Co to jest AZS i jak sobie z tym radzić?

0
Atopowe zapalenie skóry jest przypadłością na które cierpi ok. 1/3 populacji. Przyczyną tego typu alergii są skłonności genetyczne. Samo występowanie reakcji alergicznej warunkowane jest wpływem alergenów, czyli ekspozycją na czynniki drażniące. Może to być sierść naszego pupila lub ciastko z truskawkami. Jeśli należysz do tej 1/3 części ludzkości, z pewnością zwracasz szczególną uwagę na specyfikę produktów do pielęgnacji ciała, z których korzystasz. Zaczerwienienia i suchość skóry potrafią być wyjątkowo niekomfortowe.

Co ma wspólnego Koziołek Matołek z szarym mydłem?

Szare mydło w kostce często kojarzy się z czasem PRLu i produktami na kartkę, ale zapominamy, że są to również czasy w których powstało wiele kultowych świetności, takich jak przygody Koziołka Matołka, czy gum do żucia z komiksami o Kaczorze Donaldzie. Szare mydło to doskonała alternatywa dla osób z atopowym zapaleniem skóry, ponieważ jego skład bazuje na mieszaninie soli potasowych oraz gliceryny. Dzięki temu sprawia, że uczulenia spowodowane szarym mydłem są znacznie rzadsze niż przy stosowaniu innych środków higienicznych. Dodatkowo nie zawierają tylu sztucznych barwników czy substancji zapachowych, więc ryzyko podrażnienia jest również nikłe.

Delikatna sprawa

Dobór odpowiedniego płynu do higieny intymnej w przypadku osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, może być wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej produktów dedykowanych pielęgnacji pod kątem AZS. Skóra w okolicach intymnych jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na podrażnienia, dobrze więc jest znaleźć rozwiązanie które dodatkowo jej nie zaszkodzi. W tym celu polecamy wybierać produkty zawierające np. pantenol, wyciąg z aloesu czy ekstrakt z żurawiny, które mają działanie antybakteryjne i ochronne.

BARWA HIPOALERGICZNY PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ DELIKATNOŚĆ 9,99 zł/500 ml, BARWA HIPOALERGICZNY PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ NAWILŻENIE CENA 9,99 zł/500 ml

A ty, co robisz pod prysznicem?

Niektórzy pod prysznicem lubią się zrelaksować, inni rozmyślają o tej jednej wpadce, którą popełnili będąc jeszcze w szkole średniej, a jeszcze inni dają performance artystyczny przed butelkami z szamponem. Jeśli jesteś osobą z AZS musisz jednak pamiętać o tym, że te butelki oprócz spełniania się w roli widzów na koncercie który dajesz, powinny również spełniać wymogi twojej delikatnej skóry. Nawilżanie warto zacząć już pod prysznicem, korzystając z płynów z dodatkiem alantoiny czy lnu, które przyspieszą gojenie i regeneracje suchej skóry oraz załagodzą pieczenie.

HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC BEZZAPACHOWY 8,99 zł/400 ml, HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC DLA SKÓRY SUCHEJ Z EKSTRAKTEM Z LNU 11,49 zł/400 ml, HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC DO SKÓRY WRAŻLIWEJ Z EKSTRAKTEM Z PSZENICY 11,49 zł/400 ML

Leave A Reply

Your email address will not be published.