W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kwas azjatykowy dla nawilżenia, regeneracji i anti-ageingu

0 0

Idealny składnik kosmetyczny powinien być synonimem skuteczności i wszechstronności. Dobrze, by pochodził także z natury i działał w symbiozie z organizmem. Czy taki komponent istnieje? Kosmetolodzy odpowiadają, że tak. Pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej kwas azjatykowy to prawdziwy król sektora beauty.

A gdyby istniał idealny składnik kosmetyczny jak by działał? Każda z nas udzieli, oczywiście, innej odpowiedzi w zależności od tego, jaki typ cery posiada. Większość – ceni w składnikach aktywnych wpływ na nawilżenie skóry oraz skuteczność w obszarze anti-agingu. Z kolei grupa mająca cerę ze skłonnością do przebarwień i podrażnień często postrzega idealny komponent kosmetyczny jako ten, który będzie działał przeciwzapalnie. Jaki jest wspólny mianownik potrzeb naszej skóry? Nazywany jest kwasem azjatykowym i pochodzi z wąkroty azjatyckiej.

Składnik idealny z dalekiej Azji i Afryki

Kwas azjatykowy to składnik aktywny występujący w cantella asiatica, czyli roślinie leczniczej zwanej inaczej Gotu Kola, tygrysim zielem, czy wąkrotą azjatycką. Rośnie ona m.in. w Pakistanie, Indiach, na Madagaskarze i w Oceanii. Nazwa brzmi egzotycznie i większość z nas wie o tej roślinie niewiele? a szkoda, bo wąkrota azjatycka i sam kwas, który jest z niej pozyskiwany, zachwyciły medycynę tradycyjną setki lat temu. Ostatnio kwas azjatykowy na dobre zawojował świat beauty, a jego popularność stale rośnie. Dlaczego? Ponieważ zbawiennie wpływa on na trzy najbardziej pożądane przez nas aspekty dotyczące kondycji skóry: nawilżenie, gojenie i odmłodzenie. Co więcej, wszystkie te funkcje spełnia jednocześnie. A zatem – jest to składnik idealny.

Nawilżenie, anti-aging i usuwanie niedoskonałości

Jak to działa? Kosmetolodzy wyjaśniają, że kwas azjatykowy skutecznie stymuluje obecne w skórze fibroblasty do syntezy kwasu hialuronowego i kolagenu.

Dzięki temu skóra zyskuje właściwie we wszystkich obszarach jednocześnie. W efekcie stosowania kwasu azjatykowego cera staje się odpowiednio nawilżona i odżywiona. Zauważalna jest znaczna poprawa jędrności i elastyczności skóry. Obserwujemy wygładzenie cery oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Peel Mission

Jak podkreślają eksperci, jednym z cenniejszych funkcji kwasu pochodzącego z cantella asiatica jest zapobieganie fotostarzeniu, czyli przyśpieszonemu starzeniu skóry w wyniku ekspozycji na promienie UV. To wielka zaleta, ale? na tym jeszcze nie koniec. Kwas azjatykowy z powodzeniem stymuluje proces gojenia i usuwa niedoskonałości cery.

Świat beauty od setek lat szuka składnika idealnego ? takiego, który wpływa na wygląd skóry, jej kondycję oraz pozwala na usuwanie niedoskonałości. Czy taka wszechstronność jest możliwa? Kosmetolodzy odpowiadają ? jak najbardziej. Kwas azjatykowy zdecydowanie stoi na podium w tym zakresie.

Peel Mission Asiatic Peel Cream (165 zł/50 ml)

Ultranawilżający, lekki i orzeźwiający krem wykorzystujący siłę fuzji kwasu azjatykowego oraz kompozycji wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z drzewa Sacha Inchi. Zapewnia błyskawiczny efekt głębokiego i długotrwałego nawilżenia oraz wygładzenia naskórka na poziomie komórkowym. Wspomaga łagodzenie podrażnień, wzmacnia barierę naskórkową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.

Peel Mission Asiatic Peel Gel (115 zł/30 ml)

Skoncentrowane serum-żel stanowiące źródło nawilżenia dla odwodnionej, ściągniętej cery. Swoje właściwości (wzmacnianie mechanizmów obronnych skóry) zawdzięcza unikalnemu połączeniu kwasu azjatykowego oraz oleju z wiesiołka. Taka receptura mobilizuje skórę do walki ze szkodliwymi czynnikami. Tworzy długotrwałe rezerwy wilgoci, likwidując odczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Wygładza skórę i przywraca blask. Ma delikatną i lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania.

Peel Mission Asiatic Peel Tonic (99 zł/200 ml)

Asiatic Peel Tonic to preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Zawiera kwas azjatykowy oraz olej z wiesiołka, dzięki którym łagodzi podrażnienia, wzmacnia barierę naskórkową oraz zapewnia efekt nawilżenia skóry. Podtrzymuje efekt zabiegu ASIATIC PEEL.

Leave A Reply

Your email address will not be published.