W świecie urody, mody i showbiznesu...

Dodaj skórze blasku dzięki witaminie C

0 0
Witamina C to jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych. Jej dobroczynne działanie zostało potwierdzone zarówno w badaniach klinicznych jak i w wieloletniej praktyce dermatologów. Potrafi rozjaśnić przebarwienia, odmłodzić, dodać elastyczności i blasku, wzmocnić i naprawić skórę. Gdzie jest haczyk? Żeby przetrwać spotkanie z tlenem, witamina C musi mieć odpowiednią, stabilną formułę. Taką, jak ta w C-VIT Serum Liposomowe marki Sesderma.

Sesderma to hiszpańskie laboratorium dermokosmetyczne założone w 1989 r. przez dermatologa, doktora Gabriela Serrano. Jest ono liderem w zastosowaniu między innymi nanotechnologii, umożliwiającej między innymi uzyskanie stabilnej formy witaminy C w kosmetyku. Czym jest liposomalna witamina C?

Witamina C została zamknięta w pęcherzyki, których ściany zbudowane są z lipidów – po uwolnieniu witaminy C w naskórku, lipidy w naturalny sposób wykorzystane zostają do wzmocnienia wodno-tłuszczowego płaszcza skóry. Dzięki temu ma ona wybitne działanie antyoksydacyjne, redukuje przebarwienia, poprawia koloryt, rozjaśnia skórę, przyspiesza gojenie skóry, koi podrażnienia oraz działa przeciwzapalnie – tłumaczy Dermatolog Monika Rogala z Kliniki La Clinique, ekspertka marki Sesderma.

W liposomalnej linii Sesderma C-VIT składniki aktywne są zamknięte w liposomach o budowie zbliżonej do budowy błon komórkowych, co sprawia, że lepiej się wchłaniają, a produkty intensywniej działają. Zamknięcie witaminy C w liposomach pozwala też na obniżenie jej stężenia i zminimalizowane ewentualnych podrażnień.Dermokosmetyki z linii C-VIT marki Sesderma zawierają najbardziej stabilną formułę witamy C czyli 3-O-etylowy kwas askorbinowy, który ma też niezwykle szerokie spektrum działania (jednocześnie rozjaśnia, stymuluje kolagen, zwiększa elastyczność i poprawia stan naczyń krwionośnych w skórze). Ta forma witaminy C jest również bardziej efektywna niż inne pochodne kwasu askorbinowego.

Sesderma C-VIT Serum Liposomowe działa antyoksydacyjnie na skórę, dodaje jej blasku, wspomaga też syntezę kolagenu, dbając o jędrność i elastyczność skóry. Codzienne używanie serum chroni przed uszkodzeniami, jakie powodują promieniowanie UV i wolne rodniki, a dzięki hamowaniu procesu syntezy melaniny doskonale rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt cery. W Sesderma C-VIT Serum wykorzystano również nowy kompleks ANTIOX BOOSTER SYSTEM – wyciąg z miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo Biloba), kwercetyny i prerostylbenu, który dodatkowo wzmacnia potencjał antyoksydacyjny dermokosmetyku.

Warto mocno podkreślić wyjątkowo przyjemną konsystencję tego produktu, która wchłania się szybko, ale jednocześnie pozostawia na skórze ochronny film. No i jest jeszcze bonus, który doceni każda fanka cytrusów, czyli ujmujący pomarańczowy zapach.

Leave A Reply

Your email address will not be published.