W świecie urody, mody i showbiznesu...

Bezcenne humektanty – ważne składniki pielęgnacji PEH

0 2

Pielęgnacja PEH oparta jest na spersonalizowanym doborze protein, humektantów i emolientów. Dostarczamy je włosom w proporcjach dokładnie odpowiadających potrzebom pasm. Jak osiągnąć równowagę PEH? Poznaj składniki PEH, ich działanie i właściwości, a następnie dobierz proporcje w codziennej pielęgnacji. Co wiesz o humektantach?

Świadoma pielęgnacja włosów już dawno przestała być ciekawostką znaną jedynie włosomaniaczkom. Rynek beauty pokochał ten trend, ponieważ on po prostu świetnie działa! Równowaga PEH wpływa na zdrowy wygląd włosów, połysk, łatwość rozczesywania i podatność na stylizację. Klucz tkwi w połączeniu protein, humektantów i emolientów. Poznaj każdy z bezcennych składników. Odcinek 2: humektanty!

Humektanty – nawilżenie i regeneracja

Co powinnaś wiedzieć o humektantach? Po pierwsze, są to komponenty odpowiedzialne za nawilżenie włosa. Dzięki nim szorstkie, matowe, pozbawione blasku kosmyki odzyskują upragnioną przez nas naturalną miękkość i delikatność. Często mamy do czynienia z humektantami? ale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Do tej grupy składników należą na przykład znane nam: pantenol, gliceryna czy niacynamid. Jak wskazują eksperci, humektanty świetnie ?współpracują? z trzecim filarem PEH, czyli emolientami. By pielęgnacja była skuteczna, humektanty powinny zostać ?domknięte? właśnie przez emolienty.

Humektanty mają bardzo cenną umiejętność pochłaniania cząsteczek wody. By nie zabierały jej z naszych włosów (chcemy przecież nawilżyć pasma), potrzebna jest właśnie współpraca tych składników z emolientami.  Dzięki takiemu tandemowi, efekt jest rewelacyjny. Dla włosów, które wymagają dogłębnego nawilżenia i regeneracji, idealnym rozwiązaniem będą Humektantowy szampon BAŚKA i Humektantowa odżywka BAŚKA. Obecne w formułach ekstrakty roślinne, prowitamina B5 i alantoina regenerują oraz nawilżają pasma poprzez wypełnianie mikrouszkodzeń i ubytków – mówi Agnieszka Kowalska, Medial Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Odpowiednie proporcje!

Jak rozpoznać, kiedy włosy wymagają dostarczenia im humektantów? To nic trudnego. Takie pasma najprawdopodobniej będą szorstkie, matowe i nieprzyjemne w dotyku. Jeśli dotąd nie używałaś produktów humektantowych, już wiesz, co powinnaś włączyć do pielęgnacji podczas kolejnego mycia. O czym należy pamiętać? Eksperci wskazują, że o? proporcjach, bowiem humektanty można przedawkować. Nadmiernie obdarowane tym składnikiem PEH włosy staną się szorstkie i matowe, a tego właśnie chcemy uniknąć!

A zatem, jak stosować PEH, by trafić dokładnie w punkt? Według ekspertów możemy wykorzystać dwa sposoby. Pierwszy z nich to codzienna obserwacja kondycji pasm i modyfikacja proporcji używanych kosmetyków w zależności od tego, co aktualnie mówią nam włosy. Pamiętaj, że kosmetyki do pielęgnacji PEH możesz, a nawet powinnaś (!) mieszać. Drugi sposób to dobór produktów w zależności od struktury włosa. Co to oznacza? Dowiedz się, czy Twoje pasma są wysoko czy niskoporowate (pomoże Ci w tym popularny test szklanki z wodą). Wysokoporowate kosmyki świetnie przyjmują proteiny i humektanty, a niskoporowate – warto obdarowywać humektantami jedynie kilka razy w miesiącu.  

Pielęgnacja PEH zawładnęła światem beauty. Świadomość w zakresie sposobów perfekcyjnej pielęgnacji włosów rośnie, a coraz więcej z nas z dumą określa siebie jako włosomaniaczki. To doskonała tendencja, ponieważ służy poprawie zdrowia i wyglądu włosów. Kosmetolodzy wskazują, że warto dołączyć do grona fanek pielęgnacji PEH. Kiedy znasz już właściwości humektantów – możesz przystąpić do działania!

BAŚKA Humektantowa odżywka do włosów malinowa

Odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym. Zawiera humektanty, które nawilżają włosy i nadają zdrowej objętości. Obecne w formule ekstrakty roślinne oraz prowitamina B5 i alantoina mają działanie odbudowujące i regenerujące włosy, poprzez wypełnienie mikrouszkodzeń i ubytków szczególnie zniszczonych i matowych kosmyków. Ponadto ekstrakt z kiełków pszenicy, wpływa na ich elastyczność, zdrową objętość i gładkość. Obecny w formule olej z pestek malin, oprócz zapewnienia słodkiego aromatu, doskonale odżywia pasma, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i odporne na uszkodzenia.

Cena: ok. 12 zł/250 ml

BAŚKA humektantowy szampon do włosów malinowy

Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o bajecznym zapachu malin. Obecne w formule ekstrakty roślinne oraz prowitamina B5 i alantoina mają działanie odbudowujące i regenerujące włosy, poprzez wypełnienie mikrouszkodzeń i ubytków szczególnie zniszczonych i matowych kosmyków. Ponadto ekstrakt z kiełków pszenicy, wpływa na ich elastyczność, zdrową objętość i gładkość. Obecny w formule olej z pestek malin, oprócz zapewnienia słodkiego aromatu, doskonale odżywia pasma, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i odporne na uszkodzenia.

Cena: ok. 12 zł/500 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.