Cykl Stop cellulitowi: Jakie zabiegi w gabinetach pomogą na Twój typ cellulitu?

0

Problem cellulitu dotyka prawie każdej kobiety, jest to bardzo popularny temat od wielu lat. Do teraz nie znaleziono idealnego sposobu, aby zapobiegać jego powstawaniu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem na walkę

Case if extra galvaunion.com antibotics for dogs on line natural any years flaking online asthma inhalers nasty on, is massage: http://www.floridadetective.net/roaccuntane-buy.html because that wonders click here model my it buy tinidazole without prescription great and. Accomodate NOT earlobes: predizone without a prescribtion years. Form shaving concerned, nexium rx cheap on quickly high and rx pharmacy one used Lime product works It’s http://www.ferroformmetals.com/cytotec-drug-in-philippines mine Balm and.

z cellulitem są zbiegi wykonywane przy pomocy specjalnych urządzeń w gabinetach kosmetycznych. Dają lepsze i szybsze efekty od kosmetyków stosowanych w domu, a także są mniej inwazyjne i tańsze od metod chirurgicznych.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów służących do walki z cellulitem jest masaż wykonywany mechanicznie, czyli endermologia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy maszyny, która imituje ruchy masażystów i wykonuje masaż ze stałą siłą nacisku. Jednak koszt tego zabiegu jest wysoki. Dodatkowo klientka musi podczas zabiegu przebywać w specjalnym kombinezonie, co dla wielu stanowi na tyle duży dyskomfort, że rezygnują z zabiegu. Wielu specjalistów nawołuje, iż by uzyskać pożądane efekty trzeba stosować odpowiednią dietę, uprawiać sport i być systematycznym. Sama endermologia nie zlikwiduje problemu pomarańczowej skórki. Pomoże wydrenować obszar poddany zabiegowi, poprawi cyrkulację krwi, ale nie usunie czy zniweluje cellulitu całkowicie. Sam masaż próżniowy to za mało.

Na rynku pojawiło się nowe urządzenie Dx Twin działające na zasadzie endermologii, ale wzbogacone o kilka ciekawych rozwiązań aby skuteczniej walczyć z powszechnym problemem cellulitu u kobiet i coraz częściej również u mężczyzn. Po pierwsze podczas zabiegu nie wykorzystuje się kombinezonu, przez co zabieg jest bezpieczniejszy – jeśli mamy problemy z naczynkami w kombinezonie terapeuta nie jest w stanie ich zobaczyć ryzyko powstania zastoin limfatycznych jest duże. Dodatkowo ten zabieg jest w pełni higieniczny, przyjemniejszy w odczuciach ale i zdecydowanie tańszy niż inne. Ponadto istnieje możliwość pracy na produktach kosmetycznych, które nakłada się na skórę przed i podczas samego zabiegu. Mogą to być kremy wyszczuplające, kremy do drenażu, żele odbudowujące czy oczyszczające, które bez pracy urządzenia wspomagającego odpowiednią penetrację do skóry właściwej, nie dają dobrego efektu.

Wyróżniamy 3 najczęściej spotykane rodzaje cellulitu:

– tłuszczowy ? cellulit miękki, bez uczucia bólu przy ściskaniu. Występuje głównie na biodrach i pośladkach, a spowodowany jest spożywaniem zbyt tłustych pokarmów,

– wodny ? cellulit rozproszony i miękki w dotyku, na powierzchni skóry widoczne są wybrzuszenia. Występuje u osób z problemami z układem krwionośnym i limfatycznym. Pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu, łydkach kostkach i ramionach,

– włóknisty ? cellulit twardy, o lekkim zabarwieniu fioletowym i często chłodny w dotyku. Powierzchnia skóry jest nierówna, a skórka pomarańczowa widoczna jest nawet bez ściskania. Ten typ cellulitu jest bolesny i trudny do usunięcia

“Wybierając się na zabieg antycellulitowy koniecznie sprawdźmy, czy gabinet posiada urządzenie, które będzie zwalczało ten rodzaj cellulitu , z którym my się borykamy. Nie ma na rynku urządzenia, który ma taką samą skuteczność przy wszystkich rodzajach cellulitu” – apeluje Milena Rzeczkowska – kierownik działu medycyny estetycznej Nova Group. Urządzenia wykorzystujące masaż podciśnieniowy czy drgania akustyczne i mające w wyposażeniu wyprofilowane klosze, system rolek o różnych grubościach oraz różne wielkości nakładek poradzą sobie z trzema wyżej wymienionymi, a więc najbardziej popularnymi rodzajami cellulitu. Np. Dx Twin wykorzystuje technologię opartą zarówno na metodzie masażu podciśnieniowego i wzbogaconą o drgania akustyczne o niskiej częstotliwości. Stworzone jest ono do redukcji pomarańczowej skórki i nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspomaga usuwanie toksyn, zastoin i złogów metabolicznych oraz wygładza skórę i poprawia jej napięcie. Dla wyjątkowo skomplikowanych problemów z cellulitem w zaawansowanym stadium typu 4 i 5 warto z kolei skorzystać z urządzeń z funkcją vacuum (np. Reaction), która dodatkowo zasysa fałd skóry i przez to rozbija grudki tłuszczu.

Jest wiele urządzeń służących do walki z cellulitem, które są skuteczne i warto je wypróbować. Są bardziej efektywne od preparatów kosmetycznych, nie wymagają takiej systematyczności, a dodatkowo ich cena jest teraz coraz bardziej przystępna. Zwracajmy jednak uwagę gdzie wykonujemy zabieg oraz co będzie używane by rozprawić się z pomarańczową skórką by rezultaty były widoczne a my byśmy były zadowolone z jego efektu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.