Światło, które jest w Tobie

0
Ostatnie lata przyniosły nam konkretne dowody na to, że nasz wygląd w dużej mierze zależy od zdrowia naszych jelit. Także blask twojej cery jest z nimi bezpośrednio związany. Przedstawiamy prosty program, aby promienieć od wewnątrz i na zewnątrz.

Jelito to zbiór bilionów szczepów bakterii i drobnoustrojów, zwanych mikrobiomem. Utrzymuje on równowagę w całym ciele, może też wpływać na nasze narządy, zwłaszcza na skórę. Jeśli mamy problemy z trawieniem, nasza skóra jako pierwsza nam to sygnalizuje na przykład w postaci egzemy czy różnych odmian trądziku. Typowe problemy, które mogą sygnalizować, że w jelitach dzieje się coś niedobrego to właśnie wysypka, wypryski, zaczerwienienie, suchość, ale także tendencja do szybszego starzenia się. Jak z tym walczyć? Najlepszym sposobem, aby przywrócić prawidłowy mikrobiom jelitowy jest zbilansowana dieta wzbogacona o sfermentowaną żywność zawierającą probiotyki (ponieważ tu będziemy mieć wiele różnych gatunków i szczepów, między innymi dobrze przebadane pod kątem działania na nasze wnętrzności: Lactobacillus, Bifidobacterium, Saccharomyces, Enterococcus, Streptococcus, Bacillus czy Akkermansia). Prebiotyki można znaleźć też w żywności, takiej jak cebula, czosnek, por, szparagi, płatki owsiane i jabłka. Drobnoustroje jelitowe fermentują błonnik i tworzą krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, niezbędne dla zdrowia skóry, metabolizmu i odporności. Dołóżmy do tego odpowiednią pielęgnację od zewnątrz, a blask gwarantowany!

Ryżowy blask

Japonki słynące z nieskazitelnej cery stosują prosty przepis na dodanie sobie blasku. Fermentowaną wodę ryżową, którą przemywa się twarz dwa razy dziennie możesz bez problemu przygotować w domu. Wystarczy pół szklanki (wymytego wcześniej) ryżu zalać wodą pitną i odstawić na 2 dni. Po odsączeniu ryżu możesz wstawić wodę do lodówki i używać jej przez tydzień. Stosowanie jest dziecinnie proste – przemywasz nią twarz, szyję i dekolt a po 20 minutach zmywasz. Z taką bazą zadbasz o mikrobiom na powierzchni skóry, delikatnie złuszczysz naskórek i fenomenalnie go wygładzisz.

Z Japonii do Polski

Marka Hada Labo Tokyo to receptury japońskie (ostatnio udoskonalone!) wzbogacone aż o siedem rodzajów kwasu hialuronowego. Najważniejsze według Hada Labo Tokyo – korzystać z pielęgnacji po japońsku, czyli: regularnie! Lotion – Rozświetlający Nawilżacz Skóry – to produkt uniwersalny do stosowania rano, wieczorem a także w ciągu dnia, jeśli czujemy potrzebę odświeżenia i nawilżenia cery (można go nakładać nawet na makijaż). Zawiera on Nano i Macro Kwas Hialuronowy, Kwas Traneksamowy i ekstrakt Hatomugi. Utrzymując optymalny poziom nawilżenia, lotion wygładza i przywraca skórze zdrowy wygląd i naturalny blask. Porcję lotionu należy rozgrzać w dłoniach, a następnie delikatnie wklepać w skórę twarzy i szyi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.