W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak chronić tatuaże przed słońcem?

0 73

Tatuaż to piękna ozdoba ciała, ale i wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Pod ich wpływem blaknie i traci wyraźny kontur. Zabezpieczaj go kremem z wysokim filtrem, najlepiej przeznaczonym do ochrony tatuażu.

Gdy wystawiasz się na słońce, twoja skóra się nagrzewa, a wraz z nią rośnie temperatura pigmentu umieszczonego pod skórą. Dochodzi do niekorzystnych reakcji, które prowadzą do utraty intensywności barw i wyrazistości konturu tatuażu. Jaśniejsze kolory blakną szybciej, ciemniejsze wolniej, ale nawet czarny pigment w końcu zrobi się szary. Dlatego, jeśli chcesz dbać o tatuaż, podstawową zasadą jest chronić go przed promieniowaniem słonecznym.

Kilka wskazówek, jak chronić tatuaż przed słońcem:

  • Unikaj ekspozycji na silne słońce, zwłaszcza latem między godzinami 10:00 a 16:00. Wtedy promienie są najbardziej szkodliwe. Gdy musisz wyjść, noś przewiewne ubrania, które zakrywają tatuaż.
  • Regularnie nawilżaj skórę z tatuażem specjalistycznymi preparatami, takimi jak te z linii Cosmepick Tattoo. Ich składniki aktywne mają za zadanie utrzymać prawidłowy poziom wody w naskórku oraz zabezpieczać kolory tatuażu przed blaknięciem. Dobrze nawodniona skóra jest bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne.
  • Zawsze gdy wychodzisz na dwór, chroń tatuaż kremem z wysokim filtrem. A gdy aktywnie spędzasz dłuższy czas na zewnątrz, aplikuj krem co 2 godziny i po każdej kąpieli.

Cosmepick Tattoo Sun Protect SPF 50

Krem ochronny do skóry z tatuażem. Intensywnie nawilża, wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry. Chroni przed słońcem. Tworzy barierę, która zabezpiecza tatuaż przed płowieniem, a skórę przed poparzeniem słonecznym. Aplikuj go co 2 godziny, a także po każdej kąpieli lub po intensywnym spoceniu się.

Składniki aktywne:

  • Kompleks infraguard – tworzy skuteczną barierę zabezpieczającą przed działaniem promieniowania słonecznego, a także promieniowania wytwarzanego przez sprzęt elektroniczny.
  • witamina E – silny antyoksydant, który opóźnia proces starzenia organizmu. Ujędrnia skórę, nawilża ją i wzmacnia jej płaszcz hydrolipidowy.
  • Alantoina – intensywnie nawilża, regeneruje i koi, działa przeciwzapalnie. Przyspiesza gojenie mikrouszkodzeń.

Cena 24,99 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.