Ziołowe Balsamy Koloryzujące

0
Piękne, zadbane i zdrowe włosy, których intensywny kolor przyciąga wzrok. Farbowanie w zgodzie z naturą. Czy to możliwe? Owszem. Marka Venita ma w swojej ofercie Ziołowe Balsamy Koloryzujące Henna Color które łączą farbowanie włosów z ich równoczesną pielęgnacją, a w efekcie uzyskuje się intensywne kolory.

Z balsamami Henna Color możesz farbować włosy zawsze, kiedy tylko masz na to ochotę, dowolnie często, na ten sam lub inny kolor, bez obaw o ich kondycję. Formuła produktu opiera się na ekstrakcie z henny oraz specjalnie wyselekcjonowanych składnikach barwiących, nie zawiera amoniaku i utleniaczy. W ofercie dostępne są 24 odcienie.

Kremowa, delikatna konsystencja sprawia, że balsam idealnie rozprowadza się na włosach i z nich nie spływa. Kolor utrzymuje się od 6 do 8 myć.

W produktach serii VENITA HENNA COLOR stosowane są henna i basma pochodzące z najlepszych upraw Afryki Północnej i Środkowego Wschodu.

Cena: ok. 8,31 zł/75 ml

Co to jest henna i jakie posiada właściwości?

Henna (Lawsonia Inermis) jest wiecznie zielonym krzewem rosnącym w regionach o gorącym, tropikalnym klimacie tj. Afryka Północna, Środkowy Wschód, Azja.

Doskonałe właściwości odżywcze naturalnej henny znane są od tysiącleci. Już w czasach starożytnego Rzymu była ona wykorzystywana jako środek służący podkreślaniu urody. Do dziś stosowana jest w kulturach wschodu do zdobienia ciała z okazji rozmaitych uroczystości rodzinnych czy religijnych.

Swoją karierę w Europie Lawsonia Inermis rozpoczęła znacznie później, ale właśnie tutaj doceniony został jej znakomity, odżywczy wpływ na włosy. Henna pogrubia włosy, poprawia ich strukturę, zwiększa odporność na działanie czynników zewnętrznych, a ponadto dodaje miękkości i połysku. Jej właściwości barwiące oraz odżywcze zależą m.in. od wieku rośliny i miejsca uprawy.

Najwięcej barwnika zawierają rośliny w ciągu pierwszych pięciu lat rozwoju i w tym okresie uzyskuje się surowiec do koloryzacji włosów, dający odcienie od czerwieni i rudości do kolorów złota oraz ciemnego złota. Dla uzyskania szerszej skali barw, hennę miesza się również z innymi barwnikami roślinnymi, takimi jak sproszkowane liście indygowca (Indigofera Tinctoria) znane również jako basma lub reng. Uzyskana w ten sposób mieszanka roślinna pozwala osiągnąć znacznie ciemniejsze odcienie czerwieni, ciemne brązy, a nawet czerń. Natomiast około dziesiątego roku życia krzewu henny, zawartość barwnika maleje i jest to najlepszy okres dla pozyskania henny bezbarwnej ? doskonałej odżywki do włosów.

Leave A Reply

Your email address will not be published.