W świecie urody, mody i showbiznesu...

Na co należy zwracać uwagę dbając o włosy teksturowane?

0 1
Włosy teksturowane wymagają prowadzenia regularnej rutyny, która pomoże zadbać o ich kondycję. Istotną wskazówką w tym procesie jest kształt skrętów. Ma to bowiem wpływ na wspomnianą już rutynę. Zdefiniowanie typu posiadanych skrętów z pewnością pomoże zadbać o zdrowie twoich włosów, jednak jest to dopiero początek na drodze świadomej pielęgnacji. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących tego, na co należy zwracać uwagę dbając o włosy teksturowane.

Daj sobie czas!

Jak to z każdą nowością bywa, rozpoczęcie odpowiedniej pielęgnacji włosów teksturowanych i wypracowanie skutecznej rutyny zajmuje trochę czasu. Ten pierwiastek jest szczególnie cenny w przypadku, kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniami spowodowanymi takimi czynnikami, jak ciepło, czy farbowanie. Dając sobie i swoim włosom czas, masz możliwość obserwacji i wyeliminowania ewentualnych błędów.

Jak prowadzić odpowiednią rutynę?

1. Oczyść włosy

Wybrane typy skrętów mogą zacząć się puszyć po ciągłym myciu szamponem. Jeśli tak jest w twoim przypadku, to warto rozważyć czasową rezygnację z szamponu na rzecz odżywki. Ta również zapewnia włosom delikatne oczyszczenie. W tym kroku pielęgnacji, warto skorzystać z szamponu oczyszczającego Cantu oraz/ lub nawilżającej odżywki. Te produkty ochronią włosy teksturowane przed utratą wilgoci. Dodatkowo szampon Cantu oczyści pasma oraz skórę głowy z ciężkich zanieczyszczeń, nie pozbawiając jej naturalnych olejów. Natomiast odżywka zrewitalizuje włosy, pozostawiając je sprężyste i elastyczne. Kosmetyk skutecznie dba o odpowiedni poziom nawilżenia skrętów.

2. Pielęgnacja

Po opłukaniu włosów, nadchodzi czas, by sięgnąć po odżywkę, która zagwarantuje włosom intensywne nawilżenie, zregeneruje je oraz zmiękczy. To dobry moment, by użyć Cantu Leave-in Conditioning Repair Cream. Powstała z myślą o włosach poddawanych różnym zabiegom, takim jak farbowanie oraz intensywna stylizacja, a także takim, które są bardzo zniszczone i bywają suche. Ten rodzaj kosmetyku zapewni wymagającym włosom teksturowanym nie tylko odpowiednią pielęgnację, również nawilży je i zabezpieczy przed przesuszeniem oraz uszkodzeniami.  Zaletą tej odzywki jest możliwość zastosowania jej, jako maski, która dogłębnie nawilży włosy. Dla wzmocnienia efektu, może być stosowana także na noc.

3. Delikatne rozczesanie/rozplątanie

Fale, loki oraz sprężynki powinno się przeczesywać, kiedy włosy są wilgotne. Zaleca się do tego celu skorzystać ze specjalnych grzebieni do włosów teksturowanych, jednak niektórzy wolą robić to palcami. Daje to włosom wiele korzyści, wśród których wymienia się na przykład lepiej podkręcony skręt. Jednak rozczesywanie palcami jest dość czasochłonne i wymaga cierpliwości, więc kiedy się spieszysz, lepszym rozwiązaniem będzie użycie grzebienia lub specjalnej szczotki.  Aby rozczesać włosy, warto zacząć od końcówek i kierować się w stronę nasady.

4. Chroń kształt skrętów

Kiedy włosy są już oczyszczone i odpowiednio odżywione, sięgnij po kultowy aktywator skrętu od Cantu. Kosmetyk ten sprawia, że włosy są wygładzone i dobrze dociążone. Podkreśla także ich naturalną definicję, wydobywa objętość oraz piękny skręt. Aby utrwalić efekt, zaaplikuj odrobinę żelu do stylizacji Cantu Define & Shine Custard, po użyciu aktywatora.

5. Najlepszy sposób na wysuszenie kręconych włosów

Zanim sięgniesz po suszarkę do włosów, dodaj kolejny krok do swojej rutyny – delikatnie osusz włosy starą koszulką, aby usunąć nadmiar wody. Zniweluje to zarówno puszenie się włosów, jak i uszkodzenia cieplne. Następnie ustaw na suszarce średnią temperaturę i użyj dyfuzora. Osuszaj włosy, do momentu, aż będą w większości suche. Później pozostaw je do naturalnego wyschnięcia.

Mamy nadzieję, że wskazane przez nas kroki pomogą sprawić, że twoja pielęgnacja będzie kompletna i skuteczna, a włosy staną się zdrowe i pełne blasku.

Kosmetyki Cantu dostępne są w drogeriach Rossmann lub na Rossmann.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.