W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kosmetyczne rozwiązania z efektem WOW!

0 0

Świąteczna kolacja, bankiet sylwestrowy lub karnawałowe szaleństwo – nadchodzące tygodnie będą synonimem wielkiego wyjścia. To sytuacje, w których chcemy błyszczeć i zachwycać! Jak to zrobić? Podstawą jest codzienna, profesjonalna pielęgnacja. Jednak do dyspozycji masz także zabiegi do zadań specjalnych, czyli tzw. zabiegi bankietowe. Takie, które poprawiają wygląd skóry tu i teraz.

Świąteczna atmosfera i czar spotkań z wyjątkowymi dla nas osobami to coś, czego nie możemy się doczekać. Święta, noc sylwestrowa i okres karnawału to chwile, w których chcemy zabłysnąć jeszcze mocniej i wywołać efekt wow! Jak to zrobić? Eksperci wskazują na skuteczność zabiegów kosmetycznych, które poprawiają wygląd skóry niemal natychmiast. To tzw. zabiegi bankietowe. Co powinnaś o nich wiedzieć? Podpowiada kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission?.

Fakt nr 1: Kwasy sprzyjają efektowi wow

Jak wskazują eksperci, niekwestionowanymi mistrzami zabiegów bankietowych są kwasy. Te szczególnie doceniane za bardzo zauważalne i szybkie efekty to: liftingujący kwas gamma-aminomasłowy [GABA] i nawilżająco-liftingujący kwas glicyryzynowy.

Kwas gamma-aminomasłowy przynosi rezultaty, które można porównać do działania toksyny botulinowej. Hamuje przewodzenie sygnałów nerwowych do mięśni, dzięki czemu bardzo efektywnie redukuje zmarszczki mimiczne. W linii zabiegowej B-Like jest on sprzężony z kompleksem peptydowym oraz zawartością Tripeptydu-1 i  Tripeptydu-10, co wzmacnia efekt przeciwzmarszczkowy, aktywując proces regeneracji skóry i stymulując syntezę glikozaminoglikanów w fibroblastach – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission?.

Drugim z kwasów, który plasuje się w zdecydowanej czołówce zabiegów stosowanych przed wielkimi wyjściami jest kwas glicyryzynowy, doceniany za działanie nawilżająco-liftingujące. Jak wskazują eksperci, ma on silne właściwości immunostymulujące i antyoksydacyjne, pobudza regenerację komórek skóry oraz hamuje aktywność hialuronidazy.

Jego działanie jest łagodne, ale zdecydowane, dlatego może z powodzeniem być podawany w procedurach, które wykonujemy niedługo przed tym najważniejszym dniem.  Na przykład w zabiegu Lift Peel stosujemy dziesięcioprocentowy kwas glicyryzynowy, który poprawia sprężystość skóry, napięcie i gładkość cery – mówi Agnieszka Kowalska.

Fakt nr 2: nie tylko anti-ageing

Pod względem popularności wśród zabiegów do zadań specjalnych prym wiodą te o charakterze liftingującym. Nie zapominajmy jednak, że sesja w salonie kosmetycznym może być także skutecznym sposobem na szybką poprawę kolorytu skóry, ekspresowe usunięcie cieni pod oczami, a także dogłębne odżywienie cery. Jeśli więc nasza skóra nie przejawia jeszcze oznak starzenia, ale ostatnio mamy zbyt mało czasu na odpoczynek i relaks, nie składajmy broni. Na kilka chwil przed galą, balem lub ważną sesją zdjęciową możemy skorzystać z zabiegu bankietowego. A zatem: nawilżający kwas azjatykowy, kwas gentyzynowy na przebarwienia, oleje naturalne (np. z dzikiej róży przywracający zdrowy koloryt skóry), colostrum i triceramidy do zrównoważonej pielęgnacji to tylko niektóre preparaty, które możesz zastosować z myślą o wielkim wyjściu.

Fakt nr 3: Zabieg bankietowy – więcej niż na chwilę

Niekiedy zastanawiamy się, czy warto wykonywać zabieg, którego zadaniem jest wyłącznie poprawa kondycji skóry tu i teraz? To dobre pytanie, ale odpowiedź, brzmi: oczywiście że tak! Jednak mówiąc o krótkotrwałym działaniu procedury zabiegowej? nie do końca mamy rację. Zabieg bankietowy może stać się bowiem początkiem długotrwałej kuracji wspomagającej kondycję cery. A zatem, tu i teraz wcale nie oznacza ?jedynie na chwilę?. Jak wskazują eksperci, zauważalny efekt składników aktywnych możemy znacznie przedłużyć poprzez właściwe procedury domowej pielęgnacji oraz stosowanie produktów uzupełniających zabieg.

W ten sposób osiągniemy nie tylko upragniony efekt wow, ale także utrzymamy piękny, zdrowy wygląd cery na dłużej. Należy pamiętać, że nawilżona, wypielęgnowana i zdrowa skóra lepiej reaguje na składniki aktywne, które aplikujemy jej podczas zabiegu, oraz w domowej pielęgnacji – mówi Agnieszka Kowalska.

Leave A Reply

Your email address will not be published.