Barwa po angielsku – polska firma kosmetyczna poszerza eksport

0
20 rynków na całym świecie, właśnie tam możemy znaleźć produkty jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek kosmetycznych – Barwa Cosmetics. Najnowszym osiągnięciem krakowskiej marki jest wejście na scenę brytyjską. Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią oraz wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE – w sierpniu 2021 roku kosmetyki Barwy Cosmetics pojawiły się w brytyjskich sklepach.

Barwa Cosmetics to nowoczesna polska firma, która od ponad 70 lat zajmuje się produkcją kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Obecnie kosmetyki Barwy są kupowane przez klientów niemal na całym świecie. Eksport marki obejmuje Irak, Tajwan, Rumunię, Rosję, Ukrainę, Estonię, Hiszpanię, Francję, Mołdawię, Litwę, Bułgarię, Holandię, Czechy, Słowację, Węgry, USA i Kanadę, Serbię i Słowenię. Aktualnie eksport stanowi 23% sprzedaży firmy, ale polska marka kosmetyczna nie zwalnia tempa i planuje dalszą ekspansję – na Bliski Wschód, do Chin, Hongkongu, Malezji oraz krajów Zatoki Perskiej.?

Polska pielęgnacja w Wielkiej Brytanii

Rynek brytyjski ceni naturalne produkty kosmetyczne. Brytyjscy konsumenci są bardzo świadomi, ale jednocześnie również otwarci na nowe marki oferujące dobrą jakość, proste składy i transparentność komunikacji w niewygórowanej cenie. Dystrybucja produktów Barwy obejmuje szampony, mydła, żele pod prysznic, odżywki i maski do włosów, środki czystości, produkty do pielęgnacji twarzy, produkty dla dzieci oraz cieszącą się dużym zainteresowaniem serię pielęgnacyjną dla zwierząt. Oprócz dystrybucji krajowej produkty marki Barwa są również dostępne w sieci polskich sklepów w Anglii.

Bardzo cieszymy się, że mimo sytuacji pandemicznej oraz niedawnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, udało nam się poszerzyć dostępność naszych produktów o ten kraj. Z uwagi na Brexit mieliśmy więcej trudności, ale ostatecznie udało nam się podpisać umowę z jedną z najlepiej działających firm dystrybucyjnych w UK. Równocześnie z działaniami na rynku brytyjskim wzmocniliśmy także swoją pozycję w Bułgarii – mówi Dana Bartoszewicz-Szarek, Dyrektor Eksportu Barwa Cosmetics.

Marka Barwa Cosmetics wprowadziła na rynek UK swoje kultowe serie: Barwa Hipoalergiczna, Barwa Ziołowa, Barwy Harmonii, Bebi, Perfect House, Barwa Siarkowa, Barwa Siarkowa z Aloesem, Pet Shampoo.

Bogata tradycja w drodze do rozwoju

Krakowska Barwa radzi sobie bardzo dobrze w obecnej rzeczywistości i z roku na rok odnotowuje coraz większy wzrost sprzedaży jej produktów. W 2019 sprzedaż wzrosła o 12% w porównaniu do poprzedniego roku, z kolei w 2020 odnotowano aż 33% wzrost w porównaniu do 2019 roku. Dzięki prężnemu poszukiwaniu odbiorców, śledzeniu trendów, systematycznemu wprowadzaniu nowości oraz utrzymywaniu niezmiennie wysokiej jakości produktów w 2020 roku udało się zaistnieć marce na 8 nowych rynkach, a w 2021 planuje pojawić się w kolejnych państwach. Firma realizuje także projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. ?Wzmocnienie działalności eksportowej firmy Barwa Sp. z o.o. w Europie oraz w Azji?, którego przedmiotem jest inwestycja w działania eksportowe ukierunkowane głównie na rynki europejskie i azjatyckie.

Barwa Cosmetics to firma z silną tradycją na polskim rynku, która od 40 lat jest wiodącym producentem mydła. W tej kategorii, w samym 2020, zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o 5,6% w porównaniu do poprzedniego roku. Nieustannie podnosimy też jakoś naszych produktów i rozwijamy park maszynowy. Ponadto, dbamy o wysoki procent składników naturalnych w produktach, które staramy się pozyskiwać od lokalnych, polskich dostawców. – dodaje Natalia Czyrny, Kierownik Działu Marketingu Barwa Cosmetics.

Leave A Reply

Your email address will not be published.