Mistero Milano – bezpieczny i profesjonalny manicure hybrydowy

0

Wśród ulubionych przez kobiety metod pielęgnacji paznokci, żelowy i hybrydowy manicure wciąż zyskuje na popularności. W obu przypadkach do utwardzania lakieru wykorzystywane są lampy UV, które wzbudzają ostatnio wiele kontrowersji, w związku z naświetlaniem skóry promieniami ultrafioletowymi. Ale czy na pewno jest się czego bać i jaki sprzęt wybrać, by mieć pewność bezpieczeństwa?

Nowoczesne rozwiązania dają coraz więcej możliwości, by dbać o paznokcie. Jednak pielęgnacja w żadnym razie nie powinna wiązać się z ryzykiem. Dlatego warto wiedzieć więcej o tym, jakim zabiegom się poddajemy i przy pomocy jakiego sprzętu są one wykonywane. Zanim zaczniemy wydawać sądy i powielać utarte opinie na temat szkodliwości lamp UV wykorzystywanych do utrwalania manicure, postarajmy się sprawdzić najnowsze doniesienia i poznać opinie ekspertów.

img-009_WhitePhotoStudio _beautyshow

Szkodliwość lamp UV – prawda czy mit?

O lampach wykorzystujących promienie ultrafioletowe, w tym tych stosowanych w zabiegach manicure, narosło już wiele legend. Kwestionowanie ich bezpieczeństwa wiąże się przede wszystkim z tym, że różne typy lamp np. te używane w solariach i te wykorzystywane do utwardzania popularnych hybryd, są traktowane równorzędnie. Tymczasem intensywność promieniowania emitowanego przez oba typy lamp, znacznie się różni. Lampy UV znajdujące się w salonach manicure, wykorzystują o wiele słabsze promieniowanie, co skutecznie uniemożliwia ich jakikolwiek negatywny wpływ na skórę klientek. Dodatkowo należy podkreślić, że jak dotąd nie istnieją żadne badania, które potwierdzałyby szkodliwość stosowania lamp do utwardzania paznokci. Co więcej, podczas badania przeprowadzonego przez Rapid Precision Testing Laboratories w Stanach Zjednoczonych, testy wykazały, iż ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, wywołane promieniowaniem emitowanym przez lampy UV jest znikome. Jedynie stałe i długotrwałe oddziaływanie promieniowania UVA transmitowanego przez lampy, np. raz w tygodniu przez kilkadziesiąt lat, mogłoby wywołać minimalne zmiany. Ryzyko to jest jednak i tak dużo mniejsze niż to, wywołane ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

img-008_WhitePhotoStudio _beautyshow

Profesjonalny sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa

Bardzo często zdarza się, że negatywne opinie na temat lamp UV, wynikają z niewiedzy oraz przykrych doświadczeń klientek, związanych z ich stosowaniem lub wizytą w salonie. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze mamy do czynienia ze sprzętem najwyższej jakości. Możliwość zakupu lampy przez Internet, często u niesprawdzonych producentów, powoduje, że nie mamy gwarancji czy sprzęt posiada wymagane atesty. Na rynku dostępnych jest wiele, kuszących niską ceną, produktów, które jednak czasami mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto wybierać tylko te, co do których mamy 100% zaufanie.

Mistero Milano to znana marka, która oprócz dużej gamy lakierów i akcesoriów do stylizacji paznokci, w ofercie posiada także najwyższej jakości lampy UV/LED. Certyfikowany sprzęt może być stosowany zarówno w salonach kosmetycznych, jak i warunkach domowych. Stanowi gwarancję bezpieczeństwa i pielęgnacji.

“W Mistero Milano równie ważne jest dla nas zadowolenie jak i bezpieczeństwo klientek” – mówi Paweł Chrzanowski, właściciel marki Mistero Milano – “Dlatego nasze lampy UV/LED, to najwyższej jakości produkty, które przeszły testy bezpieczeństwa i gwarantują komfort stosowania. Stawiamy na sprzęt, który bez wahania wybierają profesjonaliści i certyfikowani styliści paznokci. Dzięki temu mamy pewność, że nasze produkty są bezpieczne i spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania” – dodaje Paweł Chrzanowski.

img-003_WhitePhotoStudio _beautyshow

Jakie lakiery wybierać?

Profesjonalna lampa UV to nie wszystko. Aby mieć pewność, że manicure będzie niegroźny dla dłoni i paznokci, warto znać odpowiednie procedury, dlatego marka Mistero Milano prowadzi szkolenia na terenie całej Europy i certyfikuje Stylistów, którzy chcą prawidłowo i bezpiecznie wykonywać zabiegi manicure oraz pedicure. Nie zapominamy również o jakości używanych lakierów – skład kosmetyków ma tu ogromne znaczenie. Nad bezpieczeństwem produktów Mistero Milano czuwa certyfikowany zespół ekspertów do spraw Bezpieczeństwa Kosmetyków i Chemii Gospodarczej. Lakiery tej marki są przebadane dermatologicznie i nie uczulają. Dzięki lakierom wysokiej jakości i pełnej gamie kolorów, stylizacja paznokci z Mistero Milano jest łatwa, szybka i… bezpieczna.

Leave A Reply

Your email address will not be published.