W świecie urody, mody i showbiznesu...

Noworoczne postanowienia dla skutecznego anti-agingu

0 0

Początek roku to czas, w którym królują zmiany. Dobre postanowienia, nowe strategie postępowania, zabiegi kosmetyczne i mnóstwo celów. Jednym z najbardziej popularnych celów w zakresie pielęgnacji cery jest utrzymanie jej młodego i zdrowego wyglądu. Na co postawić w noworocznej pielęgnacji anti-aging? Kosmetolodzy wskazują na peptydy biomimetyczne, pre- i probiotyki, a także na szczególnie staranną pielęgnację okolic oczu.

Projekt: młodość to ten, który znajduje się na topie bez względu na porę roku. W styczniu i lutym jednak jest odmieniany przez przypadki i wymieniany w rozmowach, blogach oraz w internetowych wpisach jeszcze częściej. Dlaczego? Ponieważ młoda skóra to ta, która zwykle zachwyca naturalnym, zdrowym i świeżym wyglądem, a tego właśnie chcemy! Słowem: młoda cera to spełnienie marzeń i noworoczny cel. Kosmetolodzy podkreślają, że sprzymierzeńcami skutecznych działań anti-agingowych są peptydy biomimetyczne i równowaga mikrobiomu. Zwracają także uwagę na szczególnie staranną pielęgnację skóry wokół oczu.

Punkt pierwszy: równowaga mikrobiomu

Dlaczego mikrobiom ma tak kolosalne znaczenie dla kondycji skóry i jej młodości? Ponieważ to prawdziwa armia, która broni zdrowia oraz pięknego wyglądu naszej cery przed bakteriami chorobotwórczymi, wirusami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na skórze żyje ponad 300 szczepów pożytecznych bakterii około miliarda na jednym centymetrze kwadratowym! Wszystkie są ściśle powiązane z naszym układem odpornościowym.

Warto wybierać do pielęgnacji skóry twarzy produkty, które wspomagają utrzymanie odpowiedniej równowagi mikrobiomu poprzez zawartość pre- i probiotyków. Chroniona przez dobre mikroby cera zachowuje świetną kondycję i, co ważne, jest bardziej podatna na działania z zakresu kosmetyki i kosmetologii – w tym także anti-aging. Zdrowa, będąca w dobrej kondycji cera doskonale przyjmuje składniki przeciwstarzeniowe, takie jak np. peptydy biomimetyczne – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

Punkt drugi: peptydy, czyli stoper procesów starzenia

Drugie, anti-agingowe, hasło w noworocznej pielęgnacji to właśnie peptydy biomimetyczne. Czym są? To krótkie łańcuchy aminokwasów – budulec ludzkiego białka. Peptydy stymulują proces syntezy kolagenu oraz białek podporowych kluczowych dla zachowania młodego wyglądu skóry. W procesie starzenia ilość peptydów naturalnie maleje. Powoduje to spowolnienie regeneracji skóry, a w konsekwencji – prowadzi do przyśpieszenia procesów starzenia.

Obecnie potrafimy skutecznie dostarczać skórze peptydy. Warto szukać ich w kosmetykach do codziennej, skutecznej pielęgnacji skóry, w tym właśnie do cery dojrzalszej. Kompleks peptydowy znajdziemy w linii SOLVERX AGE.RESET. Połączenie zostało skonstruowane tak, by efektywnie pobudzać syntezę kolagenu i białek podporowych, kluczowych dla utrzymania młodego wyglądu skóry. Heksapeptyd połączono z kompleksem protein, wspomagających procesy regeneracyjne skóry i wspierających jej napięcie – mówi Agnieszka Kowalska.

Punkt trzeci: zadbaj skórę wokół oczu

Projekt: młodość to w dużej mierze projekt: oczy. To one są nie tylko zwierciadłem duszy, ale także tym obszarem twarzy, na którym najszybciej maluje się czas. A zatem – również obszarem, który warto otoczyć szczególną opieką. Jednym z kluczowych wyzwań delikatnej i cienkiej skóry okolic oczu jest, bezsprzecznie, ujędrnienie. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tutaj drobne zmarszczki mimiczne, zwane kurzymi łapkami, mogą pojawiać się najwcześniej (nawet przed trzydziestym rokiem życia). Jak podkreślają kosmetolodzy, tu także jednym ze składników aktywnych, które skutecznie wpływają na zatrzymanie procesów starzenia jest heksapeptyd.

Ten składnik aktywny może stanowić doskonałą alternatywę dla toksyny botulinowej, ponieważ pomaga blokować impuls w obrębie płytki nerwowo-mięśniowej. W efekcie tego działania mięśnie są zrelaksowane, a zmarszczki mimiczne wypłycają się. To niezwykle istotne jeśli chodzi o efekt odmłodzenia skóry okolic oczu. Ten składnik doskonale uzupełniają ekstrakty roślinne, m.in. z arniki, malwy i kasztanowca, które silnie redukują zastoje limfatyczne, przyczyniając się do zniwelowania opuchnięć i cieni pod oczami – mówi Agnieszka Kowalska.

Odmładzające serum pod oczy AGE.RESET (44 zł/15 ml)

Lekkie, odświeżające serum do codziennej pielęgnacji okolic oczu o podwójnym działaniu: niwelującym problem opuchnięć oraz wygładzającym zmarszczki. Szczególnie rekomendowane dla osób z cieniami pod oczami. Doskonale się wchłania, przynosząc ukojenie i wywołując uczucie komfortu. Kluczowym składnikiem preparatu jest kompleks ekstraktów roślinnych (z arniki, malwy i kasztanowca), który ma silne działanie redukujące zastoje limfatyczne, przyczyniając się do zniwelowania opuchnięć i cieni pod oczami.

Kluczowe składniki aktywne:

  • HEKSAPEPTYD – działa jako inhibitor acetylocholiny (neuroprzekaźnika niezbędnego do wywołania skurczu mięśni), co prowadzi do blokowania impulsu w obrębie płytki nerwowo-mięśniowej. W efekcie tego działania mięśnie są zrelaksowane, a zmarszczki mimiczne wypłycają się. Jest doskonałą alternatywą dla toksyny botulinowej.
  • EKSTRAKT Z ALBICJI JEDWABISTEJ – azjatycka roślina bogata w aminokwasy i minerały, wykazująca silne działanie neutralizujące wpływ zanieczyszczeń na komórki skóry.
  • ARGININA – przyczynia się do łagodzenia podrażnień, przyspieszenia gojenia się ran, pobudzenia syntezy kolagenu, a więc uelastycznienia skóry.
  • EKSTRAKT Z MALWY – wykazuje działanie ochronne i wzmacniające skórę oraz naczynia krwionośne. Ponadto doskonale nawilża, łagodzi, uelastycznia oraz wygładza skórę.

Leave A Reply

Your email address will not be published.