W świecie urody, mody i showbiznesu...

Tatuaż jako dzieło sztuki wymaga… konserwacji

0 4
Tatuaże to ostatnio modny sposob wyrażania siebie. Ich właścicieli często różni wszystko: od wieku, wykształcenia i zawodu, po pasje, styl życia i zasobność portfela. A co łączy? Miłość do ozdabiania ciała oraz? zapominanie, że skóra pokryta tatuażem wymaga nieco innej pielęgnacji, niż ta pozbawiona trwałego rysunku.

7400 – tyle lat ma 57 tatuaży pokrywających ciało odnalezionego w czasie wykopalisk Człowieka z Similaun. Nadal są widoczne, a nawet wyraźne, co tylko potwierdza, że w odpowiednich warunkach mogą zdobić skórę przez całe życie. W jego przypadku zakonserwował je? mróz, ale na szczęście obecnie firmy kosmetyczne oferują o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze sposoby na dbanie  o tatuaże.

Pielęgnacja wytatuowanej skóry

Pielęgnacja skóry bezpośrednio po wykonaniu tatuażu wydaje się naturalna – wiemy, że nie wolno zażywać kąpieli, ani wodnych ani słonecznych, za to należy często nawilżać wytatuowany fragment, dbać by nie doszło do żadnej infekcji i szczególnie uważać na podrażnione miejsce aż do czasu pełnego wygojenia. A gdy już wszystko się zagoi, zapominamy, że nosimy na sobie dzieło sztuki, które ma swoje wymagania. Skóra pokryta tatuażami, mimo że barwnik wprowadzony jest na pewną głębokość, nie lubi silnych mechanicznych peelingów, depilacji maszynką (gdy rysunki są wykonane w miejscu, gdzie rosną włoski), a także słońca. Oczywiście każda skóra powinna być zabezpieczona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale w przypadku tatuaży dochodzi jeszcze kwestia blednięcia barwników. Warto o tym pamiętać, by kolorami tatuażu cieszyć się przez długie lata.

W ofercie marki ROOMCAYS – eksperta od stylizacji brody i wąsów – dostępne są także kosmetyki do pielęgnacji ciała, w tym idealny dla pokrytej tatuażami skóry balsam ochronny.

Balsam ochronny do skóry z tatuażem SPF 50+ zapewnia atrakcyjny wygląd tatuażu, nawilża, odżywia, a jednocześnie przywraca głębię koloru. Połączenie olejów arganowego, kokosowego i konopnego wzbogacone witaminą E, bisabololem i pantenolem nadaje produktowi szereg dobroczynnych właściwości, pielęgnując skórę nawilżając i jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak silne nasłonecznienie, wiatr lub zanieczyszczenie powietrza. Balsam ochronny pozwala cieszyć się nawilżoną i pięknie wyglądającą skórą, jednocześnie zachowując głębię koloru wytatuowanych miejsc.

Cena: 32,99 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.