W świecie urody, mody i showbiznesu...

Przełom w walce z przebarwieniami i nierównomienym kolorytem skóry

0 1
Rozświetlona skóra i równomierny koloryt od teraz staną się realne! Rewolucyjna nowa linia NIVEA Cellular Luminous630 to przełom w walce ze wszystkimi rodzajami przebarwień spowodowanymi ekspozycją na słońce, zmianami hormonalnymi, starzeniem się skóry czy stanami zapalnymi. 10-letnie poszukiwania i prace naukowców z Centrum Badań i Rozwoju NIVEA doprowadziły do powstania przełomowej, opatentowanej formuły, która działa na poziomie komórkowym. Precyzyjnie i z udowodnioną skutecznością niweluje oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.

Przebarwienia na twarzy i reszcie ciała spowodowane są najczęściej przez zmiany hormonalne. Pojawiają się prawie wyłącznie u kobiet (u mężczyzn to bardzo rzadkie), a widoczne stają się czasami już po 25. roku życia, choć najczęściej po 30-tce. Najczęściej pojawiają się na twarzy, dłoniach i dekolcie. Do ich powstawania silnie predysponują hormony, m.in. pigułki antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza, ale także naturalne silne zmiany hormonalne np. w ciąży. A walka z przebarwieniami jest uporczywa i? ciągła. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień istotne jest regularne stosowanie kremów z wysokim faktorem SPF (najlepiej 50), a także skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych kuracji ukierunkowanych na redukcję melaniny w zmianach na skórze.

Rewolucja w walce z przebarwieniami

Z biologicznego punktu widzenia tworzenie się przebarwień to nadmierne gromadzenie się w określonych obszarach naskórka naturalnego barwnika skóry, melaniny. W jej produkcji kluczowym enzymem jest tzw. tyrozynaza i to właśnie jej blokowanie jest od lat punktem docelowym walki
z przebarwieniami skóry. Dotychczasowe składniki wykorzystywane w tego typu kosmetykach tworzono w oparciu o roślinny barwnik (pozyskiwany z pieczarek), który jest bardzo zbliżony do ludzkiej tyrozyny. Jednak? nie jest identyczny, co mogło zmniejszać ich skuteczność.

Zatem pierwszym celem naukowców z Centrum Badań i Rozwoju NIVEA było odtworzenie ludzkiego enzymu – tyrozynazy – w warunkach laboratoryjnych. Po 2 latach intensywnych wysiłków udało się, co jest przełomem na rynku kosmetycznym. Następnie w ciągu kolejnych lat naukowcy przebadali 50 000 różnych substancji i składników, które efektywnie blokują ludzką tyrozynazę. Po przeprowadzeniu wieloetapowych testów to składnik nr 630 okazał się najbardziej skuteczny! W ten sposób po 10 latach badań narodził się przełomowy, opatentowany Luminous630, który działając na poziomie komórkowym przywraca równomierną pigmentację.

Formuła linii Cellular Luminous630 o podwójnym działaniu już na poziomie komórkowym wpływa na istniejące skupiska melaniny w celu ich rozjaśnienia i zmniejszenia rozmiaru oraz reguluje produkcję melaniny, aby zapobiec pojawianiu się nowych przebarwień.

Skuteczność linii Cellular Luminous630 opiera się na podstawach naukowych i została potwierdzona w badaniach klinicznych:

 • Działa na istniejące nagromadzenia melaniny, aby rozjaśnić przebarwienia i zmniejszyć ich powierzchnię.
 • Przy regularnym stosowaniu reguluje produkcję melaniny i zapobiega pojawianiu się nowych przebarwień.
 • Redukuje przebarwienia spowodowane przez takie czynniki jak: promieniowanie UV, starzenie się skóry, zmiany hormonalne w okresie ciąży lub menopauzy czy towarzyszące przyjmowaniu leków antykoncepcyjnych i stany zapalne skóry.
 • Wyrównuje koloryt i rozjaśnia skórę.

Efekty są niesamowite! W czasie trwania całego projektu naukowego oceniono skuteczność Luminous630 u blisko 1000 kobiet z różnymi fototypami skóry. W 4 tygodnie przebarwienia są widocznie rozjaśnione,
w 8 tygodni intensywnie zredukowane aż do 50%, a kolejne tygodnie stosowania to ciągła poprawa rezultatów.

W przeprowadzonym badaniu, w którym uczestniczki przez 12 tygodni regularnie stosowały Intensywne Serum Przeciwko Przebarwieniom NIVEA Cellular Luminous630, aż 91% kobiet potwierdziło skuteczność redukcji przebarwień, a 50% z nich zauważyło mniejszą intensywność przebarwień. Udokumentowane efekty to wyrównanie kolorytu skóry, które stwierdzono na poziomie +60% oraz rozświetlenie skóry – aż +62%.

W skład linii NIVEA Cellular Luminous630 wchodzą: intensywne serum przeciwko przebarwieniom, krem na dzień przeciw przebarwieniom z ochroną SPF 50, koloryzujący krem na dzień SPF 20 oraz regenerujący krem na noc. Podczas pielęgnacji można stosować pojedyncze kosmetyki z linii lub wprowadzić kompletny rytuał pielęgnacji w celu zapewnienia najlepszego działania formuły. Produkty Cellular Luminous630 są delikatne i dobrze tolerowane przez skórę. Są odpowiednie dla wszystkich typów i karnacji skóry oraz całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Czy Luminous630 możemy stosować przez cały rok?

Tak. W przeciwieństwie do kosmetyków czy zabiegów medycyny estetycznej zwalczających przebarwienia linię NIVEA Cellular Luminous630 można stosować cały rok. Oczywiście, jak w każdej metodzie walki z przebarwieniami, trzeba pamiętać o całorocznej ochronie przeciwsłonecznej – także przy długotrwałej pracy przed ekranem komputera!

Czy Luminous630 wybiela całą skórę czy tylko przebarwienia?

Luminous630 wpływa na zahamowanie nadmiernej aktywności enzymu tyrozynazy i nadmiernej produkcji melaniny; tak więc największa efektywność jest obserwowana w miejscach przebarwień. Jednocześnie doskonała formuła linii NIVEA Cellular Luminous630 zapewnia także promienny, jednolity blask całej skóry.

Czy może zredukować piegi?

Tak, piegi to także rodzaj przebarwienia, czyli nagromadzenia się melaniny. Należy jednak pamiętać, że piegi to genetycznie uwarunkowana cecha określonego typu skóry i przy braku odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej ich ponowne pojawienie się jest bardzo prawdopodobne.

Intensywne serum przeciw przebarwieniom

Serum zawiera połączenie przełomowego składnika Luminous630 w najwyższym w linii Luminous stężeniu z witaminą E i kwasem hialuronowym, który stymuluje aktywność komórkową. Stosowany regularnie skutecznie redukuje przebarwienia.

 • Zmniejsza powierzchnię i intensywność istniejących przebarwień jak również zapobiega powstawaniu nowych.
 • Efekt: wyrównany koloryt skóry i rozświetlona cera już w 4 tygodnie.
 • Lekka konsystencja serum szybko się wchłania.
 • Produkt jest łagodny dla skóry i odpowiedni dla każdej karnacji oraz typu skóry, także skóry wrażliwej.
 • Dzięki swojej bezpiecznej formule serum może być stosowane także przez kobiety w ciąży.

Cena: 89,99 zł/30 ml

Krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50

Krem na dzień z SPF 50 chroni skórę przed powstawaniem przebarwień, a jednocześnie zapobiega ciemnieniu tych istniejących.

 • Intensywnie nawilża oraz przeciwdziała fotostarzeniu się skóry.
 • Łączy w sobie innowacyjny Luminous630
  z filtrem SPF 50, aktywującym komórki skóry kwasem hialuronowym oraz witaminę E.
 • Formuła kremu szybko się wchłania, przyjemnie pachnie i zapewnia efekt matowej skóry.
 • Produkt jest łagodny dla skóry, oraz odpowiedni dla każdej karnacji i typu skóry, także skóry wrażliwej.
 • Dzięki swojej bezpiecznej formule krem na dzień może być stosowany także przez kobiety w ciąży.

Cena: 79,99 zł/40 ml

Regenerujący krem na noc

 • Formuła z przełomowym, wysoce skutecznym składnikiem Luminous630, który działa na poziomie komórkowym.
 • Rozjaśnia istniejące przebarwienia i zmniejsza ich powierzchnię.
 • Formuła z aktywującym komórki kwasem hialuronowym regeneruje i wzmacnia skórę.
 • Delikatny dla skóry. Odpowiedni dla każdej karnacji oraz typu skóry, także dla skóry wrażliwej. Może być stosowany przed kobiety w ciąży.

Cena: 79,99 zł/50 ml

Koloryzujący krem na dzień SPF 20

 • Formuła z przełomowym, wysoce skutecznym składnikiem Luminous630 który działa na poziomie komórkowym.
 • Natychmiastowo wyrównuje koloryt skóry zapewniając naturalne krycie i korektę niedoskonałości.
 • Już po 4 tygodniach widocznie redukuje przebarwienia.
 • Formuła wzbogacona kwasem hialuronowym dodatkowo nawilża i wygładza skórę.
 • Delikatny dla skóry. Odpowiedni dla każdej karnacji oraz typu skóry, także dla skóry wrażliwej. Może być stosowany przed kobiety
  w ciąży.

Cena: 79,99 zł/40 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.