W świecie urody, mody i showbiznesu...

Masaż twarzy sprzyja skórze dojrzałej

0 2

Wraz z upływem czasu skóra potrzebuje większej uwagi i stymulacji do zachowania zdrowego wyglądu. Jeśli chcemy mieć jak najdłużej dobrze wyglądającą skórę, szczególnie twarzy, warto włączyć do jej pielęgnacji nie tylko kosmetyki opóźniające proces starzenia, ale także rozwiązania sprzyjające jej regeneracji i ujędrnianiu. Nie muszą to być od razu zabiegi z obszaru inwazyjnej medycyny estetycznej. Z pomocą przychodzą nam naturalne rozwiązania w pielęgnacji skóry dojrzałej jak na przykład liftingujący masaż twarzy.

Nieubłagalnie płynący czas wpływa na proces starzenia się organizmu i zmiany w naszym wyglądzie. Skóra na twarzy, szyi i dekolcie to miejsca, na których w pierwszej kolejności zauważamy zmarszczki. Czasami niestety sami przyspieszamy ten proces, na przykład nie stosując odpowiedniej ochrony przed promieniami UV, nie używając dobrze dobranych kosmetyków do potrzeb naszej skóry czy prowadząc niehigieniczny tryb życia m.in. ze zbyt małą ilością snu i zbyt mało wartościową dietą. Na wygląd naszej skóry pracujemy codziennymi nawykami, które mogą wspierać lub osłabiać jej kondycję.

Aby skutecznie dbać o skórę dojrzałą i wygląd twarzy nie wystarczy już tylko aplikacja kremu o właściwościach przeciwzmarszczkowych. W walce o zachowanie dobrego wyglądu liczy się także wartościowa i zróżnicowana dieta, aktywność fizyczna dotleniająca nasz organizm i  jego efektywna regeneracja. Elementem, o którym warto także pomyśleć są masaże, postrzegane coraz częściej jako nieinwazyjne metody zachowania zdrowego wyglądu i profilaktyki antystarzeniowej. Masażem, który zasługuje na szczególna uwagę ze względu na swoje zalety jest liftingujący masaż twarzy.

Założeniem masażu, który ma pełnić rolę liftingu i obejmuje wiele złożonych technik manualnych, jest kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Masaż twarzy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza komórki naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji. Usprawnia on funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywianie tkanek, ich regenerację i odbudowę.

Systematycznie wykonywany masaż twarzy o charakterze liftingującym może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia przez zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Pracując podczas wykonywania masażu na głęboko położnych mięśniach twarzy, możemy poprawić jej owal, niwelować obrzęki i opuchliznę, zmniejszać widoczność bruzd oraz zmarszczek mimicznych. Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, można dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.

Masaże twarzy są coraz bardziej docenianym elementem dbania o urodę, szczególnie w pielęgnacji skóry dojrzałej. Jednym z nich jest zyskujący z roku na rok większą popularność liftingujący masaż twarzy, znany także pod postacią japońskiego liftingu twarzy. W odróżnieniu od innych metod z zakresu terapii manualnej twarzy jest realizowany przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. Ma więc dużo większy zakres oddziaływania na modelowanie twarzy i kondycję skóry, przez co jest często postrzegany jako naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej.

Leave A Reply

Your email address will not be published.