W świecie urody, mody i showbiznesu...

Szwajcarska tajemnica młodości już w Polsce

0 2
Zatrzymanie czasu i młodego wyglądu na dłużej, od zawsze jest niedoścignionym marzeniem ludzkości. Na szczęście rozwój technologii i wiedzy, kosmetologicznej, chemicznej czy medycznej sprawia, że zdarza się nam niekiedy zbliżyć do odkryć, które pozwalają oszukać metrykę i czas. Doczekaliśmy właśnie takiego momentu – bo na rynek weszła właśnie pierwsza w Polsce seria kosmetyków naturalnych, która korzysta z odkryć gemmoterapii – unikalnej terapii odmładzającej, która swoje działanie opiera na wyjątkowych właściwościach młodych pączków roślin (z łac. Gemma – pączek). Dotychczas dostęp do niej miały Szwajcarki, Belgijki, Francuski i Niemki a od teraz do grona uprzywilejowanych dołączyły Polki.

Gemmoterapia 

Początki gemmoterapii datowane są na XVI wiek. Pierwsze, nieśmiałe odkrycia przypisuje się Rembertusowi Dodonaeusowi (1517-1585) lekarzowi, botanikowi i herbaryście okresu odrodzenia. Efekty terapeutyczne pączków roślin, były w bardziej zaawansowanej formie badane pod koniec lat 50, XX wieku. Autorem tych badań był belgijski lekarz, – dr Pol Henry. Do dzisiaj uważany jest za twórcę fitoembrioterapii, przemianowanej potem na gemmoterapię. Uwagę lekarzy w tamtym czasie przykuł fakt, że podczas procesu zbierania młodych pączków, uwalniane są hormony roślinne i enzymy, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie kondycję naszej skóry. 

Jak to działa?

Pączki roślin, drzew i krzewów, które zbiera się przez całą wiosnę, kiedy rośliny rosną i aktywnie zachodzą w nich podziały komórkowe. Wtedy właśnie zwierają one najwyższe stężenie związków aktywnych, czynników wzrostu m.in. auksyny i gibereliny, które decydują o ich silnym działaniu prozdrowotnym i odmładzającym. 

Te naturalne substancje aktywne charakteryzuje silne i intensywne działanie drenujące dla skóry i tkanek na poziomie komórkowym. W młodych pączkach roślin znajdują się tzw. tkanki merystematyczne, z których później powstaje liść, kwiat itp. Dlatego mały pączek zawiera całe mnóstwo składników aktywnych w bardzo wysokich stężeniach, dzięki którym mają one tak dobroczynne działanie na naszą skórę. 

Gemmoterapia od lat bardzo popularna w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Belgia, Włochy i Niemcy, od teraz z jej odkryć mogą korzystać także Polki.

Szwajcarski patent na młodość, już w Polsce

Aby maksymalnie wykorzystać bezcenne właściwości pączków, potrzebne jest doświadczenie, wiedza i technologia. Wszystkie trzy są mocną stroną właścicielek i założycielek polskiej, marki KOSMETYKI DLA. Korzystając ze swojego ponad 8-letniego know-how zdobytego przez nie przy tworzeniu i produkcji naturalnych, ziołowych kosmetyków – Marta Remplewicz  i Zofia Marciniak stworzyły pierwszą w Polsce serię kosmetyków odmładzających w nurcie gemmoterapii – GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI. 

Od lat staramy się projektować produkty, które bazują na naparach z ziół. Maksymalnie wysokie stężenie składników naturalnych odpowiada za skuteczne działanie naszych preparatów. Nasze produkty rozwiązują wiele problemów skórnych bo zioła mają niespotykaną moc i skuteczność. Można to zauważyć już po kilku użyciach produktu. Naturalną konsekwencją realizacji naszej misji, było dla nas przygotowanie serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI, opierającej się na skoncentrowanej mocy młodych pączków roślin. Na pierwszy rzut stworzyłyśmy trzy kosmetyki, które z naszej perspektywy są największymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji kobiecej skóry: krem na noc, krem pod oczy i odżywczy balsam do ciała – mówi Zofia Marciniak, chemik, współautorka marki KOSMETYKI DLA.

W ich składzie znajdziemy m.in. pączki modrzewia, które uważane są za najsilniejszy dostępny antyoksydant, przez co chronią one nasze komórki przed działaniem wolnych rodników i spowalniają proces starzenia. 

Kosmetyki z serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI dostępne są w sklepie firmowym www.kosmetykidla.pl, a także w partnerskich sklepach internetowych, oraz drogeriach tradycyjnych.

Cena:

  • Krem pod oczy: 15 g – od 110,00 PLN
  • Krem na noc: 50 g – od 79,00 PLN
  • Balsam do ciała: 160 g ? od 79,00 PLN

Leave A Reply

Your email address will not be published.