W świecie urody, mody i showbiznesu...

Tupot lekkich stóp latem

0 0
Wsunięte w odkryte sandałki, japonki czy tenisówki bez skarpetek – lato to czas, kiedy stopy mogą wreszcie odpocząć. Ale czy na pewno? Odpowiedź brzmi nie, a na pewno niekoniecznie! Często wysoka temperatura czy nie do końca wygodne obuwie sprawiają, że nogi szybko się męczą, puchną, a nawet bolą. Dlatego należy dbać o nie przez cały rok, ale pielęgnację dopasowywać do sezonu. Pomogą w tym profesjonalne produkty z linii Nivelazione Skin Therapy PROTECT oraz EXPERT.

Stopy, podobnie jak dłonie, mogą być powodem do dumy lub źródłem kompleksów. Zwłaszcza latem, gdy kozaki i zakryte obuwie ustępują miejsca nowym odkrytym bucikiem, chcemy by nasze nogi prezentowały się pięknie i zdrowo. Niestety latem nie mają one łatwego życia. I nie chodzi tylko o konsekwencje źle dobranego obuwia, gdy jego urodę przedkładamy nad wygodę, ale także, a może przede wszystkim o czynniki, na jakie wpływu nie mamy, a które to bezpośrednio wpływają na stan naszych nóg. O czym mowa? Choćby o wysokich temperaturach, przez które stopy i łydki puchną, o wodę morską lub tę w basenie, która szybko wysusza skórę (tak, woda bardzo wysusza!), czy o nieprzyjemny zapach, gdy po prostu stopy się spocą. Na szczęście odpowiednio dobrane obuwie oraz specjalistyczne preparaty do pielęgnacji są w stanie rozwiązać każdy z tych problemów. O czym warto pamiętać, jeśli chcemy przejść lato lekką stopą?

Chwila odpoczynku i ochłody, czyli bye bye opuchnięcia!

Stojąca praca czy intensywne zwiedzanie miasta – nawet jak Ty na moment usiądziesz i poczujesz przypływ sił, dla nóg taka chwila wytchnienia to za mało na regenerację. Dlatego w miarę możliwości postaraj się znaleźć każdego dnia choć 5/10 min, by poleżeć z nogami uniesionymi powyżej serca. Taka pozycja w naturalny sposób niweluje opuchnięcia i, usprawniając przepływ krwi, może pomóc zapobiec kolejnym. Warto także ćwiczyć stopy. Jak? To proste! Już nawet samo kręcenie kółek uniesioną stopą raz w jedną, raz w drugą stronę naprawdę działa. Poprawia ukrwienie i zwiększa mobilność. Twoją tajną bronią może być zaś chłodzący preparat, jak choćby NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Chłodzący spray na opuchnięte i zmęczone nogi, który przywraca lekkość nóg i przyjemnie chłodzi oraz zmniejsza obrzęki i przynosi natychmiastową ulgę zmęczonym stopom.

Akcja: nawilżanie i pielęgnacja!

Skóra stóp, duża grubsza niż na pozostałych częściach ciała, wymaga specjalnego traktowania. Dlatego nawet regularne aplikowanie na nią balsamu przeznaczonego do ciała czy rąk, nie przyniesie spodziewanych rezultatów. A latem bardzo łatwo o przesuszenie i podrażnienie skóry na stopach, które – najczęściej bardzo odsłonięte – narażone są na promieniowanie UV, moczone w morzu czy basenie lub wciśnięte w niekoniecznie wygodne obuwie. A przecież stopy i paznokcie to taka sama wizytówka, jak dłonie! Dlatego w kosmetyczne nie powinno zabraknąć preparatu stworzonego z myślą o tej części ciała, np. takiego jak Nivelazione Skin Therapy PROTECT Nawilżający krem do stóp i paznokci, który nawilża, mniejsza ryzyko uszkodzeń, a nawet wspomaga łagodzenie objawów związanych z zakażeniami o podłożu grzybiczym.

Pot? Miej go pod kontrolą!

Niewątpliwie stopy, które się nadmiernie pocą, to problem. I to potrójny! Po pierwsze czysto techniczno-ekonomiczny, gdy kolejne buty są stale mokre i w ten sposób szybciej musisz je wymienić na nowe, co jest dodatkowym wydatkiem. Po drugie zdrowotny – wiecznie wilgotne stopy to istny raj dla grzybicy, która może zaatakować bardzo szybko, ale pozbycie się jej już równie ekspresowe nie jest. No i po trzecie psychologiczny – jak zdjąć buty podczas spotkania ze znajomymi, gdy zapach stóp daleki jest od fiołków? W takiej sytuacji rozwiązaniem jest dezodorant do stóp i butów, jak ten z linii NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT z technologią Odour Stop System, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy poprzez zastąpienie ich aktywnych molekuł zapachem pożądanym.

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT oraz PROTECT to linie dermokosmetyków stworzone we współpracy z podologami i dermatologami. Bogate, silnie skoncentrowane formuły o potwierdzonej badaniami skuteczności działania to gwarancja kompleksowej pielęgnacji i ochrony stóp każdego dnia. Preparaty nie tylko redukują problemy skóry, ale zapobiegają ich powstawaniu i nawrotom, dzięki czemu zapewniają stopom zdrowy i zadbany wygląd dzień po dniu.

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Chłodzący spray na opuchnięte i zmęczone nogi to opracowana przez zespół podologów i dermatologów zaawansowana formuła zapewniająca skuteczne i precyzyjne działanie. Bogata receptura z precyzyjnie dobranymi składnikami aktywnymi: hesperydyną, ekstraktem z kasztanowca i arniką, przywraca lekkość nóg i przyjemnie chłodzi oraz zmniejsza obrzęki i przynosi natychmiastową ulgę zmęczonym stopom. Wskazania do zastosowania sprayu to m. in. zaburzenia krążenia, skłonność do obrzęków czy rozszerzone naczynka.

Nivelazione Skin Therapy PROTECT Nawilżający krem do stóp i paznokci przeznaczony jest dla osób, których skóra oraz paznokcie wymagają odpowiedniego nawilżenia i przywrócenia funkcji barierowych. Preparat nawilża skórę oraz odbudowuje jej barierę hydrolipidową, zmniejszając ryzyko powstawania pęknięć i mikrouszkodzeń. Wspomaga także łagodzenie objawów związanych z zakażeniami o podłożu grzybiczym, takich jak szorstkość, suchość i nadmierne rogowacenie skóry oraz uczucie świądu i pieczenia, ponieważ ma lekko kwaśne pH, które zapobiega zasiedlaniu się i rozwojowi grzybów patogennych.

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Multifunkcyjny dezodorant do stóp i butów wykorzystuje technologię Odour Stop System, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy poprzez zastąpienie ich aktywnych molekuł zapachem pożądanym. Dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym dezodorant zapewnia holistyczne działanie, opierające się na dwóch filarach: z jednej strony pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny oraz zapewnia świeżość butów i stóp przez cały dzień, a z drugiej redukuje pocenie i niweluje przykry zapach, zapewniając komfort już od pierwszej aplikacji.

Cena: 16,50 zł/150 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.