Medycyna estetyczna: nowe trendy w zabiegach z kwasem hialuronowym

0

Medycyna estetyczna kusi coraz większymi możliwościami poprawiania urody również tych, dla których liczy się przede wszystkim naturalność i dyskrecja. Rok 2017 przywitał nas kolejnymi trendami utrzymanymi w duchu prawdziwego piękna.

Nowe techniki iniekcji kwasu hialuronowego umożliwiające uzyskanie subtelniejszych efektów

Wiele osób unika stosowania kwasu hialuronowego w obawie przed zbyt dużą zmianą wyglądu. Rozwiązaniem tego problemu jest lifting MD Codes. Ta autorska, opracowana przez dr Mauricio de Maio metoda bierze pod uwagę anatomię twarzy i jej proporcje. Dzięki holistycznemu podejściu do odmładzania wypełniacz nie jest stosowany doraźnie, w celu pozbycia się konkretnego problemu, np. bruzd nosowo wargowych, lecz zapewnia ogólny, naturalny efekt odmłodzenia, bez dodawania twarzy sztucznej objętości. MD Codes polega na wyznaczeniu anatomicznych punktów podparcia dla owalu twarzy, w które wstrzykiwany jest preparat wypełniający (w znacznie mniejszej ilości niż podczas tradycyjnego zastosowania!). Zabiegi z zastosowaniem MD Codes wykonywane są z wykorzystaniem wypełniaczy Juvéderm, które ze względu na swoje właściwości, gładkość i łatwość formowania, zapewniają naturalny efekt liftingu.

Wypełniacze umożliwiające zachowanie pełnej mimiki twarzy

Kwas hialuronowy, który podczas zabiegów wstrzykiwany jest pod skórę, może być usieciowany i nieusieciowany. Pierwszy zostaje pod skórą i pozwala ją wypełnić i unieść, stosowany jest na przykład przy powiększaniu ust lub likwidowaniu zmarszczek. Ten drugi natomiast rozpuszcza się znacznie szybciej i używa się go do nawilżania i rewitalizacji skóry. Firmy medyczne wciąż pracują nad doskonaleniem tych popularnych wypełniaczy, najnowszym osiągnięciem jest innowacyjne zastosowanie kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w technologii VYCROSS firmy Allergan, co zwiększa stopień usieciowania. Dzięki temu uzyskano preparaty o różnej zawartości kwasu hialuronowego, które całkowicie integrują się z tkanką, dając doskonałe efekty wypełniające i liftingujące. Zabiegi z wykorzystaniem preparatów Juvéderm charakteryzują się długotrwałymi efektami (nawet do 24 miesięcy w zależności od zastosowanego produktu), a co najważniejsze rezultaty po zabiegu są naturalne zarówno w wyglądzie jak i w odczuciu pacjentów.

 

Konsultacja merytoryczna: dr Marzena Lorkowska-Precht, Klinika Artismed

Leave A Reply

Your email address will not be published.