W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak usunąć tatuaż?

0 81

Jeśli twój tatuaż cię nie satysfakcjonuje, nie martw się. Możesz go usunąć. W tym celu eksperci Yasumi wykorzystują specjalny laser. Dzięki niemu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny.

Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbijaniu cząsteczek pigmentu i mikrouszkodzeniu okalającej tkanki, co umożliwia makrofagom usuwanie barwnika z organizmu. Metoda ta jest bezpieczna. Nie tworzy blizn, a po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji. Bywa, że usunięcie pigmentu odsłania blizny, które powstały podczas robienia tatuażu. Dotyczy to jednak zabiegów wykonywanych przez niewykwalifikowanych tatuatorów. Jeśli tatuaż był wykonany zgodnie ze sztuką, sesje usuwania pigmentu przebiegają bez zakłóceń i po każdej z nich rysunek staje się coraz mniej widoczny, aż w końcu znika. Wbrew pozorom najłatwiej usunąć ze skóry barwniki ciemne: czarne, grafitowe, szare. Pod wpływem laserowej wiązki światła blednie również barwnik czerwony. Laser nie usunie jednak pigmentu żółtego, pomarańczowego, białego ani zielonego.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

 • Przed zabiegiem ekspert Yasumi ocenia tatuaż i ustala plan terapii. Trudno przewidzieć liczbę sesji. Zazwyczaj wystarczy od 4 do 10 – zależnie od wielkości tatuażu, użytych kolorów, głębokości, na jakiej został umieszczony pigment oraz jego jakości. Liczba sesji zależy także od karnacji skóry i wydolności układu immunologicznego.
 • Jedna sesja trwa kilkanaście minut. Przed użyciem lasera ekspert smaruje skórę znieczulającym kremem przedzabiegowym. Zmniejsza on dyskomfort podczas terapii. Laser wywołuje uczucie delikatnego pieczenia i niewielkiego bólu.
 • Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, minimalnie opuchnięta i tkliwa. By ją chronić, warto zakładać na nią jałowy opatrunek. Niekiedy pojawiają się powierzchniowe strupki, zasinienia skóry, przebarwienia. Wszystkie te skutki uboczne bezpowrotnie znikają, a proces regeneracji trwa od kilku dni do około 3 miesięcy.
 • Przez 24 godziny po zabiegu skóry nie należy moczyć. Nie wolno korzystać z sauny, basenu, uprawiać sportu, podczas którego skóra mogłaby się spocić. Koniecznie chroń ją przed słońcem i smaruj maściami przyspieszającymi gojenie.
 • Przerwy między poszczególnymi zabiegami wynoszą od 4 tygodni do 3 miesięcy. Ich długość zależy od stopnia nasycenia tatuażu i liczby sesji. Przerwy nie hamują jednak procesu usuwania barwnika ze skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do powstawania blizn
 • przyjmowanie leków światłouczulających, jak na przykład antydepresanty, niektóre antybiotyki, tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki z grupy retinoidów
 • picie naparów z światłouczulających ziół, takich jak: dziurawiec, nagietek, jeżówka, rumianek, lubczyk, arcydzięgiel

Cena usunięcia tatuażu o powierzchni 10 cm kw. – ok. 250 zł.

Leave A Reply

Your email address will not be published.