W świecie urody, mody i showbiznesu...

Jak poradzić sobie z trądzikiem?

0 0
Trądzik młodzieńczy ma różne oblicza. Potrafi być krótkim, szybko zapomnianym epizodem w życiu nastolatka, może jednak pozostawić ślady i towarzyszyć do końca życia. Nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Ten naturalny aspekt młodości przydarza się prawie wszystkim, lecz jak skutecznie pomóc w walce z trądzikiem? Przede wszystkim wsparciem i odpowiednią pielęgnacją z produktami Barwa Siarkowa.

W dzisiejszym świecie przykłada się dużą wagę do wyglądu. Szczególnie okrutnie widać to w pokoleniu dorastającej młodzieży: jeśli wyglądasz źle – znikasz z mediów społecznościowych, a to oznacza, że praktycznie przestajesz istnieć. Jak podkreślają psychodermatolodzy – zły wygląd skóry potrafi pozostawić głębokie traumy w umyśle młodego człowieka, może doprowadzić go do izolacji społecznej i wywołać stany depresyjne. Warto więc podejść do tej choroby bardzo poważnie. Dorastanie samo w sobie jest trudnym procesem – jeśli dojdzie do niego walka z trądzikiem – rodzicielskie wsparcie i bezwarunkowa miłość są na wagę złota.

Trądzik jest chorobą, która ma wiele przyczyn. Jedna z nich są zaburzenia hormonalne, często uwarunkowane genetycznie. Badania wskazują, że jeśli rodzice lub ich rodzeństwo cierpieli na tę dolegliwość – ich dzieci prawdopodobnie będą przechodziły trądzik ciężej. Aby skutecznie uporać się z problemem potrzeba czasu, leczenie trądziku to proces i niestety nie da się go przyspieszyć. Bardzo istotne dla młodego człowieka jest wsparcie dorosłych. Regularne wizyty u dermatologa i właściwa, kompleksowa pielęgnacja to podstawa. Idealnym jej uzupełnieniem będzie właśnie czułość i pozytywne motywowanie pacjenta do systematyczności. Ta przestrzeń należy do rodziców.

Po pierwsze: wspierać

Przeciwtrądzikowa terapia dermatologiczna potrzebuje pomocy. Badania pokazują, że dla przywrócenia skórze stanu równowagi i przyspieszenia procesów regeneracji niezwykle istotna jest dieta i styl życia. Cukier i nadmiar przetworzonej żywności typu fast food może spowodować zaostrzenie stanów zapalnych. Gojeniu się wyprysków i dotlenieniu skóry sprzyja natomiast dieta bogata w warzywa i owoce oraz ruch na świeżym powietrzu. I oczywiście regularny sen, który jest czasem, kiedy skóra regeneruje się najbardziej. Warto powiedzieć o tym dziecku, które zaczyna swoją batalię z trądzikiem. A jeszcze lepiej: solidarnie przestawić się na ?zdrowy tryb? całą rodziną. Przynajmniej w początkowym, najtrudniejszym okresie terapii.

Po drugie: nie szkodzić

Dobra pielęgnacja zawierająca łagodne, ale skuteczne składniki pomoże skórze powrócić do formy, uzupełnić poziom nawilżenia, wygoić zmiany i zredukować blizny po wypryskach. W przypadku trądzikowej skóry – mniej znaczy lepiej. Zamiast ciężkiego, maskującego podkładu lepiej postawić na delikatnie matujący krem i ewentualnie odrobinę korektora w miejscach zmian. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej – warto postawić na kompleksową linię produktów wzajemnie się uzupełniających. Doskonałym wyborem, dostępnym praktycznie dla każdej rodziny jest Linia Barwa Siarkowa. Te kosmetyki mają doświadczenie w radzeniu sobie z trądzikiem, który dotyczy większości osób w okresie dorastania. Odpowiednia pielęgnacja skutecznymi kosmetykami, to klucz do sukcesu w akceptacji trądziku, która pozwoli zapomnieć o niedoskonałościach skóry i skupić się na innych aspektach młodości, jak spotkania z przyjaciółmi, rozwój i poznawanie świata.

Linia Barwa Siarkowa

Głównym składnikiem aktywnym, stanowiącym podstawę całej gamy jest siarka, która skutecznie łagodzi objawy trądziku. Kosmetolodzy, od lat uważają ten minerał za leczniczy. Siarka działa antybakteryjnie, pomaga opanować stan zapalny i przeciwdziała jego nawrotom. Regulując pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, którego nadmiar jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmian trądzikowych. Oczyszcza i zwęża pory. Matuje i zapewnia skórze właściwe pH. Jest bardzo dobrze tolerowana – nie powoduje podrażnień. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych produktów do higieny i pielęgnacji zapewnia optymalne efekty i sukces w walce z trądzikiem. Linia Barwa Siarkowa to kompleksowa odpowiedź na potrzeby skóry tłustej i trądzikowej. Znajdziemy w niej produkty do oczyszczania skóry (płyn micelarny, żel, żel peelingujący, mydło w płynie i w kostce), kremy (matujący i nawilżający), serum antytrądzikowe, tonik oraz szampon antyłojotokowy.

Leave A Reply

Your email address will not be published.