W świecie urody, mody i showbiznesu...

Medity+ na trądzik różowaty

0 9

Każdy z nas odczuł zarumienienie się policzków, nie tylko w sytuacjach emocjonalnych. Często nagła zmiana temperatury lub zjedzenie ostrej potrawy wpływa, na zaróżowienie się twarzy. Jeśli cera już po chwili wraca do naturalnego kolorytu – nie musimy się obawiać, to jest to normalne zjawisko fizjologiczne. Jednak gdy rumieniec pojawia się na twarzy często i bardzo powoli znika pilnie należy przyjrzeć się kondycji naczynek krwionośnych osadzonych tuż pod powierzchnią skóry. Bardzo prawdopodobne, że mamy rozszerzone naczynka, lub trądzik różowaty.

Trądzik różowaty (acne rosacea), dotyczy aż 10% populacji, w szczególności kobiet po 30. roku życia o jasnej karnacji. To przewlekły stan zapalny skóry wywołany przez zaburzenia naczynioruchowe. Istnieją 4 podstawowe odmiany tego schorzenia:

Pierwsza odmiana schorzenia objawia się rumieniem tymczasowym lub stały. Nierzadko towarzyszą mu teleangiektazje – rozszerzenie i pękanie naczynek, odczucie pieczenia skóry czy obrzęk twarzy. Dlatego, nie możemy zapominać o pielęgnacji skóry naczynkowej!

Odmiana grudkowo-krostkowa jest już schorzeniem objawiającym się trwałym zaczerwienieniem twarzy, któremu towarzyszą charakterystyczne grudki i krosty.

Odmiana trzecia charakteryzuje się pojawieniem się zmian przerostowych w obrębie nosa, czoła, brodzie, policzkach lub uszach. Skóra ma nierówną, zgrubiałą powierzchnię, często z grudkami. Tej odmianie trądziku różowatego towarzyszy zapalenie mieszków włosowych. Odmiana przerostowo-naciekowa bardziej widoczna jest u mężczyzn Bardzo trudną w leczeniu jest odmiana oczna. Powoduje dyskomfort i wymaga ona szczególnego dbania o skórę wokół oczu.

Symptomy choroby zaostrzają się pod wpływem czynników:

  • fizycznych (ostre potrawy, bardzo gorące posiłki, alkohol, wzmożona aktywność fizyczna, czy zmiany temperatury)
  • emocjonalnych (stres)

Cera z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa na ekspozycję na promieniowanie UV, dlatego fundamentem pielęgnacji, jest używanie kosmetyków z wysokim filtrem SPF w codziennej  porannej pielęgnacji.

Pierwsze objawy trądziku różowatego wprowadzają nam obowiązkową i prawidłową pielęgnacje skóry, aby złagodzić stany zapalne i wzmocnić barierę hydrolipidową skóry.

MediTy+ to specjalista w dziedzinie dermokosmetyków, wieloletnie doświadczenie w produkcji najwyższej jakości produktów kosmetologicznych dla profesjonalistów i codziennych użytkowników. Seria Trądzik różowaty jest dedykowana każdej osobie z początkowymi objawami oraz w zaawansowanym stadium problemu.

Podstawą pielęgnacji tej szczególnie wrażliwej skóry jest hesperydyna. Powszechnie znana w branży farmaceutycznej do wzmacniania naczyń krwionośnych, ale dzięki szczegółowym badaniom udowodniono jej pozytywny wpływ na pielęgnację skóry naczynkowej i z acne rosacea.

Regularne stosowanie produktów z Hesperydyną, poprawia stan naczyń włosowatych i zmniejsza ich przepuszczalność co powoduje zniwelowanie stanów zapalnych różnego pochodzenia. 

Oto 4-stopniowy program pielęgnacji MediTy+ dla Trądziku Różowatego:

Delikatne oczyszczenie – Łagodząca pianka do mycia twarzy (44,10 zł). W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym, ważny jest dobór składników aktywnych i ich skuteczność. Podstawą codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie – dlatego łagodząca pianka do mycia twarzy, bogata w hesperydynę, wąkrotę azjatycką, ekstrakt z aloesu oraz d-pantenol oczyści i nie podrażni skóry.

Intensywną redukcja zaczerwienienia – Regenerujące serum do twarzy (42,90 zł) to skoncentrowana moc składników aktywnych zamkniętych w jednym produkcie. koncentrowane serum o niezwykle wysokiej zawartości składników aktywnych. Hesperydyna, specjalistyczny składnik, przebadany na skórze naczynkowej i z trądzikiem różowatym, uszczelnia naczynia krwionośne. Wąkrotka azjatycka działa naprawczo na zaczerwienioną skórę. 86,7% uczestników badania przeprowadzonego w niezależnym laboratorium potwierdza: redukcję rumienia, wzmocnienie naczynek, zmniejszenie uczucia pieczenia skóry, zmniejszenie śladów po trądziku różowatym oraz złagodzenie podrażnień.

Redukcję zaczerwienienia, nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV – Krem na dzień SPF 25 (59,90 zł). Pielęgnacja i ochrona przed promieniami UV A, UV B to podstawa codziennej pielęgnacji przy skórze z problemem trądziku różowatego. Ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej, jest silnym antyoksydantem który, wpływa na zmniejszenie się naczynek krwionośnych na skórze oraz łagodzi podrażniania.

Redukcję zaczerwienienia, regenerację zmęczonej skóry, wzmocnienie naczynek krwionośnych – krem naprawczy na noc (59,90 zł). Niezwykle skuteczny krem działający aktywnie na skórę podczas snu. Zawiera hesperydynę, wyjątkowy składnik,  przebadany pod kątem zmian związanych z pękającymi naczynkami i trądzikiem różowatym. W połączeniu z wąkrotką azjatycką i pozostałymi składnikami aktywnymi zapewnia zmniejszenie zaczerwieniania skóry i widoczności rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Właściwa i skuteczna pielęgnacja skóry z problemem trądziku różowatego, to unikanie czynników wpływających na zaostrzenie się stanu zapalnych, takich jak kosmetyki o dużej zawartości składników drażniących, nadmierna ekspozycja na promienie UV, szybkie zmiany temperatury, ostre i gorące posiłki. Wprowadzenie programu pielęgnacyjnego MediTy+ dla skóry z problem trądziku różowatego do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jest w stanie znacznie poprawić jakość życia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.