W świecie urody, mody i showbiznesu...

Zimowa pielęgnacja z Renlive

0 0
Zimą skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Smog, mróz, wiatr, suche powietrze od grzejących kaloryferów – wszystko to sprawia, że skóra traci swój blask, staje się przesuszona, podrażniona i matowa. Dlatego właśnie w tym okresie powinnaś zwrócić szczególną uwagę na swoją pielęgnację. Jakich kosmetyków powinnaś używać zimą? Poznaj produkty z linii Renlive, które pomogą przywrócić skórze witalność!

Jakie są zimowe problemy skórne?

Każda pora roku inaczej wpływa na stan twojej skóry. Także sama zima nie jest dla niej łaskawa. Na przemian chłodne powietrze i wiatr na zewnątrz oraz ciepłe i suche w pomieszczeniach sprawiają, że skóra staje się podrażniona i przesuszona. Ale to nie wszystko! Wszechobecny smog i zanieczyszczenia oraz mniejsza ilość spożywanych witamin w diecie to powody, iż staje się ona szara i bez wyrazu. Przyglądając się potrzebom swojej skóry, powinniśmy starannie dobrać jej pielęgnację. W dzień ochraniać i nie dopuszczać do przesuszenia, a w nocy starać się ją zregenerować.

Dotlenienie skóry zimą

Zanieczyszczenie środowiska i smog to podstawowe problemy z jakimi twoja skóra musi się zmierzyć zimą. Obecne w powietrzu metale ciężkie nie tylko negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia, ale także odbijają się na kondycji cery. W efekcie wszechobecnych zanieczyszczeń staje się ona matowa i pozbawiona blasku. Podstawą w pielęgnacji skóry, która jest narażona na działanie zanieczyszczeń, powinno być zatem jej odpowiednie oczyszczenie i naprawa powstałych uszkodzeń. W tym celu świetnie sprawdzą się kosmetyki z linii FLUOR4, które dotleniają i przywracają witalność skórze. Produkty te, zawierające perfluorowęglowodór pozwalają skórze oddychać na optymalnym poziomie, poprzez zwalczanie wolnych rodników wspomagają odbudowę strukturalną skóry oraz ją regenerują.

Ukojenie przesuszonej skóry

Duże różnice temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniach oraz sezon grzewczy, przyczyniają się do przesuszenia i podrażnienia skóry. Staje się ona zaczerwieniona, piecze, pojawiają się mikrouszkodzenia, towarzyszy uczucie ściągnięcia. Na te problemy zastosuj kosmetyki z linii Dry Sensitive. Zawierają one aktywne składniki o działaniu kojącym i łagodzącym. Dzięki nim skóra staje się mniej podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Przywrócona zostaje równowaga hydrolipidowa w naskórku. To linia doskonała dla skór wrażliwych.

Ochrona skóry

Nie każdy o tym wie, ale również zimą powinno się stosować kosmetyki ochronne z filtrem SPF. Mimo tego, że wydaje nam się, że słońce nie operuje tak mocno jak latem, to szkodliwe promienie słoneczne docierają do skóry o każdej porze roku. Powodują jej uszkodzenia, pojawianie się nieestetycznych przebarwień i fotostarzenie. Dla ochrony skóry przed słońcem skorzystaj z kosmetyków z linii Suncare z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych foto-ochronnych filtrów UV-A i UV-B. Oprócz kremów do stosowania na twarz, nie zapominaj także o ustach! Na urlopie, kiedy korzystasz z uroków jazdy na nartach, pamiętaj o ochronie ust. Sun Protection Sensitive Skin 50 w sztyfcie świetnie sprawdzi się na delikatnym obszarze ust oraz w celu ochrony plan i blizn.

Leave A Reply

Your email address will not be published.