W świecie urody, mody i showbiznesu...

Rodzime perfumy

0 1
Perfumy zazwyczaj kojarzą się z Francją. Są symbolem elegancji i szyku. Tymczasem dobre perfumy powstają również w Polsce, a ich zapachy dorównują francuskim. Nic dziwnego. Jedne i drugie zawierają esencje zapachowe, które pochodzą ze stolicy perfum – Grasse.

Esencje zapachowe to kwintesencja każdych perfum. Trudno dorównać jakością tym z Grasse, dlatego marki stawiające na jakość sięgają właśnie po nie. Również marki polskie, takie na NOU. Wykorzystując najlepszej jakości składniki, komponują piękne i ciekawe bukiety, które potrafią skraść serce niejednej kobiety i mężczyzny, przy czym cena jest mocno konkurcencyjna do perfum francuskich czy włoskich.

Marka NOU w pierwszej linii NOU Flowers postawiła na kwiatowe zapachy dla kobiet. Warto wspomnieć zapach Peony, za który dostała nagrodę Doskonałość Roku Twojego Stylu, Cherry Blossom, Bergamot czy Jasmin. W tej linii prym wiodą kwiaty, a podbijają je nuty świeżych owoców. To zapachy dla kobiet nowoczesnych, łamiących schematy. Dla kobiet silnych, ale nie pozbawionych romantyzmu. Każdy zapach z linii NOU Flowers to niezwykła, pełna przygód wędrówka po pięknym kwiecistym ogrodzie.

Marka nie zapomniała również o mężczyznach i stworzyła dla nich kilka kompozycji, ciekawych zarówno dla wielbicieli orientu – NOU Oliban, jak i klasycznej świeżości – NOU Avery. Ale nie sposób zapomnieć o jeszcze dwóch niezwykle interesujących zapachach: Woody oraz Eclipse. Zachwycają świeżymi nutami cytrusów, którym towarzyszą tajemnicze drzewne akordy.

Ponieważ marka cały czas się rozwija, niedawno wypuściła dwa nowe zapachy dla kobiet: Velvet Blossom oraz Floral Mist – są bardziej złożone i skomplikowane niż te z linii pierwszej, ale również zachwycają kompozycją i jakością. Każdy flakon wody perfumowanej ma też swój odpowiednik zapachowy w postaci lekkiej mgiełki do ciała. Wszystkie propozycje można obejrzeć w sklepie internetowym NOU.

Które perfumy wybrać?

Wybierając perfumy bardzo często kierujemy się wyglądem flakonu, ale to zły pomysł. Powinniśmy brać pod uwagę zapach, ale nie nutę głowy, którą czujemy przez pierwsze 30 minut. Zapach ewoluuje dłużej. Perfumy składają się z trzech nut zapachowych. Każda jest inna i każda uwalnia się w określonym czasie. Odkrywają się po kolei, dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem perfum obcować z nimi przynajmniej dwie godziny, a najlepiej cały dzień. I jeśli pod koniec dnia nie będziemy zmęczeni zapachem i nadal będzie nam się podobał, to znaczy że jest dla nas odpowiedni. A gdzie się perfumować? Coco Chanel mówiła, że tam, gdzie chcesz być całowana. Ale pamiętajmy też, że włosy i ubrania kumulują perfumy lepiej niż skóra. Eleganckim sposobem jest perfumowanie podszewki ubrań. W zetknięciu z ciepłem ciała, zapach zaczyna pracować i tworzy wokół tajemniczą aurę.

Leave A Reply

Your email address will not be published.