Przygotuj się na wiosenne spacery

0
Badania przeprowadzone przez TNS OBOP wykazały, że 2 na 3 ankietowanych uważa, że najbardziej wypoczynek mogą zepsuć komary! A w Polsce występuje ich aż 47 gatunków! Jeśli dodamy do tego uciążliwe i gryzące meszki, a także stwarzające potencjalnie zagrożenie dla zdrowia kleszcze, nic dziwnego, że wiele osób pakując walizkę, zaczyna od umieszczenia w niej środków odstraszających insekty i chroniących nas przed ugryzieniami. Ważne, by były skuteczne w działaniu oraz bezpieczne dla skóry.

Komary to rodzina owadów, która występuje na całym świecie, od Arktyki po kraje tropikalne. A dlaczego gryzą? Komary, a właściwie komarze samice muszą pić krew. Bez zawartego w niej białka nie złożą zdolnych do rozwoju jaj. Atakują żywicieli, zarówno ludzi, jak i zwierzęta, głównie wieczorem i wczesnym rankiem, ale przy dużej wilgotności, bezwietrznej pogodzie i małym nasłonecznieniu mogą być agresywne nawet około południa. Wabi je kwas mlekowy i amoniak zawarte w pocie oraz wydychany przez nas dwutlenek węgla. Dlatego mogą ugryźć każdego, dorosłego i dziecko, w każdym miejscu i w każdej chwili. Ale ugryzienie to jedno, a jego efekt to inna kwestia.

Po krótkim czasie od ugryzienia na skórze pojawiają się swędzące bąble. Do ranki wprowadzana jest ślina, która zawiera substancje zapobiegające krzepnięciu krwi. Dopiero w tym momencie ukłucie jest odczuwalne przez ofiarę i to właśnie ta substancja wywołuje swędzenie. Można sobie jednak z tym skutecznie poradzić. Najlepiej zastosować preparat, który komary (a także kleszcze czy meszki) odstraszy, jak MOSQUITO S.O.S Spray ochronny na komary, kleszcze, meszki lub MOSQUITO S.O.S Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom, a jeśli na to za późno, warto mieć pod ręką taki, który złagodzi nieprzyjemne skutki ukąszeń, jak MOSQUITO S.O.S Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów.

MOSQUITO S.O.S Spray ochronny komary, kleszcze, meszki

To kosmetyk o łagodnym działaniu na skórę. Zawarte w jego formule składniki aktywne skutecznie odstraszają insekty takie jak komary, meszki, a nawet kleszcze. Olejek cytronelowy niweluje indywidualny zapach ludzkiego ciała (człowiek staje się ?niewidoczny? dla owadów) dzięki czemu unikamy nieprzyjemnych i uciążliwych ugryzień przez owady, a olejek lawendowy nie tylko działa repelencyjnie zwłaszcza na komary, ale również znakomicie łagodzi skutki ukąszeń. Ponadto witamina E i d-pantelnol wspomagają nawilżenie skóry, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Cena: 10,00 zł/125 ml

MOSQUITO S.O.S Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom

To środek biobójczy o szerokim spektrum działania, który wykazuje działanie na różnego rodzaju insekty, zwłaszcza komary, kleszcze czy meszki. Substancjami aktywnymi są ikarydyna i Insect Repellent 3535 (IR 3535), które skutecznie odstraszają owady, zwłaszcza kleszcze (udowodniona skuteczność do 2 godzin od użycia). Preparat jest bezpieczny już dla dzieci od 3. roku życia, jest praktycznie bezzapachowy oraz nie podrażnia delikatnej i wrażliwej skóry.

Cena: 19,00 zł/125 ml

MOSQUITO S.O.S Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów

To kosmetyk, który przyjemnie chłodzi, zmniejszając swędzenie oraz zaczerwienienia i niweluje uczucie dyskomfortu. Zawarty w nim sok z aloesu nawilża, przyspiesza gojenie drobnych uszkodzeń skóry (działanie bakteriobójcze) i łagodzi uczucie świądu. Mentol daje uczucie chłodu na skórze, alantoina koi, a pantenol wspomaga regenerację naskórka narażonego na działanie takich czynników atmosferycznych, jak słońce czy wiatr.

Cena: 7,00 zł/75 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.