej LIPOMASSAGE może być stosowany na różne części ciała, a jego skuteczność oparta jest na reakcji biologicznej, która w naturalny sposób stymuluje proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Wykorzystano tu elektronicznie sterowane rolki oraz zjawisko próżni, które wspólnie oddziałują na wszystkie warstwy skóry. W efekcie pobudzone do pracy komórki rozpoczynają proces usuwania nadmiernej ilości tłuszczu z tkanki, co prowadzi do jej zmiękczenia i wygładzenia cellulitu.

Sposób przeprowadzania zabiegu sprawia, że pacjent może się zrelaksować i odpocząć. Nad jego właściwym przebiegiem czuwa dyplomowany kosmetolog.

Pacjent ubrany w specjalny kombinezon endermowear poddawany jest masażowi wykonywanemu przy użyciu specjalnie zaprojektowanej do tego głowicy. Każdy pacjent boryka się z różnymi problemami i posiada specyficzny typ sylwetki, dlatego technologia została stworzona tak aby sprawdzać się w każdej sytuacji. W tym celu urządzenie pracuje w 6 różnych programach zabiegowych. Kosmetolog może dopasować odpowiedni program, aby spełnić oczekiwania pacjenta: Androidalny typ sylwetki, Gynoidalny typ sylwetki, Zabieg wyszczuplający, Zabieg antycellulitowy, Endermodrenaż  lekkie nogi, Drenaż limfatyczny  cellulit wodny.

Cały zabieg przeprowadza się w ok. 40 minut. W początkowej fazie terapii powtarza się go 2 razy w tygodniu, później raz na tydzień. Optymalne efekty (w zależności od konkretnego przypadku i oczekiwań pacjenta) zapewni ok. 10-20 zabiegów. O skuteczności leczenia decyduje stosowanie się do zaleceń kosmetologa, właściwy tryb życia, dieta a także lekka gimnastyka.

Ważne jest, aby zabieg wykonywany był seriami, wówczas efekty utrzymują się 6 miesięcy. Ponadto rezultaty będą bardziej trwałe i widoczne, jeżeli pacjent będzie przestrzegał zaleceń specjalisty.

Cena od 120 zł

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.