W świecie urody, mody i showbiznesu...

Antyoksydanty – bezcenne substancje

0 0
Antyoksydanty to związki chemiczne, dzięki którym starość i choroby nie mają nad nami władzy absolutnej. Są rodzajem tarczy obronnej, która neutralizuje atakujące nas wolne rodniki. Poznajcie jeden z najsilniejszy przeciwutleniaczy i zapomnijcie o stresie oksydacyjnym.

Antyoksydanty dzielimy na dwie grupy. Te produkowane przez organizm (endogenne) i te dostarczane z zewnątrz (egzogenne). Wszystkie one mają podobne zadanie: usuwają z organizmu wolne rodniki będące przyczyną przyspieszonego starzenia się i powodem wielu chorób. Według definicji wolne rodniki to atomy lub cząsteczki, które na swojej ostatniej powłoce mają niesparowany elektron. Są przez to niestabilne i zdolne do reakcji z różnymi składnikami komórki. Powodami powstawania stresu oksydacyjnego (czyli nadprodukcji wolnych rodników) są między innymi upływ czasu, niezdrowa dieta, życie w stresie i zanieczyszczonym środowisku oraz stosowanie używek.

Antyoksydanty możemy dostarczać organizmowi z diety – znajdziemy je głównie w owocach i warzywach albo uzupełniać je suplementami. Muszą to być jednak mądrze skomponowane formuły bazujące na składnikach najwyższej jakości i najlepiej mające badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność.

Waleczny enzym

SOD to jeden z najpotężniejszych enzymów antyoksydacyjnych (rodzaj drożdży) wytwarzanych przez nasz organizm. Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD z ang. SuperOxide Dismutase) jest pierwszym i najważniejszym z metaloenzymów antyoksydacyjnych. Chroni nasze komórki przed szkodliwym i toksycznym działaniem wolnych rodników. Działa również jako silny środek przeciwzapalny. Niestety poziom SOD gwałtownie spada z wiekiem, osłabiając tym samym mechanizm naturalnej obrony antyoksydacyjnej organizmu. Wyniki badań pokazują, że niski poziom SOD bezpośrednio wiąże się z zaburzeniami dotyczącymi wszystkich tkanek. Ponadto niedobory SOD sprawiają, że skóra gorzej reaguje na szkodliwe promieniowanie UV oraz wolniej się goi.

Do broni

Medilâge tworzy luksusowe, zaawansowane metody suplementacji, których formuły bazują na substancjach aktywnych pochodzących od wyselekcjonowanych producentów z Francji, Szwajcarii, Hiszpanii czy Izraela. Spełnianie najbardziej surowych laboratoryjnych standardów farmaceutycznych to priorytet. W trosce o zachowanie najwyższej jakości składniki metody Medilâge poddawane są restrykcyjnym badaniom oraz stałym kontrolom.

Poznajcie się

Jednym z dwóch, kluczowych składników Medilâge anti-âge jest TetraSOD. To ekstrakt z alg (Tetraselmis chuii) pochodzących z leżącego na południu Hiszpanii Parku Narodowego Do?ana. Algi są uprawiane w opatentowanej technologii bez użycia chemicznego procesu ekstrakcji lub koncentracji. Te wyjątkowe algi zawierają aż trzy enzymy przeciwutleniające: dysmutazę ponadtlenkową (SOD), peroksydazę glutationową (GPx) oraz katalazę CAT. Peroksydaza glutationowa (GPx) odgrywa kluczową rolę w detoksykacji organizmu, reguluje syntezę białek i DNA oraz wzrost komórek. Katalaza CAT przekształca miliony cząsteczek nadtlenku wodoru w wodę i tlen. TetraSOD jest dzięki temu jednym z najsilniejszych antyoksydantów.

Kompleks TetraSOD został także wzbogacony w kwasy tłuszczowe, witaminy C i E, witaminy z grupy B, minerały (Ca, Mg, P, Na, Cl, Fe, Cu), aminokwasy i pigmenty. Wszystko połączone synergicznie tak aby wzmacniać nawzajem swoje działanie. Ciekawostką jest tu wykorzystanie naturalnej ściany komórkowej alg, która działa niczym bariera chroniąca ich aktywność przed rozkładem w soku żołądkowym. Dzięki temu TetraSOD jest uwalniany dopiero w jelicie.

Jak na skórę wpływa regularne przyjmowanie Medilâge anti-âge z antyoksydantem TetraSOD?

Przede wszystkim następuje wzmocnienie elastyczności i gęstości skóry, zmniejsza się widoczność zmarszczek, skóra jest lepiej nawilżona i ma bardziej jednolity koloryt. Dodatkowo ten preparat chroni skórę przed promieniowaniem UV, smogiem oraz światłem niebieskim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.