Rola masażu manualnego twarzy
Masaż Kobido UP zastępuje wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty znajomością anatomii. Zamiast skalpela mamy dłonie profesjonalistów. Znając fizjologię jesteśmy w stanie zachować młody wygląd na dłużej. Jak działa terapia manualna twarzy podpowiada specjalista.
Starzenie skóry zaczyna się ok. 25-30 roku życia i postępuje w sposób ciągły. Początkowo objawy zlokalizowane są w górnej partii twarzy, na przykład pojawiają się pierwsze zmarszczki pod oczami, kolejne zaś w dolnej części wskutek zmiany owalu twarzy związanego z opadaniem tkanek i wiotkością skóry. Główną przyczyną starzenia się skóry jest ubytek kolagenu, z którego w 70-85% składa się skóra właściwa i dzięki któremu zachowuje ona gęstość, sprężystość i elastyczność. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, co przyczynia się do odwodnienia skóry i czyni ją podatną na pojawienie się zmarszczek.Spowalnia metabolizm i skóra coraz wolniej się regeneruje. Coraz cieńsza staje się hydrolipidowa warstwa skóry chroniąca ją przed utratą wody.
Proces starzenia jest normalnym procesem fizjologicznym, ale starzejemy się w różnym tempie. Wpływ na to mają czynniki wewnętrzne jak wiek, zmiany hormonalne czy uwarunkowania genetyczne oraz zewnętrzne jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, tryb życia, dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry.
Znając czynniki przyśpieszające starzenie i jego fizjologię jesteśmy w stanie zachować młody wygląd na dłużej. Jedną z najbardziej popularnych naturalnych metod odmładzania jest japoński masaż twarzy, na którym bazuje zabieg KOBIDO UP.
Ten masaż twarzy niezwykle skutecznie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza komórki naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji, dlatego mówi się o nim lifting bez skalpela. Usprawnia on funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywianie tkanek, ich regenerację i odbudowę – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.
Masaż niweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz polepsza koloryt skóry. Działa na głęboko położone mięśnie twarzy poprawiając owal,podnosząc opadające policzki i powieki, zmniejszając widoczność bruzd i zmarszczek mimicznych.
Masaż obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Tak naprawdę jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy. Te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego. Cały zabieg składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od intensywnego masażu tkanek głębokich, którego celem jest zniwelowanie napięć mięśniowych, co pozwala wygładzić drobne zmarszczki. Następnie przechodzi się do masażu relaksacyjnego, po którym z kolei można przejść do drenażu limfatycznego i masażu liftingującego. Całość kończy się akupresurą. Uciskanie odpowiednich punktów ma usprawnić usuwanie nie tylko toksyn, ale również ubocznych produktów przemiany materii.
Wielu specjalistów od masażu twarzy działa wyłącznie na poziomie skóry właściwej, a najlepsze rezultaty osiąga się, pracując na poziomie tkanek głębokich. Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, dostosowujemy zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy. Starsza twarz ma inne proporcje niż młoda i należy to wziąć pod uwagę przy zabiegu terapii manualnej. Korygując efekty starzenia, staramy się przywrócić właściwe proporcje twarzy i skorygować asymetrię – dodaje Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.
Kobido Up to intensywny, manualny masaż, działający na głębokie struktury twarzy. Dzięki niemu skóra zostaje odświeżona, staje się mocniejsza, bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Bruzdy i zmarszczki zostają wygładzone. Okolice oczu odzyskują dawny blask, a owal twarzy zostaje wymodelowany.