W świecie urody, mody i showbiznesu...

Poznaj nowość – krem Vichy Liftactiv B3 na noc

0 86

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią, czyli nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów, służących jej odnowie i regeneracji. Bagatelizowanie wieczornego rytuału pielęgnacyjnego może skutkować zwiększoną widocznością zmarszczek, utratą elastyczności skóry oraz zwiększyć jej podatność na zmiany pigmentacyjne. Dlatego, aby cieszyć się zdrową, promienną skórą na co dzień tak ważne jest, aby doceniać i praktykować kompleksową pielęgnację przed snem.

 Zachodzące po zmierzchu procesy regeneracyjne skóry, są bardziej intensywne niż w ciągu dnia, dzięki szybszemu podziałowi komórek. Podczas odpoczynku skóra najlepiej przyjmuje wcześniej dostarczone składniki aktywne, dlatego wieczorem warto sięgać po mocniejsze i bogatsze formuły kremów. Kluczowe dla kompleksowej pielęgnacji jest kontynuowanie zapoczątkowanej wieczorem pielęgnacji, poprzez zapewnienie skórze kremu z filtrem SPF 50 o poranku. Dzięki temu skóra będzie dobrze odżywiona i chroniona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co znacząco wpłynie na pojawienia się zmarszczek i zachowaniu jej zdrowego wyglądu.

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na liczne negatywne czynniki zewnętrzne, a towarzyszący nam niedobór snu prowadzi do zmniejszenia wydzielania melatoniny. W rezultacie skóra może stać się bardziej podatna na zmiany pigmentacji, takie jak plamy słoneczne i przebarwienia, utratę elastyczności i pojawienie się zmarszczek. Noc jest naszym niedocenionym, a jakże ważnym, sojusznikiem w pielęgnacji skóry. To najlepszy moment na zaawansowaną pielęgnację i ograniczenie problemu przebarwień – mówi dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarz medycyny estetycznej, alergolog, internista.

 Dobra noc dla skóry. Zmierzch dla przebarwień z kremem na noc VICHY LIFTACTIV B3

Vichy wprowadza rewolucyjne podejście do nocnej pielęgnacji, stworzone w trosce o naturalny rytm dobowy skóry. VICHY LIFTACTIV B3 to krem na noc, który łączy w sobie dwie substancje dermo-aktywne: 4% niacynamidu (witamina B3) oraz 0,15% czystego retinolu. To pierwsze takie przełomowe połączenie składników aktywnych w portfolio Vichy, które nie tylko redukuje istniejące przebarwienia, ale także skutecznie zapobiega powstawaniu nowych. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone przez laboratoria Vichy. Zastosowana w produkcie innowacyjna, opatentowana przez L’Oréal, formuła Retinol Guard stabilizuje wrażliwe składniki takie jak retinol i znacząco poprawia trwałość produktu kosmetycznego. Retinol, znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, jest idealnym wyborem na noc, gdy skóra podlega zwiększonej proliferacji komórek, naprawie DNA i zwiększonej przepuszczalności bariery skórnej[1]. Dzięki zmianom w warstwie zrogowaciałej naskórka, retinol ułatwia przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, co przyczynia się do zauważalnej poprawy elastyczności oraz zmniejszenia widoczności przebarwień. W czasie wprowadzania produktu, konieczne jest także stopniowe budowanie tolerancji na retinol, dlatego zaleca się bardzo ostrożne stosowania w pierwszych tygodniach. Zawarty w kremie niacynamid znany jest ze swoich właściwości rozjaśniających, które mogą pomóc w redukcji przebarwień skórnych, takich jak przebarwienia czy plamy, pozostawiając ją promienną i o bardziej ujednoliconym kolorycie. Dodatkowo, wysokie stężenie pantenolu (5%) ma silne właściwości nawilżające i kojące, szczególnie rekomendowane w czasie kuracji retinolem. LIFTACTIV B3 zawiera peptydy kolagenowe (matrixyl oraz peptydy ryżowe), które charakteryzują się właściwościami ujędrniającymi skórę.

Nowość z gamy VICHY LIFTACIV B3, krem na noc przyspiesza odnowę komórkową, redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Regeneruje naskórek wolny od przebarwień z 2 milionami nowych komórek noc po nocy. O poranku skóra staje się gładsza, bardziej promienna, wypoczęta i wolna od przebarwień. Formulacja o takim stężeniu jest wynikiem wieloletnich badań gwarantującą najbardziej optymalne działanie przy jednoczesnym bezpieczeństwie skóry. Dodatkowo, produkt charakteryzuje się przyjemną aplikacją dzięki aksamitnej konsystencji, która łatwo się rozprowadza na skórze.

Redukcja przebarwień to proces, choć pierwsze efekty mogą być zauważalne po kilku dniach. Dermatolodzy podkreślają, że jest to proces ciągły, ponieważ promieniowanie UV ma największy wpływ na melanogenezę, czyli proces tworzenia się ciemniejszych komórek skóry, czyli melanocytów. Nawet gdy słońce nie jest widoczne, promieniowanie UV nadal działa, dlatego stosowanie kremu z SPF w czasie kuracji retinolem jest obowiązkowe. Narażenie na słońce bez odpowiedniej ochrony może prowadzić do podrażnień, przebarwień, a nawet do uszkodzeń skóry. Powinno się wybierać produkty z SPF 50 i pamiętać o reaplikacji w ciągu dnia. Regularne stosowanie kremu z SPF pomoże zachować zdrową, młodą i piękną skórę, jednocześnie maksymalizując korzyści płynące z kuracji retinolem.

Redukcja przebarwień jest procesem wymagającym czasu, który nie przynosi natychmiastowych rezultatów w ciągu jednego czy nawet kilku dni, choć pewne początkowe efekty mogą być dostrzegalne. Ten proces to stała walka, ponieważ główny czynnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień, czyli promieniowanie UV, nadal działa nawet w pochmurne dni. Promieniowanie UV ma kluczowy wpływ na proces melanogenezy, czyli tworzenia się ciemniejszych komórek skóry, zwanych melanocytami. Dlatego też krem z filtrem SPF 50 jest absolutnie niezbędny w strategii ograniczenia przebarwień – dodaje dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda.

Krem na noc VICHY LIFTACTIV B3 jest hipoalergiczny.

Aby zapobiegać powstawaniu oraz redukować przebarwienia, zaleca się sięgnięcie po pełną 24-godzinną rutynę przeciw przebarwieniom ? serum LIFTACTIV B3, krem na dzień LIFTACTIV B3 SPF 50 oraz krem na noc LIFTACTIV B3.

LIFTACTIV B3 SERUM z niacynamidem i kwasem glikolowym, które skutecznie redukuje przebarwienia i zmarszczki. Jego wysoko skoncentrowana formuła w 13% składników aktywnych działa na różnych poziomach naskórka, aby ograniczać powstawanie przebarwień w głębszych warstwach naskórka a na powierzchni skóry działa złuszczająco, aby redukować istniejące ciemne plamy. Natychmiast po zastosowaniu serum skóra jest wygładzona i pełna blasku[2]. Dzień po dniu przebarwienia i zmarszczki są zredukowane, a koloryt skóry wyrównany [3].

Krem B3 na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50 zawiera kompleks przeciw przebarwieniom i filtr SPF 50 o szerokim spektrum działania chroniącym przed promieniowaniem UV. Niacynamid [B3] w widoczny sposób zmniejsza pojawianie się przebarwień. Ochrona o szerokim spektrum działania [SPF 50] spowalnia proces melanogenezy poprzez blokowanie stymulacji skóry promieniowaniem UVA i UVB. Krem rekomendowany jest kobietom poszukującym skutecznego działania przeciwstarzeniowego aby redukować i zapobiegać powstawaniu przebarwień i zmarszczek[4].

Stosowanie pełnej gamy LIFTACTIV pozwala zredukować do -88% przebarwień[5]. Pierwsze efekty wyrównania kolorytu widoczne już po tygodniu, a pełne efekty po 8 tygodniach.

[1] Matusi MS, Pelle E, Dong K, Pernodet N (2016), Biological Rhythyms in the Skin. Int J Mol Sci, 2016 May 24; 17(6):801

[2] Źródło: https://www.vichy.pl/pielegnacja-twarzy/b3-serum-przebarwienia-i-zmarszczki-liftactiv/p44536.aspx, wypowiedź FRÉDÉRIQUE LABATUT, Dyrektor Laboratorium Vichy ds. pielęgnacji skóry.

[3] Źródło: https://www.vichy.pl/pielegnacja-twarzy/b3-serum-przebarwienia-i-zmarszczki-liftactiv/p44536.aspx

[4] Źródło: https://www.vichy.pl/pielegnacja-twarzy/b3-krem-przeciw-przebarwieniom-spf-50-liftactiv/p46982.aspx

[5] Test samooceny, 89% kobiet, widoczne efekty po 2 tygodniach stosowania Serum B3 wraz z kremem B3 SPF 50.

Leave A Reply

Your email address will not be published.