W świecie urody, mody i showbiznesu...

Pielęgnacja włosów latem – ochronna do włosów z filtrami UVA/UVB

0 1

Dla wielu z nas, na szczęście, krem czy balsam z faktorem SPF to nieodłączny element letniej pielęgnacji. Mając coraz większą świadomość szkodliwego wpływu promieniowania UV na stan skóry, pamiętamy o preparatach z filtrami i aplikujemy je na ciało i twarz. A co z włosami? Promienie słoneczne, suchy wiatr i słona woda mogą niekorzystnie wpływać także na ich kondycję. Dlatego do wakacyjnej kosmetyczki warto wrzucić Mgiełkę ochronną do włosów z filtrami UVA/UVB z linii Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.

Włosy, podobnie jak skóra, szybko odczuwają negatywne skutki oddziaływania promieniowania UV. Nadmierny kontakt ze słońcem może doprowadzić do tego, że staną się cienkie i przesuszone, mogą również zacząć nadmiernie wypadać. Opalony włos jest także mniej elastyczny, a przez to kruchy i łamliwy oraz odwodniony, czyli szorstki i matowy. Dlatego letnia pielęgnacja włosów powinna uwzględniać zagrożenie, jakim są promienie UVA i UVB i obejmować produkty, które potrafią je odpowiednio zabezpieczyć.

Mgiełka ochronna do włosów z filtrami UVA/UVB Jantar Medica zawiera kombinację filtrów chemicznych UVA i UVB skutecznie zapobiegających wysuszeniu i uszkodzeniu włosów oraz blaknięciu koloru. Ponadto jej dwufazowa formuła bez spłukiwania pielęgnuje i chroni kosmyki przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i słoną wodą. Mgiełka zawiera składniki aktywne, które doskonale uzupełniają swoje działanie:

  • ekstrakt z bursztynu, bogaty w krzem, magnez, żelazo, wapń, potas oraz kwasy żywiczne, pielęgnuje, chroni i odżywia włosy,
  • gliceryna skutecznie nawilża i regeneruje,
  • proteiny jedwabiu nadają pasmom elastyczność, miękkość i blask,
  • inulina i betaina zamykają łuski włosów, zapewniając ich odpowiednie nawilżenie.

Przed użyciem mgiełkę należy wstrząsnąć, a następnie delikatnie spryskać wilgotne włosy tak, by ich nadmiernie nie obciążyć.

Leave A Reply

Your email address will not be published.