W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zabiegi Spa dla mężczyzn – z czego najczęściej korzystają panowie wybierając się do gabinetu kosmetycznego

0 41

Na polskim rynku jest wiele miejsc, gdzie kobiety mogą udać się na masaż lub skorzystać z innych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie można jednak zapominać, że skóra mężczyzn także wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego powstaje coraz więcej gabinetów kosmetycznych oraz salonów Spa, które mają specjalną ofertę przygotowaną dla panów.

Coraz więcej mężczyzn rozumie potrzebę dbania o swoją kondycję. Wiosną i latem siłownie i centrum fitness przeżywają oblężenie. Coraz częściej świadomi  siebie panowie dbają także o urodę i dobre samopoczucie, dlatego chętniej niż kiedyś odwiedzają gabinety kosmetyczne i SPA. Odnotowuje się także znaczny wzrost częstotliwości zapisów wśród panów na specjalistyczne masaże czy profesjonalne zabiegi w stosunku do lat ubiegłych. Mężczyźni którzy korzystają w zabiegów w SPA są bardzo systematyczni, konsekwentni i terminowi

Skóra mężczyzn jest wyjątkowo wrażliwa, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Marki kosmetyczne produkują męskie serie kosmetyków, urządzenia wykorzystywane w trakcie zabiegów testowane są na męskiej skórze, a terapeuci znają potrzeby panów. Do świadomości panów dociera także potrzeba dbania o higienę np. poprzez depilację.  Salony Spa w swojej ofercie mają szeroką gamę zabiegów i masaży dla mężczyzn, dzięki temu każdy Pan znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dla panów, którzy prowadzą aktywny tryb życia, narażeni są na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, mocny wiatr czy ostre mrozy, idealnym zabiegiem będzie Odnawiająca pielęgnacja z komórek macierzystych Charismonu.Charismon jest bogaty w kwasy omega 0- 3 i omega- 6. Podnoszą one ogólną odporność organizmu, pomagają w problemach dermatologicznych, działają antyoksydacyjnie. Mają silne działanie przeciwzapalne, poprawiają poziom nawilżenia skóry oraz przyczyniają się do poprawy krążenia. Zabieg chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i jest polecany szczególnie dla osób z podrażnioną skórą.

Z kolei panowie, którzy borykają się z pierwszymi oznakami starzenia powinni skorzystać z zabiegu Odnawiającej pielęgnacji z komórek macierzystych jabłoni. Jest to specyficzny koktajl młodości, który chroni komórki macierzyste znajdujące się w skórze przed jej starzeniem. Komórki te są ciągle młode i mogą dać początek wielu następnym komórkom. Dzięki temu skóra jest zregenerowana, odbudowana i ma młodzieńczy wygląd.

Komfort i odprężenie, które dają masaże w gabinetach kosmetycznych pozwalają panom zapomnieć o codziennym stresie. Z czego najczęściej korzystają panowie? „Panowie najczęściej wybierają masaże relaksacyjne, lecznicze, gorącymi kamieniami, a przede wszystkim ceremonie zabiegowe, które trwają od 2,5-4godz, w skład których wchodzą peelingi, kąpiele, okłady, maski, masaże, pełny relaks i bogactwo dla ciała. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Pantai Luar. Jest to indonezyjski masaż wykonywany przy użyciu stempli wypełnionych ziołami, owocami i przyprawami. Stemple wykonane są z bawełnianych materiałów, w które zawija się m. in.  kawałki cytryny, limonki, orzecha kokosowego, goździków, a także pieprz, rozmaryn, imbir i curry. Zabieg wykonywany jest na podgrzewanym łóżku, a stemple moczone są w ciepłym oleju o temperaturze 140°C. Masaż ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające, rozluźnia mięśnie i regeneruje skórę” – zaciekawia nas Pani Barbara Chmielewska – właścicielka gabinetu Nova 2 Day Spa na Kabatach.

Salony (m.in. Nova 2 Day Spa) przygotowują nawet specjalne zabiegi o zapachach, które szczególnie zainteresują panów. Który z nich nie marzy, by skorzystać z odprężających zabiegów: ze słodu piwnego (oczyszczają one i detoksyfikują skórę) czy regenerująco-chłodzącego lub regenerująco-rozgrzewającego zabiegu z białych lub czerwonych wysłodzin winnych? Wybór jest wbrew pozorom dosyć duży, trzeba jedynie udać się do odpowiedniego Day Spa.

W dzisiejszych czasach atrakcyjność fizyczna jest bardzo ważna, ma duży wpływ na sukces w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego warto jest dbać o siebie, o swoje ciało i swoją duszę. Niestety pielęgnacja domowa nie da takich samych rezultatów jak specjalistyczne zabiegi wykonywane na profesjonalnych kosmetykach przez wykwalifikowane osoby. Panowie – warto się skusić na zabiegi w gabinecie Spa, pamiętajcie jednak o tym, by wybrać sprawdzony salon.

 

O Nova 2 Day Spa

Nasz salon Day SPA to miejsce, w którym wykwalifikowany personel doradzi, który zabieg wybrać do potrzeb naszej skóry spośród bogatej propozycji zabiegów. W ofercie znajdują się zabiegi na twarz, ciało, wyszukane pakiety z ceremoniami, a także manicure i pedicure. Naszymi atutami są holistyczne zabiegi, piękne wnętrza, najnowocześniejsze urządzenia zabiegowe i wieloletnie doświadczenie na rynku SPA & Wellness. Bazujemy na kosmetykach renomowanych firm, m.in. Skeyndor, Kurland, Arosha, Sesderma. To miejsce, którego się nie zapomina.

Leave A Reply

Your email address will not be published.