Superfood dla ciała

0
Zdrowie powinno zaczynać się od diety, która będzie sprzyjała odpowiedniemu funkcjonowaniu organizmu i utrzymaniu młodego wyglądu. Powszechnie wiadomo, że spożywanie żywności pochodzącej prosto z natury przekłada się na nasze dobre samopoczucie i lepsze wyniki w badaniach lekarskich. Jednak tak zwane superfoody mają zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji. Naturalne składniki takie jak jagody acai, olej lniany czy awokado chętnie wykorzystywane są do tworzenia kosmetyków, ze względu na swoje unikalne właściwości i skuteczne działanie.

Awokado zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie na liście tych jadalnych superbohaterów, jest bowiem prawdziwą skarbnicą składników odżywczych. Ten zielony owoc nazywany masłem bogów, pochodzi ze słonecznego Meksyku, a jego niezwykłe właściwości znane są już od ponad 7000 lat p.n.e. Jest bogatym źródłem potasu, kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy oraz witamin C, E i A. Składniki zawarte w oleju z awokado takie jak kwas olejowy czy glicerydy kwasu linolowego pomagają regulować gospodarkę wodno-lipidową skóry, w efekcie odżywiając, regenerując i ochraniając naskórek. Z kolei luteina i kwas foliowy to przeciwutleniacze, które usuwają nadmiar wolnych rodników i spowalniają procesy starzenia. Olej z awokado doskonale nawilża, więc jest szczególnie polecany do pielęgnacji skóry suchej. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki bazujące na superfoodach, by przekonać się na własnej skórze jaki wpływ ma moc natury.

Spierzchnięte dłonie, suche matowe włosy a może zaczerwieniona skóra? Nie ma zniszczeń których nie naprawi olej z awokado. Doskonale regeneruje, zmiękcza naskórek i poprawia koloryt cery.

Jeśli po prysznicu, lub umyciu dłoni zwykle towarzyszy ci uczucie ściągnięcia skóry, warto pomyśleć o rozwiązaniu które oprócz oczyszczania będzie również nawilżało i koiło. W przypadku mydła, w formule powinien znaleźć się składnik który nie będzie podrażniał, szczególnie jeśli skóra ma tendencję do wysuszania się. Wyciąg z awokado z gliceryną będzie w tej sytuacji superduetem, ponieważ gliceryna stworzy na skórze barierę ochronną a awokado dzięki zawartych w nim kwasom tłuszczowym pomoże utrzymać optymalny poziom nawilżenia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.