Nowy sposób Pharmaceris na łuszczycę

0

Łuszczyca

Pacjenci dotknięci tym schorzeniem nigdy jej “nie polubią”. Muszą ją zaakceptować, jako stały, choć uciążliwy  element życia. Nie znaleziono na nią skutecznego lekarstwa, ale udaje się łagodzić jej  objawy.

Słowo “łuszczyca” ( psoriasis),  pochodzi od greckiego słowa psora, które oznacza świąd. Jest on objawem tej uciążliwej choroby skóry, która charakteryzuje się hiperproliferacją i anormalnym  różnicowanie keratynocytów, naciekaniem komórek zapalnych i zmianami w unaczynieniu. Dotyka ok. 2-3 procent populacji, ma charakter przewlekły. Nawraca, objawiając się stanami zaostrzeń i remisji. Występuje  przede wszystkim w klimacie umiarkowanym, częściej u rasy białej, bez względu na płeć.  Łuszczycę leczy się farmakologicznie, choć w rzeczywistości można ją jedynie ?zaleczać?.

Skóra z łuszczycą wymaga specjalnego traktowania, a osobą nią dotknięte powinny pielęgnować ją, stosując bardzo delikatne dermokosmetyki. Marka Pharmaceris przygotowała serię Pharmaceris P, która została opracowana   z myślą o osobach z tym schorzenie. W serii znajdują się:

ICHTILIUM Natłuszczająco- łagodzący krem do twarzy, 50ml, 39,90 zł

BODY- ICHTILIUM Kojąco- natłuszczający krem do ciała, 175ml, 51,50 zł

PURI- ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy,225 ml, 31,50 zł

Leave A Reply

Your email address will not be published.