W świecie urody, mody i showbiznesu...

Domowe zabiegi na bazie kwasów

0 0

Skóra naczynkowa, trądzikowa i ze skłonnością do utraty jędrności wymaga spersonalizowanej, ekstremalnie efektywnej pielęgnacji. Świat beauty już dawno docenił wpływ kwasów w odpowiednio dobranych stężeniach na poprawę kondycji cery. Czy dermopeelingi kwasowe możemy stosować w pielęgnacji domowej? Kosmetolodzy wskazują, że – w odpowiednich stężeniach – jak najbardziej! Odpowiedzią na potrzeby skóry jest domowy rytuał w czterech krokach. Jaki dermopeeling wybrać?

Kluczowe wyzwania, z jakimi może zmagać się nasza skóra to: trądzik, rozszerzone naczynka, szarość i utrata naturalnego blasku, a także? upływ czasu. Bez względu na to, z którym z nich mamy do czynienia, kluczowy dla jest dobór odpowiednich składników w szytej na miarę pielęgnacji domowej. Kosmetolodzy stawiają na wykorzystanie dermopeelingów kwasowych.

Krokiem pierwszym w domowej pielęgnacji kwasami zawsze powinno być oczyszczenie i odtłuszczenie. Do przeprowadzenia tego etapu domowego zabiegu wybieramy ulubiony, sprawdzony kosmetyk do demakijażu, a następnie stosujemy specjalny odtłuszczacz SOLVERX dermopeel. Krok drugi to faza aktywna zabiegu oparta na aplikacji odpowiedniego dermopeelingu na maksymalnie pięć minut. Następnie następuje neutralizacja działania kwasu pianką SOLVERX dermopeel neutralizator. Procedurę możemy wzbogacić nałożeniem na skórę wybranej maski SOLVERX dermopeel na piętnaście minut. Absolutny finisz stanowi aplikacja wybranego kremu z filtrem w celu zabezpieczenia cery po zabiegu. To istotne, by dostosować aktywną fazę zabiegu, czyli sam dermopeeling, do indywidualnych potrzeb skóry – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki SOLVERX.

A zatem, jak rozpoznać właściwości kwasów i dostosować je do potrzeb naszej cery? Kosmetolodzy podpowiadają.

Kwasy: glikolowy i mlekowy dla skóry wymagającej odmłodzenia

Szczególnie wysoką skuteczność w walce z objawami starzenia wykazują kwasy mlekowy i glikolowy, które idealnie działają w tandemie. Kwas glikolowy spłyca drobne zmarszczki i bruzdy oraz efektywnie złuszcza naskórek. Mlekowy z kolei nie tylko nawilża i złuszcza, ale przede wszystkim jest skutecznym stymulatorem produkcji ceramidów. Zestawienie obu kwasów, stosowane w pielęgnacji domowej bardzo skutecznie działa na cerę wymagającą odmłodzenia. Dzięki dermopeelingowi Anti-Age SOLVERX  skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Znacznie mniej widoczne stają się także obawy fotostarzenia. 

Kwasy: azelainowy i laktobionowy dla skóry trądzikowej

Problemem cery trądzikowej – w trądziku różowatym i młodzieńczym, są bolesne zmiany o charakterze zapalnym. Objawiają się one jako zaczerwienienia, dokuczliwe grudki i krostki o różnym nasileniu, które mogą nawet pozostawiać blizny. Trądzikowi prawie zawsze towarzyszą zaburzenia wydzielania sebum i destabilizacja kondycji skóry. Eksperci podkreślają, że kluczowa dla walki z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja domowa, np. ta oparta na kwasach. Jakie kwasy wybrać?

Jako skuteczne dla poprawy kondycji cery trądzikowej kosmetolodzy wskazują połączenie kwasów laktobionowego i azelainowego, które tworzą duet przeciwzapalny, regenerujący i nawilżający.

Kwas laktobionowy silnie nawilża, redukuje rozszerzone naczynka oraz skutecznie wzmacnia mechanizmy naprawcze skóry. Z kolei azelainowy – efektywnie łagodzi stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i niweluje rumień. Zawarte w dermopeelingu Anti-Acne SOLVERX połączenie kwasu laktobionowego i azelainowego redukuje zmiany zapalne i odbudowuje naskórek, co jest bezcenne w przypadku cery trądzikowej – mówi Agnieszka Kowalska.

Kwasy: migdałowy i jabłkowy na przebarwienia

Skłonność do przebarwień to domena wielu z nas. Zmiany kolorytu skóry mogą pojawiać się w wyniku reakcji na słońce, trądziku lub w wyniku zmian hormonalnych. Eksperci wskazują, że walka z przebarwieniami zdecydowanie idzie w parze z domową terapią dermopeelingami.

Kwas migdałowy ma właściwości delikatnie złuszczające, a jabłkowy bardzo skutecznie wygładza cerę. Warto wybierać dermopeelingi oparte na połączeniu tych kwasów jeśli zmagamy się z nierównością kolorytu skóry – mówi Agnieszka Kowalska.

Bez względu na to, z jakim wyzwaniem mamy do czynienia, słowem klucz w pielęgnacji jest personalizacja. Nasza skóra docenia procedury przygotowane właśnie dla niej i szybko odwdzięcza się pięknym i zdrowym wyglądem. Kosmetolodzy stawiają na pielęgnację z wykorzystaniem dermopeelingów kwasowych i wskazują, że warto włączyć je do domowej, świadomej pielęgnacji.

Leave A Reply

Your email address will not be published.