W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kosmetyki LUSH przyjazne dla mikrobiomu skóry

0 2

Każdy centymetr kwadratowy naszej skóry zawiera około miliona mikroorganizmów – bakterii, grzybów, wirusów i drożdży, które stanowią ważną część jej bariery ochronnej i pomagają utrzymać ją w dobrej kondycji. Poznaj kosmetyki LUSH z formułą samokonserwującą, które zostały opracowane tak, aby wspierać naturalne funkcje skóry z minimalną ingerencją w jej cenny i unikalny mikrobiom.

Dzięki zróżnicowanemu mikrobiomowi i nienaruszonej barierze zdrowa skóra jest w stanie zatrzymywać wodę i składniki odżywcze oraz chronić się  przed patogenami. Choroby, takie jak atopowe zapalenie skóry i trądzik, są związane z zaburzoną równowagą mikrobiomu (zwaną dysbiozą) i naruszoną barierą skórną. Kiedy próbujemy poprawić wygląd lub teksturę naszej skóry za pomocą różnych kosmetyków, możemy zaburzyć nasz mikrobiom. Dlatego tak ważne jest, by dobór produktów pielęgnacyjnych był świadomy.

Życzliwe traktowanie skóry pozwala jej skutecznie ochronić się przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi, takimi jak promienie UVA, zanieczyszczenia i uszkodzenia oksydacyjne. Narażenie na działanie syntetyków, na przykład detergentów i konserwantów, uszczupla nasz mikrobiom i prowadzi do chorób skóry. Współczesny przemysł kosmetyczny opiera się na wytwarzaniu produktów z dużą ilością syntetyków po to, by przechowywać je przez długi czas w magazynach i utrzymać koszty na niskim poziomie. Takie podejście wymaga powszechnego stosowania konserwantów – materiałów, które są biobójcze i uważane za szkodliwe dla naszego mikrobiomu. Badania sugerują, że produkty o dużej zawartości syntetyków zmniejszają naturalną różnorodność mikrobiomu oraz gromadzą się na skórze przez wiele tygodni po ich  użyciu. Składniki naturalne są za to znane nam na poziomie ewolucyjnym, ponieważ były i są stosowane, tolerowane przez ludzi od tysięcy lat. Dlatego w LUSH wierzymy, że?

Świeże jest najlepsze

Współzałożycielka firmy i wynalazca produktów w LUSH, Helen Ambrosen z pasją tworzy świeże, skuteczne produkty do pielęgnacji skóry dla wszystkich grup wiekowych. Chociaż w LUSH od zawsze tworzono produkty w formie stałej, które nie wymagają konserwantów to właśnie Helen była pionierem formuł samokonserwujących kosmetyków do pielęgnacji skóry. Określenie samokonserwujące oznacza, że formuła tych produktów zapewnia im świeżość, skuteczność i bezpieczeństwo w użyciu bez syntetycznych konserwantów (zgodnie z definicją zawartą w załączniku 5 przepisów kosmetycznych UE). W 2022 r. aż 90% całorocznych produktów LUSH to produkty samokonserwujących.

To, co zawsze robiliśmy, to tworzenie wspaniałych, świeżych produktów z dużą ilością naturalnych składników o wspaniałym działaniu dla skóry i włosów. Używamy minimalnej ilości konserwantów lub całkowicie samokonserwujących formuł, aby chronić naturalny mikrobiom skóry. Informujemy, kiedy stworzyliśmy produkt, do kiedy go zużyć i jak go przechowywać, aby uzyskać najlepsze efekty – mówi Helen Ambrosen.

LUSH rozwija się wokół założenia, że chce jak najszybciej dostarczyć najświeższe produkty swoim klientom. Ten proces obejmuje skrupulatne formułowanie produktów, testowanie na ludziach, wewnętrzne i zewnętrzne badania mikrobiologiczne, szybką wysyłkę z manufaktur i krótsze daty przydatności. Produkty, które otrzymują klienci są pełne dobroci, a nie konserwantów.

Leave A Reply

Your email address will not be published.