Nowość Iwostin Capillin dla skóry naczyniowej – Maseczka kojąco-wzmacniająca

0

Skóra naczyniowa jest trudna w pielęgnacji, bardzo łatwo ją podrażnić, stosując niewłaściwe kosmetyki. Osoby z taką skórą powinny używać odpowiednich preparatów zarówno podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jak i w pielęgnacji specjalistycznej. Dla nich Laboratorium Iwostin wprowadziło nowy produkt – Maseczkę kojąco-wzmacniającą Iwostin Capillin. Dzięki zawartości odpowiednich składników aktywnych preparat działa kompleksowo:  jednocześnie redukuje zaczerwienienia (Pronalen Aesculus HSC – escyna z nasion kasztanowca), uszczelnia naczynia krwionośne (Stay C), koi i chłodzi skórę (Questice Liquid), zapewnia jej nawilżenie i natychmiastowe uczucie komfortu. Maseczka jest przyjemna w stosowaniu, ma bardzo dobre właściwości aplikacyjne i kosmetyczne (konsystencja, rozprowadzanie, wchłanianie). Nie wymaga zmywania.

Skóra naczyniowa występuje najczęściej u osób z mleczno-białą karnacją, bardzo jasnymi włosami (I fototyp skóry)  oraz bardzo jasną karnacją i jasnymi lub rudymi włosami (II fototyp skóry), głównie u kobiet. Pierwsze objawy w postaci rumienia na twarzy mogą pojawiać się już ok. 20 r.ż., natomiast zmiany naczyniowe (teleangiektazje) widoczne są zazwyczaj ok. 30-40 r.ż. Skóra naczyniowa jest zwykle skórą wrażliwą, najczęściej suchą lub mieszaną, nadmiernie reaktywną, szybko i łatwo ulega zaczerwienieniu.

Głównymi przyczynami powstawania lub zaostrzania się objawów skóry naczyniowej są zarówno czynniki wewnętrzne: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie tętnicze jak i nasilające, takie jak m.in. promieniowanie UV, nagłe zmiany temperatury, alkohol, nikotyna, pikantne potrawy, mocna kawa i herbata, nadmierna suchość powietrza (zwłaszcza w pomieszczeniach klimatyzowanych), stres i niektóre leki.

W pielęgnacji skóry naczyniowej należy unikać mydeł, toników alkoholowych i wód po goleniu u mężczyzn, masek rozgrzewających oraz kontaktu skóry z szamponem, który zawiera detergenty silnie podrażniające skórę, co w efekcie prowadzi do wzrostu przekrwienia i nasilenia zmian naczyniowych. Ponadto nie powinno się stosować trudno zmywalnych produktów do makijażu, np. kosmetyków wodoodpornych, a także mechanicznych peelingów, aby nie drażnić skóry. Zalecane jest używanie preparatów przeznaczonych dla naczynkowej skóry wrażliwej, o działaniu wzmacniającym naczynka i poprawiającym mikrocyrkulację krwi. Preparaty powinny zapewniać skórze odpowiednie nawilżenie, zawierać wyciągi z kasztanowca, witaminę C i inne substancje przeciwzapalne oraz łagodzące.

Nowy preparat Maseczka kojąco-wzmacniająca Iwostin Capillin z kojąco-chłodzącą formułą, nie tylko koi i redukuje zaczerwienie skóry ale również przynosi natychmiastowe uczucie komfortu. Dzięki zawartości escyny pozyskiwanej z nasion kasztanowca działa przeciwzapalne, poprawia cyrkulację krwi. Zawartość witaminy C w postaci składnika Stay C zapewnia działanie uszczelniające naczynia krwionośne, działa antyrodnikowo. Właściwości preparatu zostały potwierdzone badaniami dermatologicznymi w Niezależnym Laboratorium Badawczym.

NOWOŚĆ! Maseczka kojąco-wzmacniająca Iwostin Capillin

Wskazania: Pielęgnacja skóry nadreaktywnej z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami oraz ze skłonnością do czerwienienia.

Właściwości:

– Skutecznie redukuje zaczerwienienia i nadreaktywność skóry

– Długotrwale nawilża

– Przyjemnie chłodzi skórę – redukcja temperatury po nałożeniu preparatu

– Przynosi natychmiastowe uczucie komfortu

– Pozostawia skórę zregenerowaną

 

Substancje aktywne: Lipex Omega 3/6, Pronalen Aesculus HSC, NeutrazenTM, Natural Extract AP, Questice Liquid, Stay C, hialuronian sodu, alantoina, woda termalna z Iwonicza-Zdroju.

Pojemność: 50 ml, cena: ok. 37 zł

Sposób użycia: Maseczkę należy nakładać równomiernie na oczyszczoną skórę twarzy szyi i dekoltu i pozostawić na skórze ok. 5-10 minut. Pozostałości można usunąć wacikiem kosmetycznym. Zawarty w maseczce kompleks chłodzący może powodować uczucie delikatnego mrowienia, które ustepuje po chwili.

Leave A Reply

Your email address will not be published.