W świecie urody, mody i showbiznesu...

Piękne i zdrowe nogi dzięki zabiegom flebologicznym

0 0

Centrum Medyczne VenaMed w Warszawie oferuje diagnostykę i kompleksowe leczenie chorób układu żylnego. Patologie układu żylnego są jedną z częściej występujących chorób cywilizacyjnych. Ocenia się, że co piąty Polak, cierpi z powodu żylaków, które stanowią kłopot nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny.

Nazwanie przewlekłej niewydolności żylnej chorobą cywilizacyjną nie jest przesadzonym określeniem. Jak podają statystyki, przewlekła niewydolność żylna dotyczy w Polsce już ponad 50% dorosłej populacji – ok. 40-60% kobiet, bo to one częściej cierpią na to schorzenie i ok. 30-40% mężczyzn. W początkowej fazie rozwoju niewydolności żył chorzy mogą odczuwać ciężkość nóg i obrzęki kończyn dolnych, które nasilają się wraz z końcem dnia, a po spoczynku zmniejszają się lub całkowicie ustępują. Mogą pojawić się również zmiany skórne, a dopiero potem zmiany żył widoczne przez skórę.

Jest wiele czynników prowadzących do niewydolności żylnej. Poza wiekiem, który stanowi jeden z nich, to mogą być skłonności dziedziczne – u ok. 70 proc. pacjentów choroba występuje rodzinnie. Sprzyjają jej również inne czynniki, takie jak siedzący tryb życia, długotrwała praca wykonywana w pozycji stojącej, nadwaga i otyłość, przewlekłe zaparciapalenie papierosów. W przypadku kobiet, znaczenie mogą mieć zaburzenia gospodarki hormonalnej, ale też przebyte ciąże i porody. Niewydolność żylną leczymy różnymi metodami, w zależności od stopnia jej zaawansowania. Aby jednak to określić, należy wykonać badanie ultrasonograficzne Doppler, które pokaże stan żył i zastawek, jak wygląda przepływ krwi w żyłach, czy nie ma zastojów i ewentualnie gdzie one się tworzą.

Niewydolność żylna może rozwijać się na przestrzeni wielu lat, dlatego tak ważne jest, aby wykonać profilaktycznie badanie Dopplera, po którym lekarz ustali postępowanie profilaktyczne lub lecznicze. Centrum Medyczne VenaMed oferuje kompleksową i profesjonalną opiekę lekarzy flebologów, którzy dokonają diagnostyki przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Każde żylaki powinny być leczone. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że poszerzone naczynka, czy pajączki są również żylakami i są objawem przewlekłej choroby żylnej. Dzisiaj możemy pożegnać się ze starą metodą usuwania żylaków, nazywaną przez pacjentów metodą wyrywania żyły. Możemy natomiast mówić o nowczesnych metodach leczenia żylaków, które są metodami doskonałymi, mało inwazyjnymi, które powodują, że nasi pacjenci po zabiegu mogą wstać i bez problemu pójść do domu. Większość tych metod to wewnątrznaczyniowe metody zamykania głównych pni żylnych, których niewydolność odpowiedzialna jest za powstawanie żylaków – mówi dr Agnieszka Wolska, chirurg, flebolog i właścicielka Centrum Medycznego VenaMed.

Te mało inwazyjne metody leczenia żylaków dostępne w Centrum Medycznym VenaMed to:

SKLEROTERAPIA

Metoda ta uznawana przez specjalistów za ,złoty standard w leczeniu pajączków i jako metoda uzupełniająca leczenie żylaków. Zabieg polega na iniekcyjnym podaniu leku (poprzez wkłucie) do światła naczyń krwionośnych. Na skutek podania preparatu dochodzi do uszkodzenia śródbłonka naczyniowego, co powoduje wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego, następnie następuje włóknienie i zarośnięcie światłą naczynia, a w konsekwencji pozbycie się drobnych żylaków.

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW EVLT (wewnątrzżylna terapia laserowa)

Obecnie jedna z najbardziej uznanych wewnątrznaczyniowych metod usuwania żylaków. Nazywana złotym standardem, dzięki której pacjent po zabiegu pozbywa się żylaków i nie wymaga przejścia na zwolnienie lekarskie. Zabieg jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla pacjentów z obciążeniami zdrowotnymi (po udarach czy zawałach mięśnia sercowego). Należy do zabiegów o niewielkiej inwazyjności i odbywa się on z wykorzystaniem lasera o odpowiednio dobranej mocy.

RADIOWA ABLACJA ŻYLAKÓW (RFITT)

Metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na wprowadzeniu do światła naczynia aplikatora fal radiowych (radiofrekwencji). Aplikator ten wyzwala energię w postaci fal radiowych wysokiej częstotliwości miejscowo działając na ścianę naczynia obkurcza je, a w konsekwencji powoduje zamknięcie żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a po jego przebyciu nie ma konieczności udania się na zwolnienie lekarskie.

VENASEL (klejenie żylaków)

W leczeniu niewydolnych naczyń stosuje się też kleje tkankowe ? w Centrum Medycznym Venamed stosuje się najlepszy zestaw do klejenia VenaSeal firmy Medtronic. Jest to metoda nietermiczna, polegająca na sklejaniu ścian chorego naczynia. Nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego (znieczulenia wokół naczynia).

Leczenie żylaków metodą FLEBOGRIF

Innowacyjna polska metoda leczenia żylaków z wykorzystaniem gotowego zestawu Flebogrif, polegająca na wprowadzeniu cienkiego przewodu do światła naczyń. Przewód zakończony jest ostrymi rozgałęzieniami, za pomocą których podczas zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń ściany naczyń krwionośnych, a następnie poprzez rozgałęzione końce podawany jest lek w postaci piany lub roztworu. Preparat ma na celu wywołanie włóknienia i zrośniecie się uszkodzonego naczynia. Dzięki zabiegowi pacjenci pozbywają się problematycznych żylaków. Podczas zabiegu pacjent znieczulany jest miejscowo, natomiast po przebyciu zabiegu nie ma konieczności udania się na zwolnienie lekarskie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.