W świecie urody, mody i showbiznesu...

Masaż twarzy – naturalny sposób na lepszą kondycję skóry i samopoczucie

0 1

Liftingujący masaż twarzy w odróżnieniu od innych metod działa nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. Dzięki temu jest coraz częściej postrzegany jako alternatywa dla medycyny estetycznej. Ma jednak dużo więcej zalet poza pozytywnym oddziaływaniem na nasz wygląd.

Wykonywanie masażu twarzy to skomplikowana sztuka, która jako manualna terapia twarzy, jest znana i rozwijana od wieków. Jej źródło odnajdziemy w Japonii, gdzie w XV wieku narodził się masaż twarzy w odpowiedzi na potrzeby ówczesnej cesarzowej marzącej o zachowaniu piękna i młodości. Przez długi czas masaż twarzy był głównie zarezerwowany dla wybranych, na przykład koronowanych głów lub szlachetnie urodzonych. Dziś z jego możliwości może skorzystać praktycznie każdy, kto chciałby wykorzystać jego moc w walce o młody i zdrowy wygląd oraz lepsze samopoczucie.

Mistrzowie japońskiego masażu twarzy stworzyli własną technikę, która jest już od wielu lat rozpoznawalna na całym świecie pod nazwą Kobido. W Polsce również znajdziemy specjalistów terapii manualnych twarzy, którzy wykonują masaże czerpiąc m.in. z doświadczenia japońskich mistrzów. Niektórzy z nich, jak na przykład Witold Pyrkosz ze Studia Terapii Manualnych Twarzy, opracowali autorską wersję intensywnego masażu japońskiego.

Założeniem masażu, który ma pełnić rolę liftingu i obejmuje wiele złożonych technik manualnych, jest kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Masaż twarzy sposobem na redukcję stresu

Stres odbija się na naszej twarzy nie tylko w postaci zmarszczek, ale także napięć, które mogą również prowadzić do bruksizmu. Za pomocą głębokiego masażu twarzy specjalista może działać kompleksowo na wiele poziomów tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych, co pozwala zmniejszyć uczucie stresu i nieprzyjemnego napięcia. W efekcie u osoby masowanej niwelowane jest napięcie mięśniowe i zmniejsza się sztywność mięśni twarzy.

Większość osób, które zdecydują się na skorzystanie z usług specjalisty terapii manualnych twarzy i przychodzą do profesjonalisty na liftingujący masaż twarzy, liczą przede wszystkim na efekty estetyczne.

Już po jednej sesji masażu twarzy można zauważyć pierwsze pozytywne zmiany w jej wyglądzie. Skóra staje się rozświetlona, gdyż jest lepiej dotleniona i wygląda na bardziej wypoczętą. Jeśli masaż dodatkowo zawiera również fazę drenażu limfatycznego, może skutecznie pomóc w likwidacji opuchnięć i obrzęków oraz pobudzić organizm do procesów autoregeneracji – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Intensywne ruchy w trakcie masażu sprzyjają stymulacji i odżywieniu skóry twarzy. Wraz z wiekiem ze skóry ubywa kolagenu, co niestety skutkuje procesem starzenia się skóry. Skóra zaczyna wówczas tracić jędrność i elastyczność, a zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, co przyczynia się do odwodnienia skóry. Rytmiczne ruchy opuszków palców podczas masażu oraz stosowanie różnych prędkości sprzyjają stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Dobrze wykonany masaż poprawia metabolizm komórkowy, co sprzyja z czasem także wizualnemu odmłodzeniu twarzy.

Intensywny masaż tkanek głębokich wykonywany przez specjalistę terapii manualnej twarzy w trakcie masażu liftingującego, pozwala zniwelować napięcie mięśniowe, a w efekcie przy regularnych sesjach wygładzić drobne zmarszczki. Może więc działać jak naturalny lifting twarzy, w którym zamiast preparatów medycznych wykorzystuje się znajomość anatomii i umiejętność oddziaływania dłońmi na różnych poziomach warstw skóry i mięśni. Nie dziwi więc fakt, że przybywa osób, które chcą regularnie korzystać z liftingujących masaży twarzy.

Leave A Reply

Your email address will not be published.