W świecie urody, mody i showbiznesu...

Prezent dla zmotoryzowanych – pomysły do 500 zł

0 1

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc na przygotowanie prezentów jest coraz mniej czasu! Być może nadal nie wiesz, co możesz podarować bliskiej ci osobie. Jeśli jednak ta osoba jest kierowcą (a istnieje przecież bardzo duża szansa, że tak właśnie jest), możemy już teraz podpowiedzieć ci, jakie prezenty ucieszą każdego kierowcę – zarówno tego jeżdżącego na co dzień jak i od święta.

Alkomat

Jak wiadomo, po wypiciu alkoholu pod żadnym pozorem nie wolno prowadzić pojazdów! Jest to nie tylko niebezpieczne, ale też surowo karane przez prawo. W Polsce za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna od 2500 zł, zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 6 miesięcy do 3 lat oraz 15 punktów karnych. Zbliżają się jednak święta i w wielu domach alkohol zagości na odświętnie zastawionych stołach. Dlatego dobrym pomysłem będzie obdarowanie swoich zmotoryzowanych bliskich alkomatem. Dzięki temu urządzeniu każdy może w kilka sekund sprawdzić, czy nadaje się do prowadzania auta. Taki prezent z pewnością posłuży nie jeden raz w ciągu roku.

Odkurzacz ręczny

Każdy miłośnik motoryzacji lubi dbać o swój samochód oraz o czystość w jego wnętrzu. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla takiej osoby będzie przenośny odkurzacz ręczny. Posłuży nie tylko do wyczyszczenia tapicerki, dywaników czy wnętrza bagażnika, ale często sprawdzi się też w domu, np. do sprzątnięcia rozsypanych okruchów lub piasku.

Kubek termiczny

Ten gadżet sprawdzi się doskonale u tych kierowców, którzy spędzają za kółkiem długie godziny. Kubek napełniony rano ciepłą kawą pomoże się obudzić i zachować uważność podczas jazdy. Przyda się szczególnie zimą, jako naczynie na ciepłą herbatę lub inny rozgrzewający napój.

Uchwyt na telefon

Rozmawianie przez telefon w czasie prowadzenia auta nie tylko stwarza zagrożenie, ale jest też karalne. Mandat za używanie telefonu podczas jazdy wynosi 500 złotych oraz 12 punktów karnych! Po co więc ryzykować takie straty? Jeżeli twoi bliscy w swoich samochodach nie posiadają jeszcze na wyposażeniu uchwytów do telefonu – warto im je podarować w te święta. Ten praktyczny prezent nie tylko ochroni ich budżet, ale też pomoże zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy.

Kamera samochodowa

Ten dodatek okaże się użyteczny o każdej porze roku. Nagra przejechaną trasę, a w razie jakiejkolwiek kolizji drogowej dostarczy dowód w postaci zapisanego filmu – co będzie niezaprzeczalnym dowodem na policji lub w sądzie.

Dobrym pomysłem na prezent będzie kamera Mio Mivue C545. Jej największą zaletą jest funkcja HDR, która zwykle pojawia się w wideorejestratorach z wyższej półki cenowej. Dodatkowo model ten posiada rzeczywisty kąt widzenia 140O, obiektyw F1.8, czujnik przeciążeń G-Sensor, nagrywa z prędkością 60 kl./s oraz posiada pasywny tryb parkingowy.

Kolejnym wideorejestratorem, który sprawdzi się w każdym samochodzie jest Mio MiVue C580. Ta kamera również jest wyposażona w funkcję HDR. Dodatkowo posiada sensor optyczny Sony STARVIS CMOS oraz wbudowany GPS, dzięki czemu wysyła ostrzeżenia o najbliższych fotoradarach. Dzięki wbudowanego trybowi parkingowemu podtrzymywanemu w stanie gotowości przez wewnętrzną baterię, wideorejestrator ten automatycznie rozpoczyna nagrywanie, gdy tylko wykryje drgania lub ruch podczas postoju.

Obdarowany przez ciebie kierowca z pewnością doceni też zestaw Mio MiVue C420 Dual, na który składa się przednia i tylna kamera. Główna kamera zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p i nagrywa z prędkością 30 kl./s. Rzeczywisty kąt widzenia tego wideorejestratora wynosi 135 stopni. Mio MiVue C420 Dual jest wyposażony w 3-osiowy w czujnik wstrząsów. W przypadku, gdy na drodze dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia, nagrywany materiał wideo zostanie automatycznie umieszczony w bezpiecznym katalogu. Do instalacji tylnej kamery służy 6,5-metrowy przewód, który sprawdzi się w każdym osobowym samochodzie.

Jeśli zdecydujesz się na zakup któregoś z wymienionych widoerejestratorów, koniecznie zainteresuj się trwającą właśnie akcją Mio Cashback. Kupując te lub inne modele objęte promocją, możesz dostać nawet do 350 zł zwrotu! Szczegóły sprawdź na www.miocashback.pl/cashback

Niezależnie od tego, jakie prezenty umieścisz w tym roku pod choinką, pamiętaj, by z całego serca życzyć swoim bliskim zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień – nie tylko od święta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.