W świecie urody, mody i showbiznesu...

Problemy z trądzikiem u kobiet

0 2
W wieku dorosłym oprócz pierwszych oznak starzenia mogą pojawić się także niespodziewane zmiany skórne. Z trądzikiem na co dzień zmaga się ponad 40% dorosłych kobiet! Jego postać znacząco różni się od młodzieńczego. Zazwyczaj objawia się w postaci grudek i krostek, czyli zmian zapalnych pojawiających się w dolnej części twarzy, na plecach czy dekolcie. Mogą one doprowadzić do blizn i przebarwień. Pojawiające się niedoskonałości są często trudne do zaakceptowania, jednak istnieją sposoby, aby im zaradzić.

Trądzik bardzo długo łączony był z okresem dojrzewania, jednak skóra dorosłych kobiet jest na niego narażona w podobnym stopniu. Praca, codzienne życie w biegu, brak snu, zanieczyszczenia, stres i cykl hormonalny mogą powodować niedoskonałości, świecenie się, pojawiające się plamy, zaskórniki czy rozszerzone pory, co dodatkowo prowadzi do utraty blasku skóry.

Kolejna konsekwencja trądziku dorosłych to utrata pewności siebie. Kobiety są szczególnie wrażliwe na odbiór społeczny i ocenę zewnętrzną. Często obawiają się, że inni mogą kojarzyć trądzik z zaniedbaniem, co w konsekwencji może utrudniać ich osobisty, a zwłaszcza zawodowy rozwój.

Trądzik u dojrzałych kobiet

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem trądziku zmaga się skóra kobiety dorosłej, stres często jest postrzegany jako czynnik, który jeszcze bardziej go wyzwala, podobnie jak wahania hormonalne. Progesteron wytwarzany przed miesiączką pobudza aktywność gruczołów łojowych. Niektóre doustne środki antykoncepcyjne lub wkładki domaciczne również mogą
sprzyjać trądzikowi u kobiet dorosłych.

Obraz kliniczny

 • Rodzaj skóry: lekko łojotokowa,
 • Dotknięty obszar: okolica szczęki, podbródek (trądzik w kształcie litery U), tułów,
 • Zmiany głównie zapalne: guzki, mikrocysty,
 • Zmiany spowodowane częstym dotykiem.

Charakterystyka

 • Okresowe nasilenie objawów (kumulacja stresu, przed miesiączką),
 • Uporczywy i nawracający trądzik.

CZY WIESZ, ŻE…
Czynniki zewnętrzne, takie jak promienie UV, kurz i zanieczyszczenie powietrza mogą wpływać na trądzik. Skóra z wypryskami ulega utlenieniu4 przez wolne rodniki, co powoduje wywołanie reakcji łańcuchowej: hiperkeratynizacja, nadprodukcja sebum, utlenianie sebum i zanieczyszczeń obecnych na powierzchni skóry, co może prowadzić do pojawienia się nowych wyprysków.

Serum korygujące

Cena: 90 zł/30 ml

Redukuje niedoskonałości, zwęża pory i wygładza skórę. Formuła zawiera składniki o intensywnym działaniu, łączące w sobie skuteczność oraz walory sensoryczne dla bezkompromisowego osiągnięcia gładszej i piękniejszej cery. Odpowiednia dla skóry osób dorosłych.

Składniki:

 • SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników.
 • P-RefinylTM zwęża pory i matuje skórę.
 • Kwasy: glikolowy/mlekowy wygładza i udoskonala skórę.
 • Woda termalna Av?ne zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

Sposób użycia: stosować rano i/lub wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę przed kremem na dzień lub na noc. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować na podrażnioną skórę. Ograniczyć ekspozycję na słońce lub zastosować krem z filtrem. W przypadku dyskomfortu wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

Wygładzający krem na noc

Cena: 83 zł/30 ml

Pomaga zredukować niedoskonałości, wypryski i uporczywe przebarwienia, a także wspiera proces wygładzania skóry dzięki unikalnej kombinacji składników:

 • SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników.
 • X-PressinTM wygładza skórę.
 • Retinaldehyd wspomaga redukcję uporczywych przebarwień przy jednoczesnym korzystnym wpływie na pierwsze widoczne oznaki starzenia.
 • Woda termalna Av?ne zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

Sposób użycia: stosować wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę. Produkt może być stosowany samodzielnie lub po nałożeniu serum. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dyskomfortu, wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

Leave A Reply

Your email address will not be published.