W świecie urody, mody i showbiznesu...

Łagodzące trio do kąpieli malucha

0 0

Kąpiel niemowlaka to jeden z najważniejszych i najprzyjemniejszych rytuałów, ale także element pielęgnacji, który jest kluczem do zdrowia oraz komfortu dziecka w pierwszych dniach życia. Kosmetolodzy wskazują na składniki łagodzące i nawilżające jako must-have w codziennej kąpieli malucha – a zatem na pantenol, alantoinę i niezawodny kwas laktobionowy.

Ciepło, dotyk, ciche odgłosy, uśmiechy i wiele czułości. Kąpiel niemowlęcia buduje więź, poczucie bezpieczeństwa i wprowadza tak bardzo potrzebną dziecku powtarzalność. To unikalny czas, który rodzice oraz opiekunowie cenią sobie najbardziej. I słusznie, ponieważ kąpiel nie tylko stanowi szczególny moment jaki spędzamy z maluchem. To także skuteczny sposób na zapewnienie skórze dziecka optymalnej pielęgnacji. Hasła, na które stawiają eksperci, to perfekcyjne ukojenie i nawilżenie podczas kąpieli.

Kojąca kąpiel

Podstawowym wyzwaniem, jakie stoi przed opiekunami noworodka, jest baczna obserwacja stanu jego skóry i reakcja na najmniejsze nawet objawy podrażnienia. Specjaliści wskazują, że z uwagi na reaktywność skóry małego dziecka, najskuteczniejszym podejściem jest po prostu profilaktyczne zapobieganie jej podrażnieniom. Jak to zrobić? Oczywiście, stosując kremy i balsamy emolientowe, ale także właśnie podczas dobór właściwych produktów do kąpieli.

Wybór odpowiednich komponentów, jakie znajdują się w emulsji do kąpieli dla malucha, to sprawa kluczowa. Dowiedziono, że skóra niemowlaka bardzo dobrze reaguje w tym zakresie na połączenie alantoiny, pantenolu i kwasu laktobionowego. Alantoina działa kojąco, przeciwzapalnie i ściągająco. Kwas laktobionowy z kolei idealnie łagodzi podrażnienia i regeneruje. Pantenol także wspomaga proces regeneracji naskórka, co w przypadku maluchów jest szczególnie istotne, zważywszy na fakt, że zaczynamy przygodę z pieluszkowaniem, a system odpornościowy dopiero ?uczy się? właściwego działania – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

Nawilżenie nie tylko balsamem

Gdy myślimy nawilżenie, natychmiast przychodzi nam na myśl hasło balsam lub krem. I słusznie, ponieważ ich stosowanie to filary odpowiedniego rytuału pielęgnacyjnego. Nie każdy rodzic pamięta jednak, że pierwszym krokiem do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia skóry jest odpowiedni dobór składników myjących.

Skóra dziecka kocha to, co naturalne i łagodne. Warto sięgać po oleje naturalne zawarte w preparatach do kąpieli niemowląt – np. olej lniany lub olej jojoba. Znajdziemy je w Emulsji BABY SKIN SOLVERX. Oba składniki wykazują działanie bardzo skutecznie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Naturalnie chronią także przed przeznaskórkową utratą wody, co jest niezwykle cenne w przypadku ochrony najdelikatniejszej skóry – mówi Agnieszka Kowalska.

Kąpiel to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych rytuałów w pierwszych dniach życia dziecka. Buduje więź, zaufanie i jest przyjemnością sama w sobie! Jak wskazują eksperci, stanowi także element codziennego rytuału pielęgnacyjnego, który koi i buduje odpowiednią kondycję najmłodszej skóry.

Emulsja do kąpieli BABY SKIN SOLVERX, dla dzieci od pierwszego dnia życia

  • 99% składników pochodzenia naturalnego
  • Formuły zawierają kompleks przeciwzapalny: kwas laktobionowy + pantenol + alantoina, który dodatkowo łagodzi podrażnienia i łagodzi uczucie swędzenia
  • Składniki nawilżające i pielęgnujące skórę maluszka – olej lniany, olej jojoba
  • marka przebadana klinicznie

W skład linii Baby Skin wchodzą:

  • Emulsja do kąpieli: cena 34,99 zł/250 ml
  • Balsam do ciała: 49,99 zł/200 ml
  • Krem do twarzy: 34,99 zł/50 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.