W świecie urody, mody i showbiznesu...

Poznaj podstawy dobrej pielęgnacji włosów

0 0
Kiedy włosy są piękne? Gdy są mocne, gładkie i zdrowe. Na nic nie zda się najmodniejsze cięcie czy kolor, gdy włosy wołają o pomoc. Czasami wystarczą tylko proste zmiany nawyków, by wydobyć ich piękno na światło dzienne.

Gdyby otworzymy szafkę z kosmetykami, każda z nas znajdzie tam co najmniej kilka produktów do włosów. Oprócz tych pielęgnacyjnych, często mamy cały arsenał stylizatorów – pianki, kremy, lakiery. Nakładanie kolejnych produktów ma zapewnić efekt wow. Jak wygląda to w rzeczywistości? Często efekt daleki jest od oczekiwań. Włosy są sklejone, fryzura mało naturalna, a czasami wręcz kosmyki wyglądają na? brudne. Więc zamiast koncentrować się na stylizacji, zwróć uwagę na prawidłową pielęgnację.

Na początek mycie. Już ten zabieg pielęgnacyjny powinien mieć charakter rytuału. Prawdziwi włosomaniacy przed nałożeniem szamponu, aplikują na mokre włosy odżywkę. Metoda ta nazywa się OMO: O-dżywianie, M-ycie, O-dżywianie. Taka kolejność sprawi, że włosy będą zabezpieczone przed intensywnym działaniem szamponu. To szczególnie ważne, jeżeli nasze szampony do włosów zawierają silne substancje myjące tzw. SLS, SLES. To ważne przede wszystkim w pielęgnacji włosów delikatnych i przetłuszczających się. Często w ten sposób myją też posiadaczki włosów kręconych.

Sprawdź: Garnier Fructis Hair Food Cocoa Butter wegańska maska do włosów puszących się i niesfornych, 24,99 zl/390 ml | Pat&Rub Odżywka Do Włosów Linia Łagodność I Blask, 59 zł/200 ml

Skład kosmetyków ma znaczenie. Im mniej chemicznych substancji, tym lepiej. Włosy nie lubią silikonów i konserwantów. Za co będą wdzięczne kosmyki? Proteiny, substancje nawilżające, masła, ekstrakty i oleje. Wybieraj zawsze produkty dedykowane do konkretnego rodzaju włosów. To co lubią kręcone, będzie zbyt obciążające dla cienkich. Gdy masz problem z ich wypadaniem, pielęgnację możesz wesprzeć też od wewnątrz stosując suplementy.

Sprawdź: Barwa Naturalna Szampon z Piwonią, 6,99 zł/300 ml | Medilâge cheveux femme, 430 zł/30 kaps.

Włosy, podobnie jak skóra, nie lubią słońca. Dlatego często wracają przesuszone, łamliwe i z wyblakłym kolorem. Nie pomaga im też słona czy chlorowana woda w morzu i basenie. Dlatego kosmetyk ochronny z filtrami i kapelusz z dużym rondem to letni przyjaciele każdej fryzury.

Sprawdź: NUXE SUN Dwufazowy Ochronny Olejek Do Włosów, 79 zł/100 ml

Sen to czas relaksu i regeneracji. Także dla włosów. Przyłóż głowę do poduszki i śpij spokojnie. A na jakiej śpisz poduszce? Włosy potrzebują delikatnego traktowania. Dlatego poduszka jedwabna będzie dla nich najlepsza. Przy kontakcie z jedwabiem włosy mniej się kruszą i dłużej pozostają świeże. By zachować formę fryzury, możesz wybrać do spania jedwabny czepek bądź zrobić turban z apaszki. Jeśli masz włosy kręcone i chcesz zachować skręt na dłużej, alternatywnie możesz zebrać je w wysoki kucyk typu ananas – jednak nie związuj zbyt ciasno włosów. Ważne jest też, by gumka nie zawierała metalowych lub plastykowych elementów, które mogą je uszkodzić.

Leave A Reply

Your email address will not be published.