W świecie urody, mody i showbiznesu...

Odmłodzenie i regeneracja skóry nocą

0 3

Odmłodzenie, regeneracja i nawilżenie to trzy beauty-priorytety skóry dojrzałej. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczem do maksymalizacji efektywności w anti-agingu jest wsparcie mikrobiomu oraz dobór odpowiednich składników aktywnych. Czy wiesz, że nasza skóra świetnie przyjmuje komponenty odmładzające nocą?

Piękna, zdrowa skóra, która wygląda młodo i olśniewająco. To cel większości z nas i absolutny priorytet świata beauty. Kosmetolodzy podkreślają, że u podłoża efektywności działania anti-agingowego leży połączenie odmładzających składników aktywnych i wdrożenie dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A gdyby tak można było młodnieć, odpływając w błogie objęcia Morfeusza? Można. Kosmetolodzy podkreślają, że noc to doskonała pora na to, by dostarczyć skórze odmładzające składniki aktywne. Dlaczego? Ponieważ – pozbawiona intensywnego za dnia działania czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, promieniowanie UV, a także kontakt ze szkodliwymi mikrobami – skóra nocą intensyfikuje aktywność w obszarze odbudowy, odmłodzenia i nawilżenia. Jakie składniki warto jej wtedy dostarczyć? Kosmetolodzy wskazują na pre-, probiotyki, a także ceramidy i kwas azjatykowy.

Co chroni naszą skórę?

Jak podkreślają eksperci, jednym z kluczowych aspektów w przypadku pielęgnacji anti-agingowej jest wsparcie mikrobiomu – czyli dobrych bakterii, które bytują na naszej skórze (czy wiedziałaś, że jest ich blisko 300 szczepów?). To prawdziwa armia, która stoi na straży naszej cery, chroniąc nas przed  drobnoustrojami chorobotwórczymi, wpływając na normalizację pH, a także utrzymując równowagę hydrolipidową.

Wsparcie mikrobiomu bezpośrednio przekłada się na efektywność naszych działań przeciwstarzeniowych.  Cera, w przypadku której mamy do czynienia z balansem mikroflory, jest zdecydowanie bardziej podatna na składniki aktywne, które jej dostarczamy – w tym właśnie te o działaniu anti-agingowym. Do pielęgnacji skóry z tendencją do utraty jędrności warto wybierać produkty z pre i pro-biotykami, czyli takie, które wspierają mikrobiom. Idealną porą na ich zastosowanie jest właśnie noc, kiedy nasza skóra koncentruje się na odbudowie i regeneracji – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX

Eksperci wskazują, że w codziennym rytuale pielęgnacyjnym warto uwzględnić jeszcze dwie zasady, które wspierają pożyteczne bakterie. Po pierwsze: sięgajmy (szczególnie na etapie oczyszczania) po kosmetyki o odpowiednim pH, sprzyjającym rozwojowi dobrych mikrobów, czyli takie o parametrach od 4,5 do 6,5. Po drugie, unikajmy preparatów opartych na alkoholu oraz antyseptycznych, ponieważ – wraz z niekorzystnymi dla nas drobnoustrojami likwidują one także te, które są dla nas bezcenne.

Ceramidy i kwas azjatykowy – odmłodzenie i regeneracja

Jeśli mowa o działaniu przeciwstarzeniowym, nie może zabraknąć ceramidów! Co o nich wiemy? Potocznie są nazywane cementem komórkowym i rzeczywiście stanowią spoiwo komórek naskórka. To lipidy, które pełnią kluczową rolę dla homeostazy skóry.

Ceramidy zapewniają spoistość naskórka oraz jego elastyczność. Gwarantują utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, dlatego są kluczowe dla utrzymania skóry w świetnej kondycji. Warto szukać produktów przeciwstarzeniowych z ceramidami, które stanowią bazę młodości i elastyczności skóry. Ceramidy znajdziemy m.in. w kremie-masce na noc AGE.RESET, którą możemy stosować jako krem nocny, lub – nakładając grubszą warstwę na kwadrans – jako maskę odmładzającą. Wybór należy do nas  – mówi Agnieszka Kowalska

Eksperci wskazują, że drugim z bezcennych składników, które sprzyjają odmłodzeniu skóry jest kwas azjatykowy, posiadający silne właściwości nawilżające i regenerujące. Poprawia elastyczność skóry i korzystnie wpływa na jej napięcie. Dla utrzymania młodego wyglądu to moce na wagę złota.

Dobroczynne działanie nocy

Ach śpij kochanie! Noc to czas relaksu, odnowy i ukojenia. Kosmetolodzy wskazują, że także odmłodzenia. Praktyka pokazuje, że zdecydowanie warto wykorzystać ten błogi czas do efektywnego anti-agingu. Nasza skóra nocą jeszcze intensywniej regeneruje się, poddaje nawilżeniu i odbudowie mikrobiomu. Warto oddać się dobroczynnemu działaniu nocy.

Krem-maska na noc AGE.RESET

Krem-maska na noc to dermokosmetyk do stosowania 2w1. Zawarte składniki aktywne zapewniają  odbudowę mikrobiomu i perfekcyjne nawilżenie skóry, dodatkowo wspomagają łagodzenie podrażnień i procesy regeneracyjne. Dermokosmetyk stworzony z myślą o skórze dojrzałej, wymagającej regeneracji oraz po zabiegach kosmetycznych. Zawarte w preparacie składniki aktywne sprawiają, że skóra jest świeża, przyjemna w dotyku i zregenerowana.

  • CERAMIDY – pełnią kluczową rolę dla homeostazy skóry. Zapewniają spoistość naskórka oraz jego elastyczność. Gwarantują utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.
  • KWAS AZJATYKOWY – posiada silne właściwości nawilżające i regenerujące. Poprawia elastyczność skóry i korzystnie wpływa na jej napięcie.

Cena: 79,99 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.