Woda prosto z kranu w produktach Dafi

0

Tym razem miałam okazję testować nie jedno, ale 2 urządzenia firmy Dafi – czajnik i butelkę. Butelka była reklamowana jako “odchudzająca” i to mnie zaintrygowało 🙂

butelka dafi beautyshow

Butelka filtrująca

Butelka ma pojemność 0,5 l. i wyglądam desingn’ersko. Ponadto producent dał możliwość wyboru nakrętki spośród aż 7 kolorów.  Butelka jest przezroczysta i na pierwszy rzut oka nie różni się od innych tego typu produktów. Różnica kryje się we  środku.  Butelka Dafi wyposażona jest w wymienny filtr węglowy (100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin orzecha kokosowego), który trzeba wymieniać co miesiąc. Jak wskazuje producent usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki.

Co to oznacza dla nas? Możemy pić przefiltrowaną wodą z kranu, dzięki temu nie płacimy za mineralną w butelce 2 zł, każdego dnia. Filtr starcza na 150 l.

Cena 35 zł

 

Dzbanek z filtrem

dzbanek dafi beautyshow

Razem z butelką dojechał na testy dzbanek w granatowym kolorze, model Astra 3 l. Ten produkt wyjątkowo przypadł mi do gustu. Poręcznie, przeźroczysty, wykonany z dobrej jakości plastiku. Oprócz zapewnień producenta o usunięciu chloru i metali ciężkich bardzo szybko można zauważyć mniejszą ilość kamienia w czajniku oraz przyjemny smak wody. Największą rekomendacją jest fakt, że nawet moje dzieci zaczęły pić wodę z kranu. Dzbanek podobnie jak butelka ma wymienny filtr, który służy do przefiltrowania do 200 l wody miesięcznie. W górnej części obudowy są trzy diody, które sygnalizują kiedy wymienić filtr. Czajnik traci swoje właściwości, gdy dioda świeci się na czerwono! Łatwy w użyciu, łatwy w czyszczeniu.

Cena ok 59 zł

dzbanek dafi

 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Cieślak

Leave A Reply

Your email address will not be published.