W świecie urody, mody i showbiznesu...

Botulina metodą Strzałkowskiego

0 3

Stworzył Pan kilka autorskich zabiegów, które podążają za aktualnymi najnowszymi trendami. Jednym z nich jest zabieg o nazwie Botulina metodą Strzałkowskiego-Wygładzenie zmarszczek. Na czym on polega?

– To jeden z moich pierwszych autorskich zabiegów, który cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Metoda Strzałkowskiego oparta jest na całej filozofii i specjalnym podejściu do aspektu wygładzenia zmarszczek, bez efektu maski. Zależy mi na tym, żeby zmarszczki na czole między brwiami bądź tzw. kurze łapki były zniwelowane w sposób naturalny. Proszę sobie wyobrazić jak wygląda czoło całkowicie wygładzone i nieruchome w stosunku do reszty twarzy, gdzie widoczne są zmarszczki marionetki czy bruzdy nosowo-wargowe? Taki efekt wygląda sztucznie. Wykonanie zabiegu metodą Strzałkowskiego polega na autorskim podaniu toksyny botulinowej, aby przynieść pacjentce efekt odświeżenia, odmłodzenia oraz rozświetlenia, by wyglądała jakby wróciła z urlopu i była wypoczęta. Podanie toksyny botulinowej wg metody Strzałkowskiego daje efekt spłycenia, a nie wymazania zmarszczek do zera. Dzięki temu są one mniej widoczne do 75-90%, a twarz nadal ma niemal pełną ruchomość. Nie zamrażam mimiki, ale sprawiam, by pacjent wyglądał młodziej. Cieszy mnie fakt, że wielu pacjentów przyjeżdża do mojej kliniki z daleka, specjalnie na ten zabieg.

Efekt po toksynie botulinowej widoczny jest po 7-14 dniach i utrzymuje się do 6 miesięcy. Jak w przypadku Pana zabiegu wyglądają te liczby?

Podobne liczby są również przy zabiegu metodą Strzałkowskiego. Po ok. dwóch tygodniach uzyskujemy ostateczny efekt. Gwarantujemy naturalny efekt w 99%, przy kolejnych zabiegach. Przy pierwszym zabiegu bardzo rzadko zdarza się, że efekt jest zbyt intensywny. Wtedy można umówić się na korektę. W przypadku podania toksyny botulinowej mamy dwa możliwe efekty niepożądane. Pierwszy z nich dotyczy sytuacji, gdy mięsień zbyt się uniesie, np. przesadnie uniesione brw tzw efekt Mefista. W takim przypadku możemy szybko zaradzić, by uzyskać optymalny efekt. Druga sytuacja dotyczy efektu opadania, np. powieki. Ten przypadek jest o wiele trudniejszy i na poprawę trzeba czekać ok 6 tygodni.

Efekt zabiegu metodą Strzałkowskiego utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy i w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po samym zabiegu należy unikać gorących temperatur oraz dużego wysiłku przez 48 godzin. Czas działania skraca się również, kiedy podajemy toksynę botulinową zbyt często, np. co 2-3 miesiące. Nasz organizm zaczyna wytwarzać przeciwciała i można się na nią uodpornić. Według moich obserwacji na skrócenie efektu może wpływać styczność z bakteriami Clostridium Difficile, które występują u osób pracujących w szpitalu mających kontakt z osobami po antybiotykoterapii. Generalnie efekt u zdecydowanej większości pacjentów utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

Jak długo trwały prace nad opracowaniem tej metody?

Sposób podania botuliny metodą Strzałkowskiego opracowywałem przez dobrych kilka lat. Dzisiaj współpracujący ze mną lekarze są szkoleni, by każdy umiał wykonać zabieg według mojej metody, która gwarantuje naturalny i długo utrzymujący się efekt.

Jaki jest koszt takiego zabiegu?

Koszt zabiegu to zaczyna się już od 500 zł. Każdy pacjent jest inny i ma inne potrzeby, dlatego trudno określić dokładną cenę zabiegu. Zależy ona od ilości użytego preparatu, miejsc aplikacji.

Botoks jest często stosowany przez młodych ludzi. Do jakiej grupy klientów kieruje Pan ten zabieg?

Toksynę botulinową staram się podawać raczej u pacjentów 30+. Jestem przeciwny podejściu, by stosować botoks prewencyjnie. U osób młodszych niż 30 lat, jeżeli nie ma bezwzględnego wskazanie do zastosowania toksyny botulinowej, staram się poprawić jakość skóry z zachowaniem pełnej ruchomości mimiki twarzy. Za pojawianie się pierwszych zmarszczek młodym wieku odpowiada nieodpowiednia dieta, niedostateczna ilość wypitej wody oraz brak nawilżenia skóry używki i niezdrowy styl życia

Który z Pana autorskich zabiegów jest aktualnie najbardziej popularny?

W dużej mierze jest to uzależnione od pory w roku. Stworzyłem wiele autorskich zabiegów, które cieszą się popularnością cały rok, np. się Easy Lift. To innowacyjna metoda minimalnie inwazyjnego liftingu twarzy za pomocą stałych nici z mikrowypustami, które mają zdolność podciągania opadających wraz z wiekiem tkanek.Zabieg EasyLift? nie tylko unosi tkanki, ale też zapobiega ich opadaniu w przyszłości, co przekłada się na odmłodzenie wyglądu o 10 lat. Co istotne, efekty zabiegu EasyLift? utrzymują się ok. 10 lat. W okresie zimowym największym zainteresowaniem cieszą High-Tech Collagen Therapy.Ta wyjątkowa terapia autorska składa się aż z 4 etapów, które same w sobie mają silne działanie biostymulujące, rewitalizujące i regenerujące. Kolejnym popularnym zabiegiem w tym czasie jest Hand Magic, która polega na odmładzaniu skóry na dłoniach. Na wiosnę znów pacjentki będą poszukiwały zabiegów modelujących sylwetkę, ale to temat na kolejny artykuł?

Dziękuję za rozmowę

Leave A Reply

Your email address will not be published.