W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kwas hialuronowy, niacynamid i regularna pielęgnacja – 5 faktów o nawilżaniu skóry

0 1

Filarem pielęgnacji skóry, jej zdrowego i pięknego wyglądu, jest nawilżenie. To fakt numer jeden świata beauty! Naukowcy wskazują, że problem utraty wody dotyczy… większości z nas. Wpływ na przyśpieszenie lub spowolnienie tego procesu mają nasze naturalne predyspozycje, czynniki zewnętrzne, upływ czasu i zmiany chorobowe. Jak przeciwdziałać utracie wody? Kosmetolodzy podpowiadają – poznaj… przeciwnika! 5 faktów na temat nawilżenia skóry.

Piękna, zdrowo wyglądająca skóra to ta perfekcyjnie nawilżona – to fakt, który stanowi jeden z filarów kosmetologii. Odpowiednie nawilżenie skóry… jest jak mała czarna w szafie. To baza, na której możemy (i powinnyśmy) oprzeć wszystkie inne beauty-zadania, jakie przed nami stoją: np. walkę ze skutkami upływu czasu, z przebarwieniami, normalizację wydzielania sebum i wiele innych. Czy wiesz, że idealnie nawodniona skóra lepiej przyjmuje zabiegi kosmetyczne i substancje aktywne zawarte w preparatach do pielęgnacji domowej? Jest bardziej odporna i znormalizowana, czyli dokładnie taka, jakiej pragniemy. Poznaj 5 faktów o nawilżeniu skóry. Kosmetolog radzi.

Fakt nr 1: Na utratę wody wpływają czynniki zewnętrzne i wewnętrzne

Nasza skóra traci i uzupełnia wodę w wyniku naturalnych procesów. W niektórych przypadkach te procesy mogą zostać nasilone i skutkować przesuszeniem (chwilowym lub przewlekłym) skóry, a nawet jej odwodnieniem.

Wpływ na zwiększenie utraty wody mają w dużej mierze czynniki egzogenne (zewnętrzne), takie jak warunki klimatyczne, dieta, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach lub stosowanie niewłaściwych preparatów kosmetycznych. Czynniki endogenne (inaczej wewnętrzne), to z kolei te, które wynikają z uwarunkowań naszego organizmu, w tym z niektórych chorób, jak AZS czy łuszczyca. Takie czynniki także mają znaczący wpływ na poziom nawilżenia skóry. Niestety, przewlekle utrzymująca się suchość i odwodnienie oraz związana z nią utrata elastyczności mogą sprawiać nam duży dyskomfort. Niekiedy pojawiają się: świąd, uczucie ściągnięcia i pieczenia, a nawet łuszczenie skóry i pękanie, które dodatkowo negatywnie wpływają na nasz wygląd. Dlatego kluczowe jest znormalizowanie cery i zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

Fakt nr 2: Przesuszenie może dotyczyć wszystkich typów cery

Być może słyszałaś, że skóra tłusta nie jest narażona na przesuszenie. To mit! Utrata wody dotyczy wszystkich typów cery – od naczynkowej, przez wrażliwą, trądzikową i mieszaną, aż do tłustej. Naukowcy oceniają, że problem ten występuje u ok. 15-20% populacji kaukaskiej i tylko w części przypadków związany jest ze schorzeniami dermatologicznymi.

W przypadku każdego z typów skóry objawy przesuszenia mogą się okresowo nasilać. Jak podkreślają kosmetolodzy, właśnie z tego powodu absolutną bazą dla działań skierowanych na rozwiązywanie określonych problemów skórnych (np. starzenia lub przebarwień) jest właśnie kompleksowe nawilżenie. Co stanowi idealną bazę? Duet: kwas hialuronowy i niacynamid.

Fakt nr 3: Kwas hialuronowy i niacynamid

Jak podpowiadają eksperci, duet idealny dla nawilżenia skóry stanowią niacynamid w połączeniu z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to polisacharyd z grupy glikozoaminoglikanów, który naturalnie występuje w organizmie. Jego cząsteczka jest jedną z najbardziej higroskopijnych, jakie spotykamy w naturze. Ma zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej własną masę. To absolutny fenomen. Kwas hialuronowy jest bezcenny dla skóry, ponieważ zapewnia odpowiednie środowisko dla jej procesów regeneracyjnych, utrzymuje homeostazę przestrzeni pozakomórkowej i wykazuje właściwości antyoksydacyjne. W linii SOLVERX HYDRO zawarty został kwas hialuronowy o trzech różnych wielkościach cząsteczek, dzięki czemu możliwe jest wiązanie wody na różnych poziomach naskórka. Zapewnia to maksymalną skuteczność nawilżenia – mówi Agnieszka Kowalska.

Jako drugą kluczową dla skóry substancję naukowcy wymieniają niacynamid, czyli pochodną witaminy B3. Z chemicznego punktu widzenia jest to połączenie dwóch związków: kwasu nikotynowego i jego amidu? a z praktycznego ? substancja, która uszczelnia barierę hydro-lipidową skóry, zapobiegając jej przesuszeniu i wzmacniając właściwości ochronne.

Warto zwrócić uwagę, że niacynamid posiada także właściwości regenerujące i jest polecany po ekspozycji na słońce oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Ma także działanie przeciwzmarszczkowe oraz ujędrniające, ponieważ pełni ważną rolę w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych, które wpływają na syntezę kolagenu oraz elastyny. Co bardzo cenne, jest także silnym antyoskydantem – mówi Agnieszka Kowalska.

Fakt nr 4: Regularność – klucz do zdrowej cery

Przesuszenie to tendencja, która lubi nawracać. Jak wskazują dermatolodzy i kosmetolodzy, w przypadku zapobiegania utracie wody kluczowe jest ukształtowanie w sobie odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych. Jakich? Po pierwsze, dobór spersonalizowanych produktów opartych na składnikach sprzyjających utrzymaniu właściwego poziomu nawilżenia (np. wykorzystujących właściwości kwasu hialuronowego).

Po drugie, niezwykle istotne jest aplikacja produktów z odpowiednią częstotliwością. O tym, że to must-have, wie każda z nas i także większość z nas wprowadza tę wiedzę w czyn, smarując twarz kremem jedynie raz dziennie, po wieczornej kąpieli. To zdecydowanie zbyt rzadko! Wybierz taki zestaw produktów, który składa się z kremu na dzień i na noc, serum, produktów do demakijażu i mgiełki. W ten sposób nawilżenie będzie towarzyszyć Ci przez cały dzień podczas wszystkich aktywności pielęgnacyjnych, niezależnie od tego, co akurat zaplanujesz.

Po trzecie, ważne, byśmy – mimo nawet całkowitego ustąpienia dotkliwych objawów swędzenia i ściągnięcia (to naprawdę jest możliwe!) nie wracały do dawnych nawyków i unikały stosowania przypadkowych kosmetyków – nawet tylko na chwilę. Bądźmy konsekwentne.

Fakt nr 5: Nawilżenie musi być kompleksowe

Co to oznacza? Bazą codziennego nawilżenia są kremy na dzień i na noc? ale to zdecydowanie nie jest jeszcze synonim słowa kompleksowy.

Procedura nawilżenia zaczyna się już na etapie demakijażu. Warto już do tego celu wybrać produkty, które same w sobie będą zapobiegały utracie wody, np. SOLVERX HYDRO Pianka do mycia twarzy i demakijażu. Kolejny krok to SOLVERX HYDRO Serum do twarzy, po którym stosujemy krem na dzień. Wybierzmy krem mogący stanowić bazę pod makijaż. Analogicznie wybierajmy produkty do pielęgnacji wieczornej. Latem – w ciągu dnia posiłkujmy się dodatkowo nawilżającą mgiełką, która pozostawi nas z uczuciem świeżości. W procedurze nawilżenia komfort i relaks są bardzo ważne – mówi Agnieszka Kowalska.

Nawilżenie skóry to podstawa sukcesu pielęgnacyjnego! Zdrowie i piękny wygląd cery kryje się w odpowiednich nawykach i doborze składników aktywnych. Wsłuchaj się w potrzeby swojego organizmu i wyjdź im naprzeciw? doceniając i chroniąc każdą kroplę wody.

Pianka do mycia twarzy i demakijażu (29,99 zł/200 ml)

 • 99% składników pochodzenia naturalnego
 • Doskonale oczyszcza i przygotowuje skórę na kolejne etapy pielęgnacyjne.
 • Ogranicza nadmierne odparowanie wody.
 • Wzmacnia barierę lipidową naskórka.
 • Zmiękcza i wygładza skórę.
 • Zwiększa jędrność, sprężystość i elastyczność skóry.
 • Chroni przed wolnymi rodnikami.

Krem do twarzy & baza pod makijaż 2w1 (49,99 zł/50 ml) 

 • Kompozycja wyselekcjonowanych składników.
 • Doskonale i długotrwale nawilża skórę.
 • Jest również idealną bazą pod makijaż.
 • Ogranicza nadmierne odparowywanie wody.
 • Wzmacnia barierę lipidową naskórka.
 • Spowalnia procesy starzenia się skóry.
 • Zwiększa jędrność, sprężystość i elastyczność skóry.
 • Chroni przed wolnymi rodnikami.

W skład LINII HYDRO wchodzą także:

 • SOLVERX HYDRO Mgiełka, 150 ml – cena 29,99 zł
 • SOLVERX HYDRO Krem na noc, 50 ml – 49,99 zł
 • SOLVERX HYDRO Serum do twarzy, 30 ml – 39,99 zł
 • SOLVERX HYDRO Serum pod oczy, 15 ml – 39,99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.