W świecie urody, mody i showbiznesu...

Algeness – nowy naturalny dermowypełniacz dla alergików i wrażliwców – Instytut Medestetis

0 2

Zmarszczki, bruzdy marionetki, utrata ostrości rysów? Te oznaki upływającego czasu można skutecznie niwelować przy pomocy dobrego wypełniacza. Do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej królowały wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Preparaty te pozwalają na błyskawiczne uzyskanie efektu odmłodzenia. Niestety, kwas hialuronowy dość jest dość szybko metabolizowany przez organizm, więc efektami zabiegów nie możemy cieszyć się zbyt długo. Zdarzają się także (choć na szczęście rzadko) reakcje alergiczne lub nietolerancja na niektóre składniki preparatów.

Znakomitą bezpieczną alternatywą jest innowacyjny, całkowicie naturalny dermowypełniacz Algeness, owoc 10-letniej pracy i badań prowadzonych w laboratoriach medycznych.

Co to takiego?

Algeness to biomateriał składający się z oczyszczonego żelu agarozowego. Jest to polisacharyd pozyskiwany z czerwonych alg, który znakomicie spełnia rolę wypełniacza. Dzięki jego wyjątkowym właściwościom nie ma potrzeby dodawania do preparatu żadnych dodatkowych środków ani roztworów chemicznych, jest on więc bardzo bezpieczny i łagodny dla skóry. Struktura żelu sprawia, że jest on łatwym do aplikowania, plastycznym, a zarazem trwałym wypełniaczem. Podawany pod skórę przy pomocy igły lub mikrokaniuli, pozwala na precyzyjne wypełnienie bruzd i zmarszczek, dodanie objętości wybranym partiom twarzy, np. policzkom, korektę konturu oraz wypełnienie ust. Co ważne, uzyskane efekty są naturalne i dyskretne, ponieważ preparat wtapia się w tkanki, pozostając niezauważalnym z zewnątrz. Na rezultaty nie trzeba czekać ? od razu uzyskujemy ostateczny efekt zabiegu.

Najważniejsze jednak, że dermowypełniacz Algeness jest preparatem w 100% naturalnym, biodegradowanym i bardzo dobrze tolerowanym. Organizm nie traktuje go jak ciało obce, nie ma więc praktycznie ryzyka odrzucenia. Jego drugą ogromną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do wielu popularnych preparatów nie wywołuje obrzęków. Z powodzeniem można więc stosować go u osób ze skłonnością do alergii, obdarzonych wrażliwą skórą, a także cierpiących na choroby autoimmunologiczne. Efekty zabiegu są widoczne od zaraz i utrzymują się do 12 miesięcy (w zależności od organizmu pacjenta oraz indywidualnego tempa metabolizmu), z czasem Algeness jest metabolizowany przez organizm.

Jak przebiega zabieg?

Dokładnie tak, jak z użyciem każdego innego wypełniacza. Po konsultacji z lekarzem, omówieniu oczekiwań  pacjenta oraz wspólnym ustaleniem zakresu zabiegu, skóra pacjenta zostaje oczyszczona, odkażona i miejscowo znieczulona. Następnie igłą lub mikrokaniulą w wybrane obszary podawany jest preparat. U niektórych osób po zabiegu możliwe jest odczuwanie zwiększonego ciepła w miejscu podania preparatu, wrażenie to ustępuje jednak zwykle w ciągu jednej doby.

Nie wymagana jest żadna rekonwalescencja. Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona i zaczerwieniona w miejscach wkłuć, więc po zabiegu można bez przeszkód powrócić do swoich normalnych zajęć.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: infekcja w miejscu podawania lub infekcja ogólna, ciąża, okres laktacji.

Cena: za jeden zabieg: około 1000-1500 zł, w zależności od ilości użytego preparatu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.