W świecie urody, mody i showbiznesu...

5 pomysłów na miejską majówkę

0 1

Przed nami długi majowy weekend, nie zawsze jednak możemy lub chcemy opuścić miejską przestrzeń. Oto 5 przykładowych inspiracji na spędzenie majówki w mieście.

Z roku na rok przybywa propozycji na ciekawe i niestandardowe spędzenie czasu na miejskich rozrywkach. Jak wynika z badania Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń, według 57% respondentów główną motywacją do poszukiwania różnych form spędzania czasu wolnego jest obecnie przede wszystkim chęć zdobywania nowych doświadczeń. W miastach mamy do wyboru wiele atrakcji pozwalających zarówno aktywnie, kreatywnie czy relaksująco spędzić czas. Oto 5 bardzo różnych propozycji, które możemy rozważyć, gdy zostajemy na majówkę w mieście.

Escape room – kreatywnie i zabawnie

To zdecydowanie inspiracja dla miłośników kreatywnego spędzania czasu i nietypowy pomysł na wspólną zabawę ze znajomymi. Escape room jest rodzajem gry logicznej, w której głównym zadaniem uczestników jest wydostanie się z zamkniętego pokoju w wyznaczonym czasie. Różnorodność scenariuszy i poziomów trudności sprawia, że będzie to świetna rozrywka zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy przygodę w escape roomie mają już za sobą. W zależności od wybranego wariantu można wcielić się w rolę szpiega, badacza, odkrywcy lub innych postaci.

Bubble Football – aktywnie i na wesoło

To oryginalna forma rozrywki, na którą możemy się wybrać w grupie znajomych lubiących aktywne i sportowo spędzać czas. Gra w Bubble Football realizowana jest na hali lub boisku w wybranej lokalizacji. W grze bierze udział 10 osób, które dzielą się na dwie drużyny. Gra inspirowana jest typową grą w piłkę nożną i panują w niej takie same zasady, jednak strój jaki zakładają uczestnicy mało ma wspólnego z typowym futbolem. Każdy uczestnik zakłada na siebie dmuchana kulę i to w niej będzie rywalizował na boisku. Gracze mogą skakać, odbijać się, robić fikołki i salta, zderzać się z innymi i wszystko inne co tylko przyjdzie im do głowy.

Kurs sushi – kulinarnie i edukacyjnie

Wspólne jedzenie posiłków niezwykle zbliża i często staje się głównym pretekstem do spotkań, może więc także posłużyć jako inspiracja na spędzenie wolnego czasu, ale połączonego ze zdobywaniem nowych umiejętności kulinarnych. W ramach udziału w kursie sushi możemy mieć do swojej dyspozycji doświadczonego sushi mastera, który pokaże krok po kroku cały proces przygotowania i realizacji sushi. Wspólne przygotowywanie jedzenia pod okiem kulinarnego mistrza to ciekawa atrakcja, z której można skorzystać już w wielu miastach Polski.

Warsztaty ceramiczne

Osoby, które lubią spędzać kreatywne czas, a w dodatku są pasjonatami rękodzieła, ciekawą formą spędzenia czasu może być udział w warsztatach tworzenia ceramiki. Do wyboru w ofercie można znaleźć w wielu miastach zarówno pojedyncze spotkania w ramach otwartej pracowni ceramicznej, jak również udział w dłuższych i regularnych warsztatach. Zajęcia dedykowane są osobom na każdym poziomie, program nauczania i tempo pracy dostosowywane są bowiem indywidualnie do każdego kursanta. W trakcie zajęć można zdobyć wiedzę na temat różnych rodzajów gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi, technik zdobniczych, a ukończone i  poddane wypale prace uczestnicy chętnie zabierają do domu.  Warsztaty ceramiki to sposób na twórcze spędzenie czasu, szczególnie dla osób otwartych na zdobywanie nowych umiejętności.

Floating – relaksacyjnie i odprężająco

Dla osób, które poszukują sposobu na wyciszenie, redukcję stresu i ukojenie, ciekawą propozycją może być floating. Jest to rodzaj zabiegu relaksacyjnego, działającego odprężająco na ciało i umysł. Floating to inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej polegająca na maksymalnym ograniczeniu bodźców docierających do nas z zewnątrz, zmniejszając je o ok. 90%. W czasie zabiegu następuje wyłączenie aktywności motorycznej, zminimalizowanie aktywności zmysłowej oraz obniżenie świadomości grawitacji, które osiąga się przez zamknięcie pacjenta w specjalnej kapsule wypełnionej wodą z dużym stężeniem soli Epsom. Wnętrze kapsuły jest zaciemnione i wyciszone, a wysokie stężenie soli pozwala bezwładnie unosić się na wodzie. Temperatura wody dostosowana jest do temperatury ludzkiego ciała i wynosi ok. 35°. Floating to bezpieczny i niezwykle przyjemny zabieg relaksacyjny, który pozwala rozluźnić ciało i odprężyć umysł.

Polskie miasta mają coraz bogatszą ofertę na spędzanie wolnego czasu zarówno na sportowo, kreatywnie, kulinarnie czy relaksacyjnie. Zbliżająca się majówka może być dobrą okazją, aby poszukać dla siebie ciekawego pomysłu do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności czy odkrycia nowej pasji.

Leave A Reply

Your email address will not be published.